Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Nigu tellitud......artikkel majandussituatsiooni ning huulepulkade, lipsude ja lausa sääsepunnide seostest! :D

https://kultuur.err.ee/1608859943/keele ... aluspuksid
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas Walter2 »

AMvA kirjutas: 22 Jaan, 2023 21:32
OLAVI kirjutas: 22 Jaan, 2023 18:02 Täpselt samuti nagu meil võib tööline saada kinga, kui elab suuremas majas kui on firma omanikul või kui tööline sõidab uhkema autoga kui ülemusel.
Oleneb kollektiivist, aga tavaliselt hakkab pihta üks ussitamine.
WTF???
Tegelikult mingi point siin on - töötasin kunagi 90-ndatel ühes autoesinduses ja isiklikuks autoks oli mark, millega see esindus ei tegelenud. Siis küsiti küll üsna pea, et kas kavatsedki sellega edasi sõita.. :dont_know:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas mart2 »

No ma ei tea ...

Tuleb meelde autoga seotud juhtum Kanadas, kui seal koolis olin.
Kolledžis õppis päris mitu väga heade ning kallite autodega sõitvat majorit-kaptenit. Väga kallite ...
Samas pea 2-meetrine kolonel, ülema asetäitja, kes oli Itaalia juurtega ning oma kiilaks aetud peaga nägi välja nagu Mussolini, sõitus vanakooli Rover Mini-ga.
Kui uurisin delikaatselt ühe uhke auto omaniku käest asja, siis selgitas järgmiselt - kui tema majorina sõidaks keskklassi autoga, siis on ta tavaline hall hiir, kuid kolonel Miniga - vaat see on ISIKSUSE näitaja! 8)

Rootsist.
Käisin 90-ndate keskel oma tädi perel külas Göteborgis. Sai käidud mitmes poes. Paari kohta ta soovitas, kuhu ta aga ise kaasa ei tulnud. Küsisin , et miks? Vastas otsekoheselt - Kui keegi tuttavatest näeb, et nad sellises poes käivad, siis arvavad kõik, et nad on majanduslikult laostunud ... :?

Vot sellised isiklikud kogemused teooriatest ning eelarvamustest.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
OLAVI
Liige
Postitusi: 1635
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas OLAVI »

mart2 kirjutas: 24 Jaan, 2023 10:21 ... Rootsist.
Käisin 90-ndate keskel oma tädi perel külas Göteborgis. Sai käidud mitmes poes. Paari kohta ta soovitas, kuhu ta aga ise kaasa ei tulnud. Küsisin , et miks? Vastas otsekoheselt - Kui keegi tuttavatest näeb, et nad sellises poes käivad, siis arvavad kõik, et nad on majanduslikult laostunud ... :?

Vot sellised isiklikud kogemused teooriatest ning eelarvamustest.
Nagu Tallinnas, kus Nõmme majaomanik ise ütleb, et "MINA alla Järve Selveri toidupoes ei käi." :roll:
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas davidsoniharald »

Ma mõistaks, kui inimesed muretsevad, et neid peetakse moraalselt laostunuks. Viimased poevaliku kommentaarid võtaks kokku ühe sõnaga: tõusiklikkus.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas Peeter »

davidsoniharald kirjutas: 25 Jaan, 2023 8:53 Ma mõistaks, kui inimesed muretsevad, et neid peetakse moraalselt laostunuks. Viimased poevaliku kommentaarid võtaks kokku ühe sõnaga: tõusiklikkus.
Aga seda on meil siin ju igal sammul ja väga erineval kujul. Ja selleks annab kenasti ainest ka mõtteviis, kus inimese bilansiline väärtus (varad versus kohustused) muutub positiivsemasse suunda tänu tema eluaseme väärtuse tõusule, aga mitte tänu tema töökusele ja tublidusele.
Mul on isiklikult olnud kokkupuude sellise suhtumisega nii aktsiaturukriisi ajast, kui ka kinnisvarakriisi ajast, kui ka nüüdsest ajast. Ja nüüd rääkis ka noorem põlvkond mulle oma vanusekategooriatest samasugust praegusaegset näidet.
98-aktsiakriis: "Näe käisin Tais (või kus iganes) puhkamas ja olen selle aja jooksul nüüd miljoni (või ükskõikkuipalju) võrra rikkamaks saanud. Nüüd peaks saagise ära repoma. Ja siis peaks oma aastavanuse auto uuema ja uhkema vastu vahetama, ongi teine juba ärapannistunud. Nüüd enam premiumi ei vahikski, võtaks ikka juba kalli auto, nagu seisusele kohane. Loomulikult liisu peale, sest ega arukas inimene ju auto ostmiseks hakka oma raha kinni alla panema. Tagajärg: eraisikupankrott ja palgatöö, käimine kulunud ketside ja kantud mantliga, sest võlausaldajad lubasid käia järel ja kõik välja ilmunud varandused rekvireerida või lihtsalt maha lüüa.
2008 sellises kriisis ma tahaksin elada näiteid võib igaüks ise varnast leida.
2019-2020 veel kuulsin juttu, kuidas tuleb uued laenud peale juurde tõmmata, sest praegu veel bilanss ja/või palgatõend veel võimaldab, et kohe tuleb uus periood (vmt) selga ja siis enam ei kannata saada, et peaasi, et papp käes, eks pärast näeb kuidas saab. Ja siis selgubki, et peost suhu elu kiirnuudlite ja makaronidega (kaupmees kinnitab, et üks populaarsemaid artikleid), ja auto jaoks (kütusemüüjate endi sõnul) olevat 20 eurot kõige levinum tšekk?
Ja siia juurde kuulub ka seisukoht, et Maximasse ei lähe, mina käin Selveris vmt, mis sellest, et ostetakse ikka neid samu eestimaisete tootjate neidsamasid tooteid, leiba-saia-piima-hapukoort-vmt, ainult et teinekord suisa 20-30% kallimalt. (Mul kodust mõlemad samakaugel, Selver isegi mugavamalt käidav, käin mõlemas ja numbrid võrdlemiseks on jooksvalt näha ju). See ongi elu valikute küsimused ja otsused.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eestlasele on ikka omane ka tõusiklik vaim, sest on vaja iga hinnaga olla naabrist parem, on see siis maja, auto, naise tisside suurendamine või lapse tasuline eliitkool. Sellest ka igasugused ülejõu käivad aksessuaarid ja raskused nende eest tasumisega.

Samas muidugi Skandinaavias on selle skaala teises otsas üle pingutatud. Kus nt suurema firma keskastmejuhi karjäärile võib tõsist kahju teha liiga kalli klassi auto (paljudes kohtades on lausa ette kirjutatud, mis suurus- või hinnaklassi auto võib olla).

Maxima kohta võin öelda, et nii-öelda teadliku toitujana näen probleemi selles, et sealses sortimendis on liiga suur roll rämpstoitudel ja rämpstoiduainetel, stiilis soolapeekon leotatud glükoosisiirupis ja värsket, töötlemata toitu on siiski seal vähevõitu. Piima, leiva-saia saab muidugi, aga nt lihakraamiga tuleb teha kohe kompromisse kvaliteediga. Lihakraami puhul on probleem tihtipeale liigne E-ainete või peidetud suhkru sisaldus (no mis pagana pärast peab soolapeekonis sisalduma glükoos ehk viinamarjasuhkur?). Muus osas ma ei kobise ja käisin alles eelmine nädal ühes Maximas - kuid oma põhitoiduse pean ostma Rimist, kus on vajalik valik olemas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mart2 kirjutas: 24 Jaan, 2023 10:21 Samas pea 2-meetrine kolonel, ülema asetäitja, kes oli Itaalia juurtega ning oma kiilaks aetud peaga nägi välja nagu Mussolini, sõitus vanakooli Rover Mini-ga.
Kui uurisin delikaatselt ühe uhke auto omaniku käest asja, siis selgitas järgmiselt - kui tema majorina sõidaks keskklassi autoga, siis on ta tavaline hall hiir, kuid kolonel Miniga - vaat see on ISIKSUSE näitaja! 8)
Eeldan, et jutt käib sellest originaal-Minist (60ndad jne). Mitte tänapäeva Minist, mis on lihtsalt retroilmega väikeauto.
Ma kadestan selle koloneli liikmete ja selja tervist, minu pikkus on 194 ja mina seal enamvähem sobivat juhtimisasendit leida ei suutnudki. Rääkimata sisse-välja käimisest ja sellega seotud painduvusprobleemdest. Et peab hea tahtmine olema :P

Mina pean nt vanade autode puhul ekstra vaatama seda, kas istmel on olemas nimmetugi, sest oma laiuse tõttu ei sobi ma just igasse istmesse ja kui nimmekoht jääb "õhku" (pole hästi toetatud), siis on seljaprobleemid kindlad. Kuna aga 1990-2000 paiku oli see nimmetugi vaid premium autodel, mitte rahvaautol a'la Opel Astra, siis pole midagi teha, valik ongi piiratud kõrgema keskklassi autodega, mis toona pakkusid juba väga head istumise ergonoomikat.

Üksvahe sai käidud palju Riia vahet, näiteks 2010 Hondaga pidin tegema vähemalt 5 peatust, et selga sirutada, samas nt 10a vanema Volvo XC70ga võis sõita ühe soojaga Riiga ja astuda sealt sirge ja valuvaba seljaga puhanult välja.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Täiesti iseseisvatest teooriatest...

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kapten Trumm kirjutas: 25 Jaan, 2023 11:24 Eestlasele on ikka omane ka tõusiklik vaim, sest on vaja iga hinnaga olla naabrist parem, on see siis maja, auto, naise tisside suurendamine või lapse tasuline eliitkool.
Ka sina oled siin korduvalt rõhutanud oma elitaarsele kooliteele ja kahele kõrgharidusele. Kaheksa autot ka. :lol:

Aga üldiselt saab ise valida seltskonda kellega lävida ja seeläbi igasugu tõusikutest eemale hoida. Ma rohkem ei viitsi.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: avrnbr ja 16 külalist