MTÜ Slava Ukraini

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Lemet »

Ilmar Raag.
Sellel pildil on õnnelik idioot. Mina. Või siis idealist, kellele tuli sein ette. Täna võtan ma oma sünnipäeva vastu Eesti Kaitseväe õppusel Kevadtorm 2023. Ja samas on see võib-olla pöördeline päev, kus tuleb vastu võtta otsuseid. Edasi enam sama moodi ei saa.

Nagu ikka on klaas ühteaegu pool täis, kui ka pool tühi. Alustame keerulisemast poolest.

Ka mina olen Ukrainale annetanud sel aastal vähemalt 1500 eurot.
Olles vabakutseline, olen tagasi lükanud enamus tööpakkumisi, mis oleksid seganud Ukraina teemadega tegelemist. Reaalselt olen andnud oma tööajast 80% vabatahtlikus korras ukraina teemadele. See tähendab, et eurod mu pangakontol on samal ajal pudenenud kuhugi tuulde. Täna on seal 10 korda vähem raha, kui aasta eest. 10 korda! Ilmar, millele sa loodad? See on hirmutav. Praegu on seal järel umbes 2 kuu varud. Rahapaja põhi paistab. Kahe kuu pärast pean ma hakkama tegema midagi, millega on võimalik teenida. Ei, ärge arvake, et ma muretseksin töö puudumise pärast. Süda valutab, sest Ukraina ei ole veel võitnud. See eesmärk, mille nimel ma olen aasta aega tegutsenud, ei ole veel kaugeltki täidetud. Kuidas ma saaksin ütelda oma ukraina sõpradele, et minuga ei maksa enam arvestada? Ometi olen justkui ummikus.

Omamoodi irooniliselt sattus mu sünnipäev samale nädalale, mil Slava Ukraini skandaal saavutas oma kulminatsiooni. Ma ei saa sellest hetkel rohkem rääkida, sest olen andnud politseile tunnistusi ja kirjutanud allkirja, et vaikin kuni uurimise lõpuni juhtunu detailidest. Kuid ma võin öelda oma hinnangu.

Ka mina olen süüdi, et ma ei küsinud õigel ajal õigeid küsimusi. Isegi sellises nõuandvas kogus istumine, mida ei ole juriidiliselt olemaski, paneb selle liikmetele moraalsed kohustused. Minu vabanduseks ei saa olla, et väliselt näis kõik ju suurepäraselt toimivat. Ma saan aru, et inimestel on õigus olla ka minu suhtes umbusklikud. Ma olen süüdi.

Aga nüüd tuleb vaadata ka medali teist külge.

Kõige olulisem positiivne detail, mida ei tohi unustada, on ausate inimeste olemasolu. MTÜ Slava Ukraini probleeme ei avastanud politsei ega paljastanud ajakirjandus. Hoolimata kõikidest puudustest oli ka MTÜ Slava Ukraini ja tema partnerite sees ausaid inimesi, kes ajasid selja sirgu ja peatasid rongi. Kui MTÜ Slava Ukraini nõukogu ei oleks 10. märtsil katkestanud makseid, mida mina pean kahjulikeks (isiklik seisukoht, mille suhtes selgub tõde juurdluste lõpus), siis oleks kaotatud raha olnud ilmselt veel suurem.

Ma usun, et mu Ukraina teeb tõepoolest edusamme korruptsiooniga võitlemisel.

Kogu Venemaa sõjaplaan seisnes ju tegelikult usus, et kõiki ukrainlasi on võimalik ära osta. Mina kuulsin esimest korda Toompea akadeemias, et korruptsioon on julgeoleku probleem ja kohe seejärel nägin selle piltlikku tõestusst. Praeguse sõja episood, kus Hersoni oblast anti liiga kiiresti ära, kandis märke, et mitmed ametiisikud olid tõenäoliselt rahaga ostetud reeturid. Kuid praegu ei ürita Ukraina enam probleemi varjata. Kui avalikult teatatakse viimati ülemkohtu presidenti korruptsioonis, siis see tegelikult annab lootust. Venemaalt me ju taolisi teateid ei saa. Korruptsioonist kõige laiemas mõttes tuleb rääkida. Kui me nõustuksime hea mulje nimel vaikima maha korruptsiooni ja leppima juttudega rahvuslikust eripärast, siis me ju ainult tõukame Ukrainat järgmisse julgeoleku kriisi.

Teiseks ei tohi kordagi unustada, et Slava Ukraini mädapaiset ei avanud Ukrainat süüdistavad eestlased ega ka mitte lihtsalt ukrainlased, vaid seda tehti ühise tööga. Eesmärk on meil sama - ausam riik, mida ma tahame oma partneriks ka päriselt.

Ka lihtsad ukrainlased tegelikult ootavad ausamat riiki. Isegi kui Slava Ukraini loo vilepuhujal Oleksandr Tšernovil võib olla oma puudusi, ei muuda miski fakti, et ta otsustas oma rahuliku teenistuse ja tegelikult ka ülejäänud eluga riskides hakata rääkima tõde. Selliseid inimesi on Ukrainas veel ja nad annavad lootust. Ka mina tahan aidata nii neid, kes võitlevad rindel vahetult agressoriga, aga ka neid, kes võitlevad parema riigi eest Ukraina tagalas. Mõlemad võitlused on väga rasked.

Isegi MTÜ Slava Ukraini puhul ei tohi unustada, et tegelikult aitavad Ukrainat väga paljud organisatsioonid ja nende kõigi panus kokku on ilmselt suuremgi kui Slava Ukrainil. Ka Slava Ukraini sees jõudis enamus abist ikkagi kohale, sest enamus Slava Ukraini töötajatest olid ausad ja pühendunud inimesed.

Kuidas siit siis edasi minna? Olen kuulnud, et erinevad Ukrainat abistavad organisatsioonid on mõelnud ühiste reeglite harta peale, mille järgmine vähendaks riske ja annaks ka ühiskonnale parema võimaluse oma annetuste kontrolliks. Väga hea.

Aga see ei lahenda minu probleemi. Mul on kaks kuud aega otsustada kuidas edasi minna. Seni aga tahan ka kasvõi viimase jõupingutusena teha midagi, mida veidi oskan. Tahan teha ausat dokumentaalfilmi rindest. Parem oleks, kui ma alustan seda kohe. Ja samal ajal tahan aidata organisatsiooni SAB UA projekte. Auto, minu selja taga on nendelt ja selle viin ma pärast Kevadtormi Ukraina armeele. Sellega samal ajal peab valmima veel üks saun Ukrainasse.

Ja siis tuleb sein vastu. Ma valin ainult selle töö, mis mulle meeldib, aga ma loodan, et see on seotud ka Ukrainaga. Tegelikult võiks see töö olla hästi tasuv, sest siis saaksin annetada ka Ukrainale.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik kirjutas: 21 Mai, 2023 10:22
Kriku kirjutas: 21 Mai, 2023 7:15
Pärtel kirjutas: 21 Mai, 2023 5:27niipalju kui ka see JML ning SU meediakampaania minus emotsioone ka ei tekita, ootaksin siiski ära uurimise tulemused. Ennem ei julge ma küll öelda, kes ja kui palju süüdi on.
Kriminaalõiguse mõttes on see kindlasti nii, aga poliitilise vastutuse mõttes ei kõlvanud JML Riigikokku uurimise tulemusest olenemata. Rääkimata sellest, et ma ei poolda üldse temasuguste inimeste sinna valimist (mis aga enam teemasse eriti ei puutu).
Mida tähendab "temasugused" ? Aktiivsed maniakid ?
Esiteks, ma ei poolda tuntud inimeste lihtsalt nende tuntuse pärast Riigikokku valimist. Ei Enn Eesmaa, Erkki Noole, Kristiina Šmiguni ega Johanna-Maria Lehtme varasemas haridus- ega elukäigus ei näe ma suurt midagi, mis annaks alust arvata, et need isikud just seadusandliku tegevusega peaks tegelema.

Teiseks, EE artiklis välja toodud valetunnistuse andmisest kohtus peaks piisama, et isik poliitikute hulgast välistada. Poleks igasugu muid afääre vajagi.

Vabandan teemavälisele küsimusele vastamise pärast :oops: Kui kedagi häirib, andke teada, kustutan ära.
Sakamoto
Liige
Postitusi: 212
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:43
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Sakamoto »

Lemet kirjutas: 21 Mai, 2023 10:36Ilmar Raag.
Sellel pildil on õnnelik idioot. Mina. Või siis idealist, kellele tuli sein ette. Täna võtan ma oma sünnipäeva vastu Eesti Kaitseväe õppusel Kevadtorm 2023. Ja samas on see võib-olla pöördeline päev, kus tuleb vastu võtta otsuseid. Edasi enam sama moodi ei saa.
Miks ma ei imesta. Tõeline PR mees, nii kui alustas, selle teema lk.3 https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2&sfnsn=mo nii ka lõpetab ilusa jutuga. Kogu post. point jäi küll arusaamatuks....
Ja siis tuleb sein vastu. Ma valin ainult selle töö, mis mulle meeldib, aga ma loodan, et see on seotud ka Ukrainaga. Tegelikult võiks see töö olla hästi tasuv, sest siis saaksin annetada ka Ukrainale.....siis jääb soovida ainult teha uus MTÜ SU vol.2 , kui kõik hästi läheb siis, ega valimisedki enam kaugel ole.
Viimati muutis Sakamoto, 21 Mai, 2023 15:17, muudetud 1 kord kokku.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Turist 47 »

Üleriiklikes uudistes on vähemalt 2 korda, viimase ca 10 päeva sees, "sellest" juttu olnud.
Igal juhul, vähemalt kanal24 vene keelses ülevaates, rõhutati, et kõik sellised ( võimalikud) signaalid/kahtlused kontrollitakse täieliku tõsidusega ja põhjalikkusega. Ukraina jaoks on/olevat see "eluliselt"/äärmiselt oluline.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas mongol »

Lemet kirjutas: 21 Mai, 2023 10:36 Ilmar Raag.
Vabandust, aga see oli lihtsalt halb lugeda.
professional retard
parkija
Liige
Postitusi: 1060
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas parkija »

"Vabandust, aga see oli lihtsalt halb lugeda."
Halb küll , aga , annab mõtlemisainet sellest , milliseid manöövreid näo päästmiseks ette võetakse .
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Smith »

Olen kuulnud, et erinevad Ukrainat abistavad organisatsioonid on mõelnud ühiste reeglite harta peale, mille järgmine vähendaks riske ja annaks ka ühiskonnale parema võimaluse oma annetuste kontrolliks.
Ma ei leia küll viidet, aga eelmine aasta oli Aktuaalses Kaameras juttu MTÜ’de või annetuste kogumise vms hea tava kokkuleppest, millega SU mingil põhjusel liitunud pole. Intervjueeritav avaldas lootust, ehk kunagi ikka liitub.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Kriku »

metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas metssiga »

Lemet kirjutas: 20 Mai, 2023 14:57 Süüdimõistev kohtuotsus on? Ei ole. Seniks on kõik kanala kaagutus või verbaalne onanism iseenda rahuldamiseks.
Tahtsin ka oma 5 senti siia teemasse kirjutada, aga akf Lemet on juba kõik ära öelnud, ja veel nõnda, et isegi siinsed oma arust kohtunikud kui isegi mitte jumalad peaksid aru saama.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Kriku »

metssiga kirjutas: 22 Mai, 2023 12:44
Lemet kirjutas: 20 Mai, 2023 14:57 Süüdimõistev kohtuotsus on? Ei ole. Seniks on kõik kanala kaagutus või verbaalne onanism iseenda rahuldamiseks.
Tahtsin ka oma 5 senti siia teemasse kirjutada, aga akf Lemet on juba kõik ära öelnud, ja veel nõnda, et isegi siinsed oma arust kohtunikud kui isegi mitte jumalad peaksid aru saama.
Et lugupeetavad pole veel protestinud Putinit sõjakurjategijaks kuulutava plakati vastu Narva Hermanni kindluse müüril, on arvatavasti seletatav tõigaga, et nad on väga hõivatud inimesed, kellel pole igasugu sellise tilulilu jaoks mahti.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kriku, see oli hitleriargument :)

Ma kordan veel: minu kriitika on kõik ajakirjanduse aadressil. Jube pealiskaudne lahmimine mis tekitab tegelikult, paradoksaalselt, hea kilbi mille varju saavad pahalased pugeda. Teiste eest ma muidugi sõna ei võta.

Rein Lang täna oma saates rääkis kah sellest vilepuhujast ja ütles et see on suhtkoht ajakirjanduseetikakoodeksile mittevastav tegevus.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Lemet »

Et lugupeetavad pole veel protestinud Putinit sõjakurjategijaks kuulutava plakati vastu Narva Hermanni kindluse müüril, on arvatavasti seletatav tõigaga, et nad on väga hõivatud inimesed, kellel pole igasugu sellise tilulilu jaoks mahti.
Ei tea, kuidas küll lugupeetava jaoks, aga minu jaoks piisab ICC otsusest selle plakati puhul täiesti. Ma olen vist selle institutsiooni otsuse SU puhul kogemata kahe silma vahele jätnud...
Aga üldiselt- kaunikesti madalalt lati alt läbi.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas: 22 Mai, 2023 13:53
Et lugupeetavad pole veel protestinud Putinit sõjakurjategijaks kuulutava plakati vastu Narva Hermanni kindluse müüril, on arvatavasti seletatav tõigaga, et nad on väga hõivatud inimesed, kellel pole igasugu sellise tilulilu jaoks mahti.
Ei tea, kuidas küll lugupeetava jaoks, aga minu jaoks piisab ICC otsusest selle plakati puhul täiesti.
ICC kohtuotsust Putini suhtes ei ole.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Lemet »

Kahtlustus ja arreteerimiskäsk on. Kas ka SU sihtes on nees ICC poolt välja antud?

https://www.icc-cpi.int/news/situation- ... -putin-and
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas: 22 Mai, 2023 14:01Kahtlustus ja arreteerimiskäsk on. Kas ka SU sihtes on nees ICC poolt välja antud?
Lugupeetav rääkis justnimelt kohtuotsusest - nüüd siis kõlbaks ka kahtlustusest...?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bretschneider, ElrikThunderson ja 11 külalist