Metallide kuumtöötlemine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
ivo86
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 07 Nov, 2011 6:21
Kontakt:

Re: Metallide kuumtöötlemine

Postitus Postitas ivo86 »

Madis Reivik kirjutas: 10 Apr, 2023 16:54 Top Gear on vaimukas, noatagumine on mõttetute meeste kõvatamine.

Vaatasin paar osa ära ja mitte mingit tarkust sealt ei tulnud, mis metallid, mis temperatuurid, mis "soola" nad vahele viskasid ja kuidas karastasid.

Aeg-luubis kõvatamine ja loll rabelemine. Üks "kogemustega sepp" ei osanud puurpingis auku puurida, pöörded põhjas, näpuga hoiab hinna ja detail töötab vereventilaatorina. Nagu krdi tööõpetuse tund viiendas klassis ilma õpetajata..

Ja muidugi pidev kordamine "woke" stiilis et "oh kus sai pingutatud" ja "tegelikult olen ma suurte kogemustega.." jne jne. Kurat kui sa oled ikka kogemustega sepp siis sa oskad teha nuga mis kildudeks ei lenda või kuidas ?? ;)

Samal ajal "how its made" sarjas - mingi prantsuse klassikaline damaskeeritud taskunuga, töökojas vorbiti sadade kaupa ilma aegluubi, kisa ja vigastusteta.
Forged in fire on Ameerikamaa sari. Kui Top Gear-i Ameerikamaa jaoks tootma hakati, muutus ka huumor.. noh, lihtsamaks.
See on samas stiilis nagu sealse publiku jaoks toodetud "Jäätee rekkavennad" jms jama. Tegemist ei olegi dokumentaaliga, vaid üsna lihtsameelse meelelahutusega.

Minule meeldib. Tõsi, ma väga keskendunult seda ei vaata, sest targaks ta tõesti ei tee. Aga garaazis vahel ikka taustaks mängib, kui midagi nokitseda. Muude seriaalide vahele väga ok imho, temaatiline. Mulle meeldib ka vahest mõni väitsalaadne toode nokitseda.

Btw, need "kogemustega sepad" on kohati ikka just äsja haamri ja alasi ostnud. Ameeriklastel ei ole tagasihoidlikkust üldiselt ja siis nad meie arvates teevadki ennast lolliks. Sealmaal normaalne kultuur. Aga seal oskajaid ka olnud, kes on samamoodi osanud põruda või mõne üksiku asjaga hätta sattuda. Ajalimiit ja etteantud ülesanded võivad ka päris osava tüübi auku ajada. Näiteks Walter Sorrells, Trollsky, Ben Abbott, Ilya Alekseyev.

Kui on soov targemat videot vaadata, kus asjast ka räägitakse, siis Youtube aitab. J neilson, Jason Knight sealtsamast saatest ja ka ülaltoodud härrad.

Aga ägedad videod nugade teemadel on ka: KyleRoyerknives, Black Bear Forge, UK Bladeshow, Green Beetle, Angrypineapple, shurap, Alexandre Bigunas, HANS, Vlad L, GentryCustomknives, That Works, Peter Burt, Fz-making knives, jne. Youtube oskab kenasti ise ka pakkuda. Head metalli kuumtöötlemise vaatamist. :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist