M-69/RPG-7 (ja Carl Gustaf)

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Üksikvõitleja õpikus peaks ka olema nende TTA ning pildid sees. Oma koopasse lähen, siis uurin - seisab kapi peal. (No kehalised testid tulemas aj seal ju tabelid sees :D)
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: M-69/RPG-7

Postitus Postitas A4 »

alari kirjutas:Paar nädalat tagasi kasutatasid kurjategijad CSI Miami ühes osas RPG-7-t. Laskjad tehti kindlaks selle järgi, et neil oli silma ümbrus sinine. Väidetavalt oli selle vigastuse tekitanud optiline sihik tagasilöögi hetkel.
Minu teada ei ole sellel relval ju mingit tagasilööki - kas siis CSI stsenaristid panid puusse?
Ei usu, et CSI stsenaristid eriti hästi moodsaid relvi tunneksid, aga kui wikipediat uskuda, siis võib RÜG-l tagasilöök tekkida küll, kui seda piisavalt tihti ei puhastata:

The launcher must be cleaned periodically, as built-up residue will result in an excess of over-pressure, causing the sighting mechanism to be driven into the operator's eye when the rocket is fired. Blindness in one eye often results.


http://en.wikipedia.org/wiki/Rocket_propelled_grenade
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

B S

milline on abi tegevus enne relva laadimist? ja isegi, kui abi ei ole, sis peab laskja ise (ka filmis) olema ikka pisavalt pädev, et kui juba oksab heitelaengu kinnitada ja granaadi ÕIGESTI torru lükata, sis ka ka vaatab, et relv seest puhas on.
Viimati muutis marksman, 04 Okt, 2006 7:08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mortus »

jah väike mustus ei loe aga kui papitükk lausa kinni veel siis võib jama olla jh kuigi selle lükkab vbla uue granaadiga välja :D:D:D
eks siin foorumis ole piisavalt väga kogend "eksperte" kes kõik just kõige paremini teavad kuidas asju tehakse :D ja ärge unustage:
kui see on internetis kirjas siis peab see ju ka õige olema :)
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Tervitus rahvas ! See mul esimene postitus Militaarnetis ! Palun elu alles jätta , aga rpg7d -d tassinud ja lasknud sellest 2 aastat Nõukogude sõjaväes (3 kuud lutshi granatomjöthsik brigadõ! ) krt. väga imelik on kirjutada niimoodi ! Pole RPG-l tagasilööki , puhas jama . Ruumis sellega lasta ei saa , tõbras laksab 25- 30 meetrit tagant kõntsa välja (lamadesasendis viis kirsakontsa koos villase sokiga minema (oma hooletus !) Optika olemas (kolkida seda ei tohi ! Kergemad mahakukkumised võtab vastu !) PM. ülitundlik külgtuulele , ilma suure kogemuseta üle saja meetri kaugusele tugeva tuule puhul tabamine pm. võimatu ! Üks asi veel , see pole ülekaliibriga tasakaalus , st . peale lasku viskad ta oma käe jõuga üles , sellest tekibki tagasilöögi tunne :P :D
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

marksman kirjutas:B S

milline on abi tegevus enne relva laadimist? ja isegi, kui abi ei ole, sis peab laskja ise (ka filmis) olema ikka pisavalt pädev, et kui juba oksab heitelaengu kinnitada ja granaadi ÕIGESTI torru lükata, sis ka ka vaatab, et relv seest puhas on.
Selles suhtes tüüpiline Vene relv , kui lõdva randmega suudad laksu rauda lükata , siis lendab asi ikka õigele poole , kui paned ta valesti sisse , siis lihtsalt pauku ei käi , sellel on kapsel(sütik , pole terminoloogias tugev ) ainult kindlas asendis(rauas) ainult ühes asendis päästetav ! Granaat käib sisse ainult ühes asendis lõpuni , see on ainuke võimalus seda rpg-st välja tulistada norm . meetodil , alati jääb ju variant rauda kuumutada ja teised versioonid !
Viimati muutis jackpuuk, 31 Aug, 2007 5:50, muudetud 1 kord kokku.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

mortus kirjutas:ei ole mingi tuumafüüsik. olen lasknud. ja ma ei tea eks igaüks ise otsustab kuidas ohutustehnikat rikub ja kuidas oma tervisega riskib :)
Tegelt on see loll jutt , imelikul kombel saab pomoshtnik kõvema laksu kõrvu pidi , kui laskja , vene kroonus polnud lihtsalt (vähemalt meile ei antud ) mingeid kõrvatroppe , mütsikõrvad alla ja tuld ! Aga olen elus ja kuulmisega pole ka probleeme , aga abilist ei kadesta , olen korra olnud , see on ikka kordades rängem !
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

jackpuuk kirjutas:
mortus kirjutas:ei ole mingi tuumafüüsik. olen lasknud. ja ma ei tea eks igaüks ise otsustab kuidas ohutustehnikat rikub ja kuidas oma tervisega riskib :)
Tegelt on see loll jutt ,

:lol: ma ei vaidlusta, et teile nõuka armees troppe ei antud, aga arvata, et Mortuse jutt rumal on..... huvitav, mis koha pealt? kas selle koha pealt, et Ohutustehnika reeglid ON täitmiseks???? või selle koha pealt, et sellise tugevusega müra kahjustab kõrvu (ja sel puhul ka ülejäänud keha /plahvatuse surve jne). aga noh, eks isaüks ise teab, kuidas oma tervist rikub. :lol:
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Lisaks peaks M69 ja RPG 7 erinema ka tootjamaa poolest. M69 nimelt Hiina toodang ning RPG 7 teatavasti Vene oma.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Vastuseks Marksmannile , tegelikult väljendasin ennast valesti jah :oops: Tahtsin seda öelda , et ühest (torupoolsest tropist ) tegelikult piisab , aga eelkõnelejail on muidugi õigus , ega ta kuulmisele vist midagi head küll ei tee :lol: Teine aspekt selle asja juures on see , et kas lahinguolukorras alati on midagi kõrva pista ja kas selleks ka aega jagub? :(
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

juba baasist välja, ülesandele/patrulli minnes pandi tropid kõrva. vahet pole, kas käib pauk tee ääres, auto all, või on vaja TT-d lasta. kuulmise tahaks ikka alles jätta:)
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

Kõrvatropid on tegelikult elementaarne isegi tavalise jalaväelase puhul, sest ka jalaväerelvad suudavad kõrvad vilistama panna. Neid nööriga ühendatud kõrvatroppe pole raske kaasas kanda, kinnitad kiivri külge ja lükkad ühe tropi kõrva, suurema paugu tegemiseks ka teise, ja hullem ongi ära hoitud. Ka meie missioonikud kannavad kõrvatroppe. Meenub ka hiinlaste PF89 TT- lask, millel olid kõrvatropid komplektis kaasas.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

marksman kirjutas:juba baasist välja, ülesandele/patrulli minnes pandi tropid kõrva. vahet pole, kas käib pauk tee ääres, auto all, või on vaja TT-d lasta. kuulmise tahaks ikka alles jätta:)
Selle kohta ütleks siis , et aeg on edasi läinud :lol:
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Postitus Postitas Mamba »

Olen vaid ühe korra näinud kuidas silma siniseks saab.
Sell jättis b-300-l tagumise kaane peale ja siis lõi tõesti optika silma siniseks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist