M-69/RPG-7 (ja Carl Gustaf)

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

M-69/RPG-7 (ja Carl Gustaf)

Postitus Postitas alari »

Paar nädalat tagasi kasutatasid kurjategijad CSI Miami ühes osas RPG-7-t. Laskjad tehti kindlaks selle järgi, et neil oli silma ümbrus sinine. Väidetavalt oli selle vigastuse tekitanud optiline sihik tagasilöögi hetkel.
Minu teada ei ole sellel relval ju mingit tagasilööki - kas siis CSI stsenaristid panid puusse?
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ostius »

Ka mina pole antud mudelist kunagi lasknud, kuid Carl-Gustav peksab tagasi küll. Esimene kord ei osanud kartagi.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Muide, kas selles CSI osas mitte ei tulistatud RPG-st autos tagaistmel istudes, mis peaks suht võimatu olema
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

minu käes kusti eriti tagasi ei löönud, samas kui urviku kate peale jätta, siis võib paraja litri saada küll ....

muuseas ei maksa alahinnata hollywood'i näitlejate võimeid. MG3-st ühe käe pealt ja RPG-d autost lasta on neil käkitegu.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Madis22 kirjutas:minu käes kusti eriti tagasi ei löönud, samas kui urviku kate peale jätta, siis võib paraja litri saada küll ....

muuseas ei maksa alahinnata hollywood'i näitlejate võimeid. MG3-st ühe käe pealt ja RPG-d autost lasta on neil käkitegu.
Paukmoonaga olen MG3 ühe käega lasknud - surud kaba küünarnukiga vastu külge ja anna aga minna :lol:. Kahju, et pilti ei teinud sellest. :lol:
ennww
Liige
Postitusi: 308
Liitunud: 11 Mai, 2006 9:12
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ennww »

RPG-7 -st olen suurestükiväelasena saanud ühe paugu lasta, kui meile kord jalaväerelvi tutvustati. Igamees sai proovida "simulaatoriga" - sisseasetatud vindirauaga algul, ja siis anti "päris" granaat - ilma lõhkepeata küll. keegi ei julgenud nii hirmsat riista õlale võtta, selle kõrval oli 122 mm suurestükk ikka köömes :P
Ma panin siis esimese paugu, šapka kõrvad alla seotud. Ilge lärm, selja taga võška aken lendas kildudeks, granaat pani 50 m enne märklauda mättasse...
Otsest tagasilööki ei mäleta, silma ka siniseks ei läinud.

Autis laskmine on ülimalt kahtlane värk, põletab ju laskjat ennast ka, siis peab sabaots kindlasti aknast väljas olema.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Olen M-69 lahingmoonaga lasknud. Tagasilööki küll ei mäleta. Enim on meeles see suur suitsu ja tahma pilv, mis varjas hetkeks vaate.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: M-69/RPG-7

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

alari kirjutas:Paar nädalat tagasi kasutatasid kurjategijad CSI Miami ühes osas RPG-7-t. Laskjad tehti kindlaks selle järgi, et neil oli silma ümbrus sinine. Väidetavalt oli selle vigastuse tekitanud optiline sihik tagasilöögi hetkel.
Minu teada ei ole sellel relval ju mingit tagasilööki - kas siis CSI stsenaristid panid puusse?
Jawohl, nii ongi, Hollywood paneb jälle paska.
Ise lasknud M69-st (RPG7 kopi). Kusjuures korduvalt. Ei löö tagasi, ei löö edasi ka - toru on kohe täitsa rahulikult õla peal. Mis siis, et mats muidu kõva. Sinna kõrva soovitav tropp panna, kus toru üle õla käib - teise kõrva pole vajagi.
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mortus »

edu siis kui aint ühte kõrva tropp..seliisest relvast lastes peavad olema topelt kuulmekaitsmed nii tropid kui ka klapid, no kes muidugi ei pea iga 3 aasta tagant KAKis käima sel ehk tõesti pole vahet :)
m69 on aga see et relv ei löö just otseselt tagasi nii nagu automaat aga see gaaside hulk mis vastu nägu tuleb on küll tõesti kõva, CGl veel kõvem ja 90 kahur pidi peris valus olema. Ja tõesti autoast laskmineo nhuvitav kui näiteks rahu ajal peab olema 80 meetrit puhast ala taga tõsi küll 10m peal ei tohi olla suuri vertikaalseid takistusi aga autost on see suht võimatu jah..ise lasin optikaga ei mäelta küll jah et oleks meilt kellelgi sima siniseks löönd ja lasime mitu pauku lahing granaadiga tüüp 40 ja tüüp 40-84
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

olen ise Carl-Gustavist granaati lasknud.esimene pauk ehmatas veidi aga hiljem polnud mingeid probleeme ei tagasilöögi ega muuga.kuigi jah kulu sai ükskord sellega pölema pandud .Antud CSI juhtumist arvan ,et asi vist pingutati veidi üle...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mortus kirjutas:edu siis kui aint ühte kõrva tropp..seliisest relvast lastes peavad olema topelt kuulmekaitsmed nii tropid kui ka klapid, no kes muidugi ei pea iga 3 aasta tagant KAKis käima sel ehk tõesti pole vahet :)
Mõttetu targutus - ja targutaja ise pole ilmselt toda püssi lasnud...

Alul sai jah hoolega mitu paari kuulmekaitseid pähe topitud. Ainult et M69 / RPG puhul tuli ruttu kogemus, et laskurile piisab lõdvalt torupoolsest kõrvatropist, niisamuti abilisele või instruktorile piisab ainult relvapoolsest kõrvatropist. Asi iseenesest lihtne - mats vahetult relva kõrval nii ilge ei olegi, kui natuke eemal - seal ta hakkab võimenduma jne - füüsika ühesõnaga.

Ja KAK-is pean ma ikka ka viksilt käima!
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mortus »

ei ole mingi tuumafüüsik. olen lasknud. ja ma ei tea eks igaüks ise otsustab kuidas ohutustehnikat rikub ja kuidas oma tervisega riskib :)
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

Borja kirjutas:Mõttetu targutus - ja targutaja ise pole ilmselt toda püssi lasnud...


edu sulle sis, kui sa seda ainult 1 tropiga lased? :lol: :lol: lase edasi ka , kui meeldib....
1) kui ise olla lammas, sis veel võib andeks anda
2) kui läbiviija sul ilma MÕLEMA tropi ja klappideta sul lasta lubas, on tema veel suurem lammas.

mis mortuse laskmisesse puutub, sis oleme mõlemad sellest kõvamoonaga piisavalt pauku teinud. (TOPELTkuulmekaitsmetega muidugi) :lol:
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

mis teemasse puutub, kas see polnud mitte see osa, kus kahtlusaluse ninast mingeid püssirohujääke otsiti, et kindlaks teha, kas ikka tema oli see,kes AUTOST lasknud oli? :lol: kes asja jah jagavad, neile pole eiriti vaja rääkida, mida sellisest kohast lastes tulemuseks saab :twisted:
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

M-69 ei ole RPG-7 täpne koopia, vaid edasiarendus, erineb RPG-st pikkuse, rauaseina paksuse, materjalide valiku, kaalu ja laskemoona poolest.Loomulikult on ka mõned tükid tesekujuga
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist