Prantsuse Võõrleegion

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Kasutajanime poolt viidatud videos ütleb selgesõnaliselt, et kuigi prantsuse seaduste järgi võivad naised sõjaväes teenida siiski Leegioni neid ei lasta. Kindral põhjendab ka seal, miks see nii on. Videos alates 05:48
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

Kasutajanimi kirjutas:ma ise olen huvitatud neist ja oi kui palju, aga terviseprobleemide tõttu (ülikehv nägemine pealekauba) pean jääma tugitoolikindrali rolli.
Ma ei mõista miks just sinna - liitudes Scoutsiga saab ka elada täisväärtuslikku sõdurielu, ilma et sind õppuste käigus sandiks tehtaks.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

Scoudis on enamusel vanadest olijatest tervis tuksis.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Kui ma õieti ikka mäletan siis mingi paar aastat tagasi käis küll nagu mingi uudis läbi, et ka "viimane meeste kants", võõrleegion on alla andnud ja sinna võivad nüüd ka naised kandideerida.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

wudu kirjutas:Kui ma õieti ikka mäletan siis mingi paar aastat tagasi käis küll nagu mingi uudis läbi, et ka "viimane meeste kants", võõrleegion on alla andnud ja sinna võivad nüüd ka naised kandideerida.
See oli siis, kui Prantsuse armeesse hakati naisi võtma. Siis vist alguses oli väike segadus, et nüüd Võõrleegioni peab ka võtma. Seda pole aga kunagi täidetud ja hiljem asi klaariti nii, et naisi ei võeta.

Seni ainus naisleegionär on olnud Susan Travers
The only woman to have joined the French Foreign Legion, who as the daughter of well-to-do English parents living in France was accepted into the Foreign Legion after omitting her sex from the application form, who spent much of World War II driving an ambulance in Finland then Africa, who played a key part in the breakout by the Legion from Rommel's siege of the desert fortress of Bir Hakeim in 1942, and whose memoir "Tomorrow To Be Brave" was published in 2000, died Dec. 18 in Paris at age 94.
http://en.wikipedia.org/wiki/Susan_Travers
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kasutajanimi »

KategorieC kirjutas:Ma ei mõista miks just sinna - liitudes Scoutsiga saab ka elada täisväärtuslikku sõdurielu, ilma et sind õppuste käigus sandiks tehtaks.
võõrleegion on selline .. prestiižikam minu arust, kaks sajandit traditsioone ja badass prantslased. pole ka nii mainstream. +ma olen frankofiil, nagu lauri leesi.

tervis seisab rohkem mu kurikuulsate lampjalgade taga, raiped teevad meeletult valu, ravitallad sees. sellistega ei ela isegi ajateenistust üle. sõjaväkke minnes vaadati jalad üle, öeldi "seisa jalad koos", üks pilk ja kriipsutati nimi maha. mingi kallis op pidi ka olema. aga misiganes, eh.

/tugitoolikindral
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

sadist kirjutas:Scoudis on enamusel vanadest olijatest tervis tuksis.
No see on pigem sõdurielu paratamatus - pidev külmal pinnal magamine, pidevad põlvel olemised jne. Mõtlen pigem seda, et Scoutsis ei ole treening nii tervisevaenulik, vaid suhtutakse ikka kui väärtuslikku ressurssi.
Kasutajanimi kirjutas:badass prantslased
Nende ajalugu meenutades kõlab see väljend küll pehmelt öeldes naljakalt:P Ja niipalju kui on endal prantsuse sõduritega kokkupuuteid olnud, siis see on mu suhtumist neisse ainult süvendanud. Ja minujaoks on Paldiskis juba üle 10 aasta teeninud ca 6-7 missioonikogemusega mees küll auväärsem kui oma probleemide eest välismaale pagenud tegelane.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kasutajanimi »

heh jep, lugesin ühe võõrleegionäri threadi ühes foorumis ja ta ütles et prantsuse regulaarväeosad ei oska lihtsalt. ei püsse puhastada ega palju muud.
link kah:
http://forums.somethingawful.com/showth ... genumber=1

'badass prantslased' all ma eriti ei mõtelnudki neid teisi väeosi, ja mu termin iseenesest on vale kuna leegionis on prantslased ise vähemuses.
peale napoleonit polegi neil oma momente olnud, Churchill lõi ahastusest käed kokku nähes prantslaste ettevalmistamatust 1939-1940.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Kasutajanimi kirjutas:
KategorieC kirjutas:Ma ei mõista miks just sinna - liitudes Scoutsiga saab ka elada täisväärtuslikku sõdurielu, ilma et sind õppuste käigus sandiks tehtaks.
võõrleegion on selline .. prestiižikam minu arust, kaks sajandit traditsioone ja badass prantslased. pole ka nii mainstream. +ma olen frankofiil, nagu lauri leesi.

tervis seisab rohkem mu kurikuulsate lampjalgade taga, raiped teevad meeletult valu, ravitallad sees. sellistega ei ela isegi ajateenistust üle. sõjaväkke minnes vaadati jalad üle, öeldi "seisa jalad koos", üks pilk ja kriipsutati nimi maha. mingi kallis op pidi ka olema. aga misiganes, eh.

/tugitoolikindral
Midagi lampjalgade kohta...

I have flat feet, will the Legion accept me?
This depends on how sever your case of flat feet is. If it posses a risk to injury during exercise or reduces you physical ability you may be dismissed.
http://cervens.net/legionbbs123/showthread.php?t=26

PS! Leegioni sisseastumisnõuded on suhtelised. Niimõniegi "vea" puhul võidakse silm kinni pigistada, kui nad seda tahavad.


Aga meestele, kes Scoutpataljoni kiidavad...Scoutsis on surma saamine tõenäolisem, kui leegionis...kahjuks või õnneks...
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
eva_braun
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Juul, 2008 10:53
Kontakt:

Postitus Postitas eva_braun »

kõigepealt siis aitäh vastamast ja linkide eest.

ja teema jätkuks.

olles nüüd natuke rohkem asjaga tutvunud, on minu silmis VL-i peamiseks eeliseks see, et seal saab nullist alustada. mitte et niisama ei saaks, aga nad, nagu öeldi ka videos, pakuvad võimalust mitte mõelda. st et nii palju on rahmeldamist, et ei teki sellist momenti kus võiks tundide viisi omi probleeme lahata ja ennast haletseda. seal sa lihtsalt pead tegutsema kogu aeg ja mingi moment avastad, et oledki uus inimene ja vanad mured ei tundu enam nii suured.

samas.

siin eelpool hakkas silma selline lause:

"Ja minujaoks on Paldiskis juba üle 10 aasta teeninud ca 6-7 missioonikogemusega mees küll auväärsem kui oma probleemide eest välismaale pagenud tegelane."

et siis palju X faktoreid. probleem kui selline on juba lai mõiste- mis on kellegi jaoks probleem. sama moodi nende suurus. kui nüüd lasta fantaasial lennata siis kindlasti suudab igaüks midagi nii jubedat ette manada mis ka leegioni vihkaja päeva pealt sinna meelitaks. vb isegi mite põgenema, vaid riskima. jään ellu- olen uus inimene, kui ei jää pole ka midagi kaotada.

ja inimesed üleüldse on erinevad...

aga.

et mitte jätta asjale kerget fännluse maiku toon välja ka mõned nünsid mis mulle selle organisatsiooni juures ei meeldi.

kindlasti see, et inimesi ei väärtustata üldse- oled hea, so what, alati on paremaid. selle asemel võiks häid sõdureid edasi arendada.

ja sama moodi väärtustamise asjus see mõttetu riskimine. kui ma nüüd õigesti aru sain, siis sinna amazonase vihmametsadesse saadetavad tegelased on oma 5 aastat juba läbi teinud. ja ikka on nii, et koolitusel juba saab neist mingi osa otsa. puht praktilise poole pealt tundub rumal niimoodi oma ressursse raisata, eriti kui nad on end juba omajagu tõestanud.



kui ma mingeid faktilisi vigu tegin, siis vabandan ette, ma ei ole asjatundja. avaldasin vaid arvamust senise info baasil.
Foreign_Legion
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Dets, 2008 10:30
Kontakt:

Postitus Postitas Foreign_Legion »

Tõstataks siis vähe vana teemat.
Mai ei tea kas päris teemasse läheb aga plaan siis minna PVLi. Eesti sõjaväes käinud ei ole, sest kutset pole tulnud. Mis peaks siis saama kui ma lihtsalt lähen siit ära PVLi? Mis juhtub siis kui koju tuleb kutse, et pean minema eesti sõjaväkke? Kas hakatakse otsima? Või on asjad kuidagi teisiti?

Vabandan kui väga segaselt selgitasin aga hea kui keegi saaks vastata.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Sa rikud Eesti seadusi !!!
Aga ega nad sind leegionist kätte ikka ei saa. Kuigi esimeseks militaar kogemuseks on leegion ehk nõks karm koht. Aga tee enne kõvasti trenni jookse jookse jookse ja veel kord jookse . Ja õpi natuke prantsus keelt ka endal lihtsam pärast.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Foreign_Legion kirjutas:Tõstataks siis vähe vana teemat.
Mai ei tea kas päris teemasse läheb aga plaan siis minna PVLi. Eesti sõjaväes käinud ei ole, sest kutset pole tulnud. Mis peaks siis saama kui ma lihtsalt lähen siit ära PVLi? Mis juhtub siis kui koju tuleb kutse, et pean minema eesti sõjaväkke? Kas hakatakse otsima? Või on asjad kuidagi teisiti?

Vabandan kui väga segaselt selgitasin aga hea kui keegi saaks vastata.
http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.p ... ght=#23511
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Foreign_Legion
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Dets, 2008 10:30
Kontakt:

Postitus Postitas Foreign_Legion »

Aga mis saab siis kui ma tulen nt sealt mingi aja pärast tagasi? Mis minuga siin eestis siis tehakse?
Seadusi rikkuda ei tahaks kui soov on siit eestis suhteliselt kiirelt ära minna. Põhjused ei ole kindlasti sellised nagu siin räägitakse, et inimesed põgenevad millegi eest. Tahaks lihtsalt ennast tõsiselt proovile panna. Eesti sõjaväes käiks ka ära aga mulle siiamaani kutset tulnud ei ole, kuigi minust noorematele kunagistele klassivendadele on kutsed juba tulnud. Mille järgi noori ültse sinna kutsutakse?
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

No mine vabatahtlikult, mis sa sest kutsest ootad. Äkki sõjavägi reaalsuses ei meeldigi sulle, siis on Eesti armee paras proov.

Kui aga leegioni hakkad minema, siis soovitan vene keelt lisaks prantsuse keelele õppima hakata. Ja muidugi sport, jooks ja veelkord jooks.

Tean vähemalt 2 eestlast, kes seal praegu on.

Usu mind, 80% kogu ajast on nüri toimkond PVL-is...
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist