Ungari 1956

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
sturman
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 02 Nov, 2008 21:18
Asukoht: võrumaa,antsla
Kontakt:

Postitus Postitas sturman »

räägin teile siis ühe loo,mille mulle jutustas kõrvalmajas elav mees,kes oli 1956 aastal ungaris.ta teenis tankivägedes ja neile anti käsk tungida läbi tänavate mingile väljakule,tänavad olid kõik barikaade täis ja nemad rammisid sealt läbi.ütles,et kõige hullem oli see,et emad ajasid lapsi tankide ette,et need läbi ei läheks.enne väljakule jõudmist lasti nende tank tankirusikaga põlema.tema sai alumisest luugist välja ja hakkas tankist eemale roomama,kuid sai kuulipilduja valangust pihta.üks külg tikiti läbi,kuid õnneks kõik lihahaavad.näitas ka oma haavu,kaks olid parema külje peal ja kolm jalas.minu lapsepõlvesõber oli tsehhoslovakkias,mees ütles selle peale,et tsehhoslovakkia oli ungari kõrval naljategemine.kahjuks kolis mees paar aastat hiljem sealt ära,nii et edasised kontaktid puuduvad.praha kohta on mul küll palju rääkida,sest sõber on mulle päris hulga jutustanud mässu ajal seal viibimisest.ta oli raketivägedes.kusagil oli alapealkiri vist ka tsehhoslovakkiast,sinna võib kirjutada.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Aga anna tuld.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Vilu
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 14 Dets, 2013 18:31
Kontakt:

Re: Ungari 1956

Postitus Postitas Vilu »

Minu vanaisa oli olnud seal. Sain sellest teada kümmekond aastat peale vanaisa surma.
Oli öösel kodust minema viidud, sõnakestki seletamata. Paari kuu pärast oli koju tagasi ilmunud. Tema eluaja jooksul ei kuulnud mina kordagi, et sellel teemal sõnakestki oleks räägitud. Ja nüüd pole enam kellegi käest küsida ka.
Võhik
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Ungari 1956

Postitus Postitas Svejk »

"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist