1. leht 1-st
M.Kaerma
Postitatud: 20 Dets, 2006 8:17
Postitas istorik
Kas keegi kaasfoorumlastest saaks üles riputada (või mulle saata) foto 3.prk ülemast M.Kaermast?
Postitatud: 20 Dets, 2006 18:50
Postitas vdreving
Kas see on see,kes kuhugi kartulipõllule on maetud?
Postitatud: 20 Dets, 2006 18:59
Postitas Arnold
http://www.herder-institut.de/bilder_ka ... 152533.jpg
Pildi allkiri:"Erna pataljonist". Kol. Kure matus 3.1.44.a. Tallinna Metsa-Kalmistule. Vasakul saksa sőjaväe vormis kol. Stockeby, temast paremal puusärki kandmas kol. Sinka. Kaamerapoolsel puusärgi küljel vasakult paremale kol. Kaerma ja major Tamm
M. Kaerma
Postitatud: 27 Dets, 2007 15:15
Postitas Andres
Ega pole täpsemat teavet selle kohta, kas tema vabasurma mineku (1948) ja kodutalu maadele matmise versiooni on täpsustatud või täpsemate teadetega kinnitatud. Et kas sellest on ka kohapeal (Harjumaal Rapla vallas tollase haldusjaotuse järgi) veel midagi täpsemat teada. Et kui NKVD asjast ikka aimu sai omal ajal, tahtsid nad ilmselt asja kontrollida ja ei kõhelnud ilmselt ka maad ümberpööramast.
Äkki on see kohapeal riiklikul või kohalikul tasandil mälestuskiviga või kuidagi teistmoodi leidnud äramärkimist? Eesti riikluse identiteedi järjepidevuse seisukohalt on ju tegemist ikkagi üsna olulise isiku ja patrioodiga?