Tahaks teada kuidas otsimisega alustada

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Minu jaoks MK -lt ,ääretult demagoogiline
etteaste.
Kusjuures see pole nende etteaste! Kui seda õnnetut teabepäeva poleks olnud, siis oleks Unt saanud kahjurõõmsalt konstanteerida, et üldse mingeid asteid pole. Nüüd siis midagi oli.
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

NAZIZ kirjutas:Vahet pole ,milline ühendus -
kõik saavad täie rauaga ! Minu jaoks MK -lt ,ääretult demagoogiline
etteaste.
Faktiline märkus:
1) MK ei ole selle "etteaste" algataja :roll:
2) Detektoristil ja detektoristil tehakse ikka vahet küll. Ma ise küll teen ja võin kinnitada sama ka oma lähemate kolleegide kohta...Konkreetne rünnak ei ole ometigi suunatud nn. ausate detektoristide vastu :!:

Aga teemasse: "Mutionu", laenuta mullapuuri mõnelt arheoloogilt. Ise ma aidata ei saa, kuna endal varustuses see instrument senini veel puudub...
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
NAZIZ
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 28 Okt, 2007 17:43
Asukoht: NARVA-TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas NAZIZ »

Arnold kirjutas:
Minu jaoks MK -lt ,ääretult demagoogiline
etteaste.
Kusjuures see pole nende etteaste! Kui seda õnnetut teabepäeva poleks olnud, siis oleks Unt saanud kahjurõõmsalt konstanteerida, et üldse mingeid asteid pole. Nüüd siis midagi oli.
:lol: :lol: :lol: ,Sinupoolt ääreltult õiglane märkus. :wink:
Loomariigi põhiseadus:
1) kõik loomad on võrdsed
2) mõned loomad on võrdsemad
3) Lõvi on kõige võrdsem.
Nii ka meil....
Tehtud,mõeldud!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No ma ei tea - Sa lähed nüüd vilosoohviliseks, vai lausa ollivuudiliseks! Need lõvikuningad jne :lol:
NAZIZ
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 28 Okt, 2007 17:43
Asukoht: NARVA-TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas NAZIZ »

Faktiline märkus:
1) MK ei ole selle "etteaste" algataja
2) Detektoristil ja detektoristil tehakse ikka vahet küll. Ma ise küll teen ja võin kinnitada sama ka oma lähemate kolleegide kohta...Konkreetne rünnak ei ole ometigi suunatud nn. ausate detektoristide vastu
Jah ,paraku pean tunnistama,oma mõttetegevuse vääratust,et
seda globaalset probleemi ,julgesin seostada MK-ga.
LP. arheoloog : Enamus ,, detektoriste ,,ootab vastust küsimusele ,
kes meist on aus ,kes mitte? . Milliste kriteteeriumite alusel seda hinnata ? :wink:
Tehtud,mõeldud!
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

NAZIZ kirjutas:Faktiline märkus:
1) MK ei ole selle "etteaste" algataja
2) Detektoristil ja detektoristil tehakse ikka vahet küll. Ma ise küll teen ja võin kinnitada sama ka oma lähemate kolleegide kohta...Konkreetne rünnak ei ole ometigi suunatud nn. ausate detektoristide vastu
Jah ,paraku pean tunnistama,oma mõttetegevuse vääratust,et
seda globaalset probleemi ,julgesin seostada MK-ga.
LP. arheoloog : Enamus ,, detektoriste ,,ootab vastust küsimusele ,
kes meist on aus ,kes mitte? . Milliste kriteteeriumite alusel seda hinnata ? :wink:
Äkki saab mõni moderaator tõsta selle arutelu ümber kõrvalteemasse?. On teine Mutionu probleemist siin juba väega kõrvale kaldunud :wink: ..

1) Kui peate "etteaste" all silmas seda ühist pöördumist, siis pole sellele alla kirjutanud teps mitte MK, vaid hoopis järgmised institutsioonid:

Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituut
Tallinna ülikooli ajaloo instituut
Arheoloogiamälestiste ekspertnõukogu
Eesti ajaloomuuseum
Eesti arheoloogiaselts
Eesti muinsuskaitse selts
Õpetatud Eesti selts
Akadeemiline ajalooselts

2) Jutuks olnud pöördumine on suunatud ometigi väga konkreetselt nn. röövdetektoristide vastu. Lugege see (nt. http://www.parnupostimees.ee/?id=110972) veelkord rahulikult ja mõttega läbi ning kui leiate jätkuvalt, et sellega osutatakse näpuga just Teie tegudele, siis on lood pehmelt öeldes ikka väga halvad...; vastasel juhul on aga kõik korras ning pole põhjust muretsemiseks...

Viimasel ajal on Eestis intensiivistunud nn libaarheoloogide tegevus. Tegu on inimestega, kes otsivad metallidetektoreid kasutades muinsusesemeid, aardeid või münte, et need kas Eestis või välismaal maha müüa või siis oma isiklikesse kollektsioonidesse koguda. Samas kuulutab muinsuskaitseseadus kõik kultuuriväärtusega muinsusesemed riigi varaks (paragrahv 30), keelab nende muinsusobjektidest väljakaevamise (paragrahv 23), ning sätestab, et juhuslikel töödel muinsusesemetele sattumise puhul peab leidja säilitama leiukoha muutumatul kujul, jätma leiud leiukohale ja koheselt teatama juhtunust muinsuskaitseametile või kohalikule omavalitsusse. See seadusesäte puudutab leide ka nendest muististest, mis ühel või teisel põhjusel veel ei ole kantuid kaitsealuste mälestiste riiklikkus registrisse.

Arheoloogiliste muinsuste väljakaevamine ilma muinsuskaitseameti loata on ebaseaduslik, samuti pole lubatud muinasvarade kollektsioneerimine ega nendega äritsemine. Seaduse järgi on muinasleiud riigi omandus - kogu Eesti rahva vara. Muististe rüüstamisega tekitatakse korvamatut kahju meie teadmistele Eesti ajaloost ja muinaskultuurist. Selline tegevus ei kujuta endast mitte ainult vargust meie ühisest ajaloo varasalvest, vaid ajalooallikate otsest hävitamist. Kalmetest, ohvripaikadest, muistsetelt külaasemetelt või linnustelt esemete väljanoppimisega tekitatakse tulevastele uurijatele moonutatud pilt möödunud aegade kohta.

Eesti kultuuripärandi hävitamist ja muinsusesemetega äritsemist on võimalik tõkestada ainult kogu üldsuse kaasabil. Seepärast kutsume kõiki omavalitsustöötajaid, maaomanikke, tollitöötajaid, politseinikke, kaitseliitlasi, antikvaare, üldse kõiki aatelisi Eestimaa inimesi olema oma elupaigas ja tööpiirkonnas tähelepanelikud ning tõkestama seesugust Eesti teadusele ja kultuurile hävituslikku tegevust.

Muinsuskaitseobjektidel võivad metallidetektoreid uurimistöödel kasutada vaid muinsuskaitseameti kirjalikku eriluba omavad ja teaduslikku uurimistööd tegevad teadlased. Vahel esitlevad muinasvarade otsijad ennast maaomanikele või arupärijatele teadlaste, muinsuskaitse- või muuseumitöötajatena. Juhul, kui tekib kahtlus, et tegemist on omaalgatuslike muinasvarade otsijatega, tuleks pealtnägijatel detektoristidelt julgesti küsida isikut tõendavat dokumenti, kahtluse tekkimise korral jätta aga meelde isikute tundemärgid, üles märkida autonumber ja toimunust kohe teavitada muinsuskaitseametit: kas tel 6403050; info@muinas.ee või vastava maakonnainspektoriga ühendust võttes (kontakt vt: www.muinas.ee).

Eestimaa elanikud! Aitame ühiselt oma minevikupärandit hävingust päästa!
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
NAZIZ
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 28 Okt, 2007 17:43
Asukoht: NARVA-TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas NAZIZ »

Kallis sõber arheoloog! Vaatame, nüüd seda pikka jutujublu ikka tavainimese tasandilt . Jälgi palun manipulatiivset sõnakasutust ja lauseehitust. Kellele need artiklid mõeldud on ja milline on sihtrühm?
Selline ,,ässitav,, toon on häbiks neile, kes sellisele ,,teose,, üllitasid .
Seda enam , et mõned ,,maksumaksjakululelavadriigiasutused,, võtsid endale õiguse, hakata seadusi endatahtsi tõlgendama. Tutkit bratko!
Õigehõlma naljalt ei tüki.
Tehtud,mõeldud!
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Seaduskuulekas on raske olla, suisa tüütu, ma ütleks. Vald ütleb, et nende maa aga RMK mets. Seega RMK haldab ja küsi nende käest. Vald ei taha(ei viitsi) tegeleda. RMK -st arvati, et kaeva kus tahad, seni kuni mingit jama ei tee ja augud kinni ajad. Paberil luba ei taha kumbgi anda.
Ilmselt tuleb minna niisama kaapima ning suurem malakas ligi võtta, juhuks kui mõni hobimuinsuskaitsja peksa tahab anda.
Ei meeldi mulle selline asi. Tahad aus olla, ei saa. Ei taha aus olla, jälle ei saa. Nagu NLiidu ajal, istu vakka ja ära tee midagi, siis on kõik rahul.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Seaduskuulekas on raske olla, suisa tüütu, ma ütleks. Vald ütleb, et nende maa aga RMK mets. Seega RMK haldab ja küsi nende käest. Vald ei taha(ei viitsi) tegeleda. RMK -st arvati, et kaeva kus tahad, seni kuni mingit jama ei tee ja augud kinni ajad. Paberil luba ei taha kumbgi anda.
Ilmselt tuleb minna niisama kaapima ning suurem malakas ligi võtta, juhuks kui mõni hobimuinsuskaitsja peksa tahab anda.
Ei meeldi mulle selline asi. Tahad aus olla, ei saa. Ei taha aus olla, jälle ei saa. Nagu NLiidu ajal, istu vakka ja ära tee midagi, siis on kõik rahul.
No näed - inimene sai Eesti Vabariigi haldusuutmatusest täielise pildi paari nädalaga! Minul, ajuinvaliidil, kulus neliteist aastat! :shock:
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Arnold kirjutas: No näed - inimene sai Eesti Vabariigi haldusuutmatusest täielise pildi paari nädalaga! Minul, ajuinvaliidil, kulus neliteist aastat! :shock:
Kiire taibuga mees. Mul läks aega kõvasti rohkem. :lol:
Alles täna tehti ühes riigiametis selgeks, et pean eesti keele oskust Keeleameti dokustaadiga tõestama, kuna keskhariduse omandasin vene keeles. Poleks Venemaa veel hullem, riputaksin vist Georgi lindi rinda. :evil:
mustdeemon
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Apr, 2009 12:09
Kontakt:

Punkrite ja katakombide otsimine ?

Postitus Postitas mustdeemon »

Tervitus...
Kas kellegil on ka plaanis see aasta kuhugi vanadesse sõjaaja punkritesse
ja katakombidesse kolama minna ?
Oleksin ka asjast huvitatud :D

Või läheb keegi kuhugi tundmatusse kohta midagi otsima ja kaevama
siis oleksin ka kaasa tulija...


Tänud.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Koguaeg käime..... ja viimasel ajal päevast päeva.
-Ära hakkab juba tüütama :lol: :lol:
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
sworbe
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Jaan, 2006 14:17
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas sworbe »

Ise pole juba 3 nädalat metsa saanud :cry: :evil:
Miks mitte!
grahv
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:05
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas grahv »

Kui juba läks selliseks teema arenduseks siis ...
Mina plaanin küll minna ühte tundmatusse kohta. See on isegi nii tundmatu, et ma veel isegi ei tea kus see asuda võiks.

Kui nüüd tõsiselt rääkida siis räägi mis sind täpselt huvitab ja mis sa teha tahaksid Mina aegajalt uitan ringi küll igasugu kohtades. Ja loomulikult, et kus sa ise asud ja kõik sellised pisiasjad ka. Äkki liitud noorte kotkastega, nemad käivad ka vahvates kohtades :wink:
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Ma ei tea, kas see aasta enam jõuabki, kuid järgmise dekaadi ajal plaanin korra ikka jõuda.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline