militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4854
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Gideonic »

Runkel kirjutas: 14 Okt, 2022 8:48 Olgu kõigevägevam tänatud, et akf Fucs on saunast tagasi!
Õppetund: heas foorumis üksteisega plõksimine ei ole hea mõte. Kunagi ei tea, kus on teise "punane joon". Mul isiklikult pole kerge verbaalse rüseluse vastu midagi, aga kõrvalseisjatele ei pruugi asi sugugi huvitav olla.
...kast rummi ja kõik mehed tagasi. Või kuidas tolle loo lõpp oligi...
Ühinen rõõmuhüüatuse ning nõustun kommentaaridega!

Paus oli piisavalt pikk et tekkis tõsine mure juba. Veel eile mõtlesin et tea, kas nüüd jääbki siin nii vaikseks siis.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Fucs »

Olgu kõigevägevam tänatud, et akf Fucs on saunast tagasi!
Ma olen kogu aeg siin olnud 8)
Lihtsalt, mul ei ole endiselt mingit soovi UKR sõja teemasse midagi postitada. Antagu see mulle andeks.
Käin lugemas.
Kunagi ei tea, kus on teise "punane joon".
Kui vaadata "viimaseid juhtumeid", siis AKFoorumlased OLEEG, EOD ja BORJA vist ei käi isegi lugemas enam mitte.
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... 34#p740134
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... 49#p621349
Mul isiklikult pole kerge verbaalse rüseluse vastu midagi, aga kõrvalseisjatele ei pruugi asi sugugi huvitav olla.
Kui see "rüselus" või "mõtete vahetamine" muutub tähenärimiseks ja/või siltide kleepimiseks, siis tuleb paljudel see "punane joon" kiiresti ette.
Otsestest või kaudsetest solvamistest rääkimata.

Noh, näiteks, kui AKF OLEEG kirjutab oma postidele alati alla "terv o", siis ei ole vaja "hiilata ägeda originaalsusega" ja seda lugeda "pervo"-ks, ning sellest kõva häälega teada anda. Kui keegi ütleb ilma võita, vorstiga leiva kohta "võileib", siis võib olla jube lahe ja põnev mõtteid vahetada selle üle, kas see ikka on VÕIleib või ei ole ja pidada kaasfoorumlast idioodiks, kes ei tea mis asi on VÕI (eriti siis, kui midagi muud teha pole ja midagi muud asjalikku postitada pole).
Jne.

Samal ajal ei tea enamus foorumlastest, kes üks või teine austet kaasfoorumlane tegelikult üldse olla võiks. Kui kõik kasutajad esineks foorumis oma tegeliku nimega, nagu nt AKF Martin Herem ja Veiko-Vello Palm (ja veel rida teisi), siis paljudel juhtudel jääks üldse igasugune "huvitavate mõtete vahetamine" enamasti ära, sest väga paljud anonüümsed kaasfoorumlased siin väärivad tegelikult tavalisest suuremat respekti ja austust. Kui enamus austatud kaasfoorumlastest esinevad siin "tädi Maali" nimede all, siis ilmselt on adekvaatse suhtumise puudumine nendesse omajagu paratamatus (mis samas ei takista sündsaks ja viisakaks jäämist). Aga väga paljud neist anonüümsetest isikutest on oma postitustega suutnud siiski välja teenida teatud respekti ka ilma oma tegelikku isikut avalikustamata. Lisand "AKF" on siin kaotanud oma tegeliku sisu ja mõtte, sest kasutatakse juba pikemat aega nagu "sidesõnana".

SEPKA-st ja VPKT-st
UKR teema on põhimõtteliselt täis nn "SEPKA"-sid ja igale viitele, postile ja lausele tuleks SEPKA juurde kirjutada.
Muuseas olin mina ise see, kes need lühendid 17.06.2014 siia milnetti sisse tõi.
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... 09#p369309
Kui SEPKA juurdus kohe, kuna oli "suupärane", siis "VPKT" oli põhimõtteliselt "surnult sündinud" algatus.
Kui keegi kirjutab "Vene allikas" või "Ukraina allikas", siis infoallika algtekke viide on juba ilma SEPKA ja VPKT lisandita tegelikult olemas.
Kuna nüüd on olemas eraldi propaganda teemad nii UKR kui VF jaoks, siis VPKT kasutamine muutub juba seetõttu suht mõttetuks lisandiks.

SEPKA võib ju lisada allikaviitele, kui see allikas midagi erakorralist ja uskumatut väidab.
Samas, kui seda igale poole kogu aeg lisada (aga UKR teemas tuleks pea igale allikaviitele see ka lisada, kui hakata tähte närima), siis kaotab see SEPKA oma sisu ja sügavama tähenduse. Kui SEPKA infot on rohkem kui sõltumatute allikate poolt kinnitatud teavet, siis mingist hetkest alates oleks juba mõistlikum lisada hoopis sõltumatute allikate poolt kinnitatud teabele märkus, et see on kinnitatud.

Kui UKR PS ütleb oma opinfos, et hävitati ca 400 vastase sõdurit siis see on SEPKA kuni kauge tulevikuni, kus kunagi võib-olla hakatakse täpselt arhiivides otsima ja täpseid kaotusi kuupäevaliselt kokku lugema. Pole olemas "sõltumatut allikat" kes saaks seda UKR PS opinfot kohe või lähipäevadel pärast info edastamist kinnitada või ümber lükata. Igasugused teiste riikide luured, mõttekojad ja staabid võivad ju tunduda "sõltumatute allikatena", aga ka nemad saavad UKR sõja kohta tihti suurema osa oma infost UKR peastaabi opinfost, VF peastaabi opinfost ja igasuguste "insaiderite" ja "rindereporterite" sotsiaalmeediakontosid OSINT korras läbi kammides. Luurajatest analüütikute lauale pannaksegi kogu info nii "ametlikest" kanalitest kui "mitteametlikest" kanalitest koos hinnanguga kanali usaldusväärsusele. Analüütikud töötavad materjalid läbi ja annavad oma hinnangu ning kujundavad oma arvamuse ning seisukohad ja koostavad andmete sõelumise baasil aruande või raporti. Aruanne võib sisaldad nii kinnitatud andmeid kui SEPKA-sid. SEPKA-sid hinnatakse luureraportis ebausutavaks, ebatõenäoliseks, vähe tõenäoliseks, usutavaks, pigem tõenäoliseks või tõenäoliseks ja vastav märge lisatakse. Olenevalt luureraportist ja erinevatest olukordadest, võib kogu luureraport ise olla kas "kinnitatud andmetega" või "SEPKA".

Kui "tädi Maali" arvab, et venelased võtavad Kiievi ära, siis see hinnang on "ebausutav". Kui luureraporti koostaja arvab, et venelased võivad tõenäoliselt võtta Kiievi ära, siis see hinnang on "usutav", kuigi nende arvamuste ja seisukohtade kujunemise INFO algallikad võivad olla samad.

Oma enda mõtetele ja seisukohtadele SEPKA lisamine on minu arust idiootsus või vähemalt kummaline. Aga see on ainult minu isiklik arvamine ja otseloomulikult SEPKA 8)

Olgem jätkuvalt terved ja rõõmsad :D
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Fucs kirjutas: 14 Okt, 2022 10:48Kui vaadata "viimaseid juhtumeid", siis AKFoorumlased OLEEG, EOD ja BORJA vist ei käi isegi lugemas enam mitte.
Kõik juhtumid on erinevad ja palun lahkesti igaühel enda eest rääkida.

Põhimõttega, et vähem tuleks tänitada, loomulikult nõustun.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Fucs »

Kriku kirjutas: 14 Okt, 2022 11:47
Fucs kirjutas: 14 Okt, 2022 10:48Kui vaadata "viimaseid juhtumeid", siis AKFoorumlased OLEEG, EOD ja BORJA vist ei käi isegi lugemas enam mitte.
Kõik juhtumid on erinevad ja palun lahkesti igaühel enda eest rääkida.
Kahjuks foorumist n.ö. jäädavalt lahkunud kasutajad, ei räägi siin enda eest enam midagi.
Ja kui keegi teine, kes kõrvalt on näinud ja oskab mõningatest asjadest ka aru saada, ka ei räägi, siis ei räägi keegi.
Kui ma midagi "nende eest kõneldes" valesti kirjutasin, siis palun neil saata juhul, kui nad vahel endiselt foorumit loevad ja siia teemasse satuvad, mulle PS, ning ma parandan ennast.

terv
F
alfa hotel
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 08 Mär, 2018 21:14
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas alfa hotel »

Kahetsusväärselt on asjaliku info postitajad naaklemisega eemale peletatud ja on “kuidagi vaikne” kellele “tunndub, et v rünndab ragettidega”. Ja mõned prõm prõmmid ning rebased hulguvad ringi ja ajavad sisutut loba.
Viimati muutis alfa hotel, 19 Okt, 2022 17:55, muudetud 1 kord kokku.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1133
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Rebane11 »

Rebane kräunub vaid seepärast, et foorum on sisutu. 4-5 või kauem aastat ma olin vaid lugeja.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Ja see siis tähendab, et ise tuleb sisutut loba postitada? Kasutaja Rebane11 hoiatatud.
Peeter
Liige
Postitusi: 2508
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Peeter »

Fucs kirjutas: 14 Okt, 2022 8:28
andrus kirjutas: 13 Okt, 2022 22:01 Kirjavigade hulk tekstis on väga hea esmane indikaator kirjutaja vaimsete võimete hindamiseks. Kui tuleb süstemaatiliselt samu lihtsaid vigu, siis on kirjutaja suure tõenäosusega kas loll või pole eesti keel tema emakeel :)
Ja siin tahavad inimesed selle vahendi minult ära võtta?
Düsgraafia on selle häire nimi
https://www.kliinik.ee/haiguste_abc/kir ... uue/id-694
https://et.m.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsgraafia
Teinekord võib ka olla palju lihtsamaid lahendusi. Mul näiteks hakkasid läpakal E ja S tähed jamama. Kord üks kord teine, on või ei ole, vajutusega ei tule ühtegi, või siis lajatab topelt. Kirjutatud jutu ära ja pead pedantselt üle kontrollima. Nii, nagu pinnapealselt ainult pilgu üle lased, nii kohe vead sees ja siis südametunnistuse järgi kas lapid ja parandad, või lööd käega. Peaasi, et mõte jutul valeks ei lähe. Ja veel lisaks: mul oli just pikalt käsi kipsis, hiire tõstsin kah vasaku alla, no oi kui raske oli. Kui juba kaks lahtisemat sõrme kandma hakkasid, siis üritasin tavalisemalt, aga no see kips vedas paremalt poolt klaviatuurilt ikka küllalt suvalisi tähti kaasa, jälle lapi ja paranda. Ja eks mõni ikka trehvab lõpuni läbi jooksma. Ja no üldse eraldi teema on mobiili tekstiredaktorid, see keerab teinekord kohe mõttedki tagurpidi ja siis võib iseendalgi päris piinlik olla lugeda, millise postitusega hakkama said. Nii, et alati ei pruugigi viga olla kohe harimatuses või haiguses, vaid lihtsalt asjaolud või kaasaegne tehnika ise viivad kirjavigadeni. Edasine teema on juba kuidas neid vigu seejärel parandatakse.
andrus
Liige
Postitusi: 4322
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas andrus »

alfa hotel kirjutas: 18 Okt, 2022 22:00Kahetsusväärselt on asjaliku info postitajad naaklemisega eemale peletatud ja on “kuidagi vaikne”.
Rebane11 kirjutas: 18 Okt, 2022 22:08Rebane kräunub vaid seepärast, et foorum on sisutu. 4-5 või kauem aastat ma olin vaid lugeja.
Selline mõte ei ole pähe tulnud, et võiks ise sisukat sisu tootma hakata?
Peeter
Liige
Postitusi: 2508
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Peeter »

andrus kirjutas: 19 Okt, 2022 10:25
alfa hotel kirjutas: 18 Okt, 2022 22:00Kahetsusväärselt on asjaliku info postitajad naaklemisega eemale peletatud ja on “kuidagi vaikne”.
Rebane11 kirjutas: 18 Okt, 2022 22:08Rebane kräunub vaid seepärast, et foorum on sisutu. 4-5 või kauem aastat ma olin vaid lugeja.
Selline mõte ei ole pähe tulnud, et võiks ise sisukat sisu tootma hakata?
No aga kui mõte ei kanna? Või mälu on puudulik või valikuline? Kui lugemus on nõrga? Kuidas suudab võrrelda ja hinnata vere tehnikat, vere mõttemaailma, vere käitumistavasid, vere bardakki ja potjomkinlust, vere mobilisatsiooni jne võrrelduna ajatelje vmt inimene, kes näiteks ise ei oma ega pole ka omanud kunagi mingitki kokkupuudet sellega? Kes ei oska keeltki? Nad ei teagi , kes see Ptjomkin oli ja kuidas see termin potjomkinlus tekkis jne. Kui näiteks üritaksid sellistele hakata selgitama mis mida tähendab seal nende russki-mir-is, siis saad sõimata, et oled mingi meelsuslane ja ajad kremliloba? Ta ei suudagi mõista, mis ja kuidas veres sünnib ja siis saab selgitaja selle pärast sõimata? Saad isikliku solvangu osaliseks ja tegelikult tajud, et see inimene isegi selle sama teema postitusi pole jälginud, lugenud, ega ammugi siis selles olnud infosse ja/või numbritesse süüvinud? Tema enda ja/või kaasajooksikute vähene lugemus ja analüüsivõime on põhjustanud olukorra kus ta läheb tähenärijalikult foorumis üritama kedagi isiklikult solvata. Ja siis lähebki nii, et: "No las siis olla nii, häda mul mõtteid jagada..." ja jälle üks asjalik postitaja vähem. Kahju, aga nii on.
Uue aja inimesed....
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Peeter kirjutas: 19 Okt, 2022 10:47No aga kui mõte ei kanna? Või mälu on puudulik või valikuline? Kui lugemus on nõrga?
Siis tuleb hoiduda postitamisest. Lihtne.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Avaldamata kirja jälgedes:
Kapten Trumm kirjutas: 01 Nov, 2022 9:50https://epl.delfi.ee/artikkel/120091420 ... ebateadust

Miks meil antivakserite arv kasvab.
Ise ma arvan, et selline "kursus" polnud mitte kooli algatus, vaid initsiatiiv tuli "alternatiivset usku" vanemate poolt.
Lihtsalt asja vaidlustasid teised, rohkem teaduseusku lapsevanemad.
Ma tõesti ei poolda mõtet skeptik.ee kohaliku filiaali asutamisest milnetti. Seni kuni Toomas teisiti ei otsusta, lähevad sellised postitused ka edaspidi prügikasti - hoolimata sellest, et probleemi suhtes on postitajal loomulikult tuline õigus.
manjabes
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas manjabes »

Kas foorumile on kurjade väljamaiste trollide tõttu geoblokk peale pandud? Mind tervitab tänasest Saksamaa VPNi kaudu lähenedes hostingupakkuja leht numbriga 403
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36342
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Jah.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 1972
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas _dumbuser_ »

manjabes kirjutas: 22 Dets, 2022 13:11 Kas foorumile on kurjade väljamaiste trollide tõttu geoblokk peale pandud? Mind tervitab tänasest Saksamaa VPNi kaudu lähenedes hostingupakkuja leht numbriga 403
Vahepeal olid vist ka kohalikud aadressid korraks keelatud. Ilma igasugu VPN'i ja muu mudruta oli ka 403. Hetkel jälle töötab.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist