KAS SINA OLED JUBA KAITSELIIDUS?

Vasta
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Standartenführer kirjutas: Ja täna käin ma ise metsas, mul on oma transport, oma relvad, oma telk, oma varustus, oma punt ja kõik otsused võtan ma ise vastu.

Mille kuradi pärast peaksin ma mingeid pagunitega paksukesi nuumama, kes peale kõige veel parajalt ebapädevad on??

Öelge mulle, tahan teada.
:roll: Eee, kas või selle pärast, et professionaalselt Sa oma pundi väljaõpet ei korraldada ei oska ja sõja korral seda "punti" ühise üksusena rindele ei lasta. Muide, käisin nädalavahetusel õppustel. Ei näinud ühtegi paksu pagunitega meest. Ebapädevat samuti mitte.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Oijah. Jälle jäävad ette mingid pagunitega paksud vanad mehed :D

Üksinda tegemise probleeme on mitmeid.
Esiteks võib mingi tüüp metsas ringi roomata. Ning üks hetk avastab binokliga kiigates, et eemal on üks hästimaskeerunud vaenlase üksustest eemal olev tüüp. Infot selle kohta ei ole, et mõni enda snaiper selles piirkonnas teguseks ning järeldus on lihtne-vaenlase snaiper. Ning see tagab siis tulelöögi või vähemalt tapva lasu sinna kohta.
Okei, eks see eelpoolkirjeldatud asi on vast harukordselt halb juhus, aga siiski võimalik.
Kuid siiski leian, et on mõistlik tegutseda suurema üksuse koosseisus, sest siis on olemas tagala, meditsiin ja kõik muu, millest võib üksinda puudus tulla. Iseasi on muidugi see, kui meil veel ei ole kõik võimekused piisavalt hästiarenenud, kuid need siiski mingil määral toimivad.
Üksinda olles ei saa ju isegi julgelt magama jääda. Mine tea, kui mõni vaenlase patrull peale satub.

Samuti on ikkagi koos tegutsedes tulemus parem. Näide peaks olema umbes selline, et üksnda relvaga ringi kapates on teie sõjaline võimekus 1 ühik, aga kaaslastega koos olles on 1,5. Põhimõte on lihtsalt selles, et kasvõi tulevahetuses ei suuda ju ise katta kõiki suundasid ja siis tulebki kasuks see, kui on rohkem võitlejaid koos.

Samas ei tee kunagi ju halba see, kui endal on kuskil paigas siiski mingi relv olemas, mida saab siis kasutada kui enam miskit muud pole. Eks igal kaitseliitlasel ole oma tagavararelv kuskil peidus. Minul on suvilas kartulipeenra all. Et kui KaPol on soovi, siis ma ei pahandaks üldse, kui kevadel sinna minnes on peenrad üles kaevatud :D

Mis muidu praegusel hetkel KLi puudutab, siis minuarust käib ikka päris hea areng ning juba praegu on üksustel (jaod/rühmad/kompaniid) sugugi mitte paha jalaväevõimekus. Isegi mitte KERGjalaväe vaid ikkagi korraliku jalaväe. Ning paljude üksuste väljaõpe on alles alguses või pole veel alanudki.
Olles ise ca 5 aastat sees on viimase aasta või pooleteise arenguhüpe ikka suu lahti võtnud. Ilmselt on paljugi toimunud täna Antsule, kes mitte ainult ei käi üritusi vaatamas ja ei jõua kõiki asju ära kiita vaid võtab ikka sõna, kui miskit valesti on.

Pikk jutt sitt jutt, aga sain vähemalt oma arvamust väljendada.

---
Kui käite "oma pundiga" metsas, kas siis teete kõki otsuseid demokraatlikult või konsensuse teel?
Mitte et ma laidaks omaalgatust maha, aga teil pole ju mingit raskerelvastust? Kui Hind24 teie kohale tiirutama tuleb, siis seda ju automaadi ega vintpüsiga alla ei lase. Eriti veel olukorras, kus ta ise parasjagu teile sadade kilode kaupa surma peale külvab. Tänapäeval käib sõda ikkagi raskerelvadega ning jalaväe ülesanne oleks justkui neid relvasid kaitsta ja neile sobivaid kasutuskohti leida.
Viimati muutis allatah, 02 Mär, 2010 22:22, muudetud 1 kord kokku.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

Shiim kirjutas: :roll: Eee, kas või selle pärast, et professionaalselt Sa oma pundi väljaõpet ei korraldada ei oska ja sõja korral seda "punti" ühise üksusena rindele ei lasta.
Aga see polegi rindeüksus, see üksus ilmub mobilisatsiooni korral kohale vaid relvastuse ja varustuse parandamiseks, et siis alustada omaalgatuslikku vastupanu, nagu Meie põhiseadus Meile lubab.
Ja ma kahtlen, kas meie Kaitsevägi saab sõjaolukorras lubada endale selliste omaalgatuslike sissijagude püüdmist...alustada sisuliselt kodusõda? A vat see oleks juba üsna libe ja õrn jää poisid.

Igatahel ei kavatse ma kellegi pilli järgi tantsida, natuke peab ikka mõtlema ka.

edit: allatahi jutt oli muidugi õige aga tegelikult on see veel natuke pikem teema. Tänapäeva sõjas on teatud faktoreid, miks suurema üksusena mitte tegutseda....
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

rääkides põhiseaduse lubamisest ja kohustamisest siis:

§ 29. Eesti kodanikul on õigus vabalt valida tegevusala, elukutset ja töökohta. Seadus võib sätestada selle õiguse kasutamise tingimused ja korra. Kui seadus ei sätesta teisiti, siis on see õigus võrdselt Eesti kodanikuga ka Eestis viibival välisriigi kodanikul ja kodakondsuseta isikul.

Kedagi ei tohi sundida tema vaba tahte vastaselt tööle ega teenistusse, välja arvatud kaitseväeteenistus või selle asendusteenistus, tööd nakkushaiguse leviku tõkestamisel, loodusõnnetuse ja katastroofi korral ning töö, mida seaduse alusel ja korras peab tegema süüdimõistetu.

§ 54. Eesti kodaniku kohus on olla ustav põhiseaduslikule korrale ning kaitsta Eesti iseseisvust.

Kui muid vahendeid ei leidu, on igal Eesti kodanikul õigus osutada põhiseadusliku korra vägivaldsele muutmisele omaalgatuslikku vastupanu.


Aga ma ei saa aru, mis üksust te siis plaanite teha. Et pole rindeüksus ja tahate mobilisatsiooni käigus saada relvi ja varutust või? Milleks teil siis kraami vaja, kui sõdida ei plaani? Ega elu pole päris Rambo film ning tänapäeval on rindejoon väga mitte joonekujuline.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Standartenführer kirjutas:
Shiim kirjutas: :roll: Eee, kas või selle pärast, et professionaalselt Sa oma pundi väljaõpet ei korraldada ei oska ja sõja korral seda "punti" ühise üksusena rindele ei lasta.
Aga see polegi rindeüksus, see üksus ilmub mobilisatsiooni korral kohale vaid relvastuse ja varustuse parandamiseks, et siis alustada omaalgatuslikku vastupanu, nagu Meie põhiseadus Meile lubab.
Ja ma kahtlen, kas meie Kaitsevägi saab sõjaolukorras lubada endale selliste omaalgatuslike sissijagude püüdmist...alustada sisuliselt kodusõda? A vat see oleks juba üsna libe ja õrn jää poisid.

Igatahel ei kavatse ma kellegi pilli järgi tantsida, natuke peab ikka mõtlema ka.
:roll: Kõlab natuke ullikese jutu moodi.
Paramilitaarsed üksused käivad nüüd küll paragrahvi alla, ei ole mõtet Pullapääd teha. Põhiseadusest ka omapärane arusaam. Juhin tähelepanu selle omaalgatusliku vastupanu lause esimesele poolele: "Kui muid vahendeid ei leidu..."
Viimati muutis Shiim, 02 Mär, 2010 23:31, muudetud 2 korda kokku.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

allatah kirjutas:Aga ma ei saa aru, mis üksust te siis plaanite teha. Et pole rindeüksus ja tahate mobilisatsiooni käigus saada relvi ja varutust või? Milleks teil siis kraami vaja, kui sõdida ei plaani? Ega elu pole päris Rambo film ning tänapäeval on rindejoon väga mitte joonekujuline.
Ei, mitte mingit üksust me ei plaani teha. Sellist üksust ei olegi olemas.
Mobilisatsiooni korral ilmutakse kohale, sest selline on reservväelase kohus. Lihtsalt, et teie üldist võitlusgruppi veetakse natuke alt, järgmisel loendamisel tekib "kadunuid".
Ja Rambosid pole neist ühtegi. ;)
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Loen ja ei saa midagi aru. Mismõttes loenduse käigus "tekib kadunuid" :wall:
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Standartenführer kirjutas: Ei, mitte mingit üksust me ei plaani teha. Sellist üksust ei olegi olemas.
Mobilisatsiooni korral ilmutakse kohale, sest selline on reservväelase kohus. Lihtsalt, et teie üldist võitlusgruppi veetakse natuke alt, järgmisel loendamisel tekib "kadunuid".
Soovitan uurida seadusandlusest, mis karistus ootab mobilisatsioonikäsku mittetäitvat või deserteerunud reservväelast ja seejärel rumalad mõtted peast välja visata.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

Shiim kirjutas: Juhin tähelepanu selle omaalgatusliku vastupanu lause esimesele poolele: "Kui muid vahendeid ei leidu..."
Ja mina juhin tähelepanu faktile:
§ 29. Kedagi ei tohi sundida tema vaba tahte vastaselt tööle ega teenistusse, välja arvatud kaitseväeteenistus või selle asendusteenistus, tööd nakkushaiguse leviku tõkestamisel, loodusõnnetuse ja katastroofi korral ning töö, mida seaduse alusel ja korras peab tegema süüdimõistetu.
Shiim kirjutas: Soovitan uurida seadusandlusest, mis karistus ootab mobilisatsioonikäsku mittetäitvat või deserteerunud reservväelast ja seejärel rumalad mõtted peast välja visata.
Kodanik, peate kogu austuse juures leppima, et kõik inimesed ei olegi seadusekuulekad. Või on sulle seal KL seda garanteeritud?
Pealegi, Eesti seadusandlus ja õigusemõistmine ei peleta pätti vaid julgustab. Sitast on võimalik päris söödav sai teha....
Viimati muutis Standartenführer, 02 Mär, 2010 23:58, muudetud 1 kord kokku.
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Ei taha ikka pärale jõuda! Täpsustuseks, et ma ei taha et mulle pärale jõuaks. Suvalises internetifoorumis võib igaüks end väita kelleks tahab, aga kas on vaja ka hakata ka hitriitama igasugu komanärimisega. Tõmmata endale tähelepanu mölaga väejooksust, omaette sõpradega metsas harjutamisest, relvade omamisest ja mingisugusest kaitseväest kes selliseid mööda Eestit taga peaks ajama - MILLEKS seda vaja on?
Ei taha siin kuidagi demoraliseerida KL-i vms aga on teil meestel ikka tahtmist käsualune olla.
Polegi võimalik demoraliseerida Kaitseliitu selliste postitustega, nagu sellele sõnavõtule järgnesid.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Standartenführer kirjutas:
Shiim kirjutas: Juhin tähelepanu selle omaalgatusliku vastupanu lause esimesele poolele: "Kui muid vahendeid ei leidu..."
Ja mina juhin tähelepanu faktile:
§ 29. Kedagi ei tohi sundida tema vaba tahte vastaselt tööle ega teenistusse, välja arvatud kaitseväeteenistus või selle asendusteenistus, tööd nakkushaiguse leviku tõkestamisel, loodusõnnetuse ja katastroofi korral ning töö, mida seaduse alusel ja korras peab tegema süüdimõistetu.
Peab juba kolmandat korda silmi pööritama: :roll:...
.. ja pöörama tähelepanu sellele lõigule: "välja arvatud kaitseväeteenistus". Et asju lihtsamaks teha, siis kaitseväeteenistuse seadus ütleb väga selgelt, et mobilisatsiooni korral kehtib kõigile kaitseväekohustuslastele ühtne kaitseväeteenistuskohustus. Veel kümmekond aastat tagasi võimaldas seadus deserteerunud sõduri maha lasta.
Standartenführer kirjutas:
Shiim kirjutas: Soovitan uurida seadusandlusest, mis karistus ootab mobilisatsioonikäsku mittetäitvat või deserteerunud reservväelast ja seejärel rumalad mõtted peast välja visata.
Kodanik, peate kogu austuse juures leppima, et kõik inimesed ei olegi seadusekuulekad. Või on sulle seal KL seda garanteeritud?
Pealegi, Eesti seadusandlus ja õigusemõistmine ei peleta pätti vaid julgustab. Sitast on võimalik päris söödav sai teha....
:shock:
Kuna eelviimasest lausest võib igaüks järeldada, et defineerid ennast pätina, siis jõudu! Marodöör või desertöör - ükstapuha kelleks end julgustatuna tunned - võid olla kindel, et pikka pidu sellistel ei ole ja kodusõjaks seda ikka ei nimeta, kui paar pätti arvavad, et teevad mis tahavad.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Tundub, et eldrp-ased jälle marutavad siin :scratch:.
Jääb oodata punases kirjas postitusi.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Ei tea. Paar kolm aastat tagasi oli Kruuda siin samasugune. Tema muidugi tahtis Ukrainast relvi sisse vedada jms. Keegi ajas veel oma luuregrupi rida ... ei tule meelde kes.

Riik on ühe definitsiooni järgi vägivalla monopol. See sisaldab endas kahte asja:
1) Riike kui selliseid oli üldse vaja luua sellepärast, et üksikisik, küla, kihelkond jms. on liiga väikesed, et iseseisvalt vägivalla monopoli kehtestada.
2) Riik ei tohi lubada enda territooriumil kellelgi vägivalda teostada, kes riigivõimule ei allu.

Relvastatud üksikisik või väike relvastatud grupp, mis endale tähelepanu tõmbab kas relv käes ringi liikumisega või suisa tulevahetustesse sattumisega, satub varem või hiljem mõne sellise monopoli kehtestada üritava institutsiooni huviorbiiti. On siis selleks vaenlase või omade väed, omade siseväed - vahet pole. Keegi ju ei tea kes te olete ja mis on teie eesmärgid. Ma kujutan täitsa ette, kui närb on ootamatult leida end sõpradega sisekaitse kompanii, kel veri kõrvus kohiseb ja hirmus isu "diversante" hävitada, haarangust.

Miks on hea kuuluda sõja korral riigi relvajõududesse on siin eelpool juba nimetatud:
1) ühenduses peitub jõud - mida rohkem mehi, seda ühtlasemalt jaotub võitlemise raskus.
2) tagalatoetus meditsiini ja varustamise näol
3) raskerelvade toetus
4) on vähemalt üks vägivalla monopoli kehtestada üritav riik, kes ei ürita sind peatada (tappa).

Ning need "pagunitega ebapädevad paksukesed" mind küll ei morjenda. Olgu millised tahes, nende ülesanne on sõjapidamist planeerida ja korraldada ning selleks on neid aastaid spetsiaalselt koolitatud. Seda pädevust on neil oluliselt rohkem, kui ükskõik millisel ülemere- või muidu metsaputkata ihkajal.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

Vahepeal ka teemase tagasi.
Olen jah KL liige. Samuti olin nädalavahetusel õppustel ja tundus, et kõige priskema (mitte paksema) võitleja tiitli oleks mina saanud :oops:
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

No on tõesti jälle üks huvitav naljamees välja ilmunud. Käsualuseks olemisest - peale Antsu on ju sõjas kõik teised sõdurid käsualused... Mees väidab küll samas, et saab aru sõjaväe toimimise loogikast :roll: .
Ja täna käin ma ise metsas, mul on oma transport, oma relvad, oma telk, oma varustus, oma punt ja kõik otsused võtan ma ise vastu.

Mille kuradi pärast peaksin ma mingeid pagunitega paksukesi nuumama, kes peale kõige veel parajalt ebapädevad on??
Mida sa seal metsas "oma pundiga" teed ka? Kas keegi teid juhendab ka ja planeerib väljaõpet? Peale poolautomaatide ja vintide teil midagi toekamat kasutada ei ole... Eelpool on enamus poindist ilusti ära öeldud, ma eile ei viitsinud ise kirjutada 8) , aga täna teema kerides ei suutnud seda enam taluda. Kui "jamaks" läheb, siis oma sõnutsi sa ikkagi lähed "oma pundiga" kogunemispunkti, "varustust parandama". Ja siis lihtsalt deserteerud? Rääkimata sellest, et sa sellega enda elu suurde ohtu paned, ma tahaks teada mis selle teo motiiv võiks olla? Sa ju kavatsed siiki vaenlase vastu võitlema hakata? No aga milleks siis deserteeruda ja end ka omade jaoks vaenlaseks muuta? Kust sa edaspidi moona ja muud tuge kavatsed saada? Ära ainult ütle, et võtad vaenlaselt - seda on lihtsam öelda kui teha. Võidelda kavatsed sa ilmselt ikka oma kodukandis- tuttav piirkond, inimesed jne. Samas piirkonnas tegutseb ilmselt ka selle piirkonna KL üksusi ja EKV üksusi. Mida sa kavatsed nendega kohtudes teha? Olles desertöör ja karmi karistuse ärateeninu, kas tõmbad neile tule peale? Ei saa olla nii, et kui tahan, siis allun ja kui ei taha, siis ei allu. Niimoodi omapäi tegutsedes ei ole sul ka aimu "suurest pildist", st. mis ümberringi toimub. No ja oletame, et omad siiski omade pihta laskma ei hakka - kui sa kavatsed siiski teha "oma pundiga" koostööd EKVga ja saad neilt näiteks mingi ülesande, sulle aga tundub see "parajalt ebapädevate pagunitega paksukeste" täiesti mõttetu suitisidaalse üllitisena... Jätad käsu ilmselt täitmata? Aga "pagunitega paksukesed" ja EKV arvestavad sinuga... No ei saa ma sust aru kallis sõber, ei saa. Mida sa küll üritad meile öelda :dont_know: .

P.S. Minu jaoks on see pigem naljanurga jutt, kui tõsine arutlus :lol: .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline