Foorumi reeglid

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas PaganHorde »

Avatar kirjutas:Minu meelest on üle piiri ka see trollisüüdistuste nägemine/leidmine. Teeks nii, et tõmbaks piiri trollisüüdistustele, aga lõpetaks ka sarkastilised vihjed justkui oponent (kujuteldav oponent?) oleks trolliks nimetanud (juhul kui seda ei tehtud). See on tegelikult samuti trollimine ja demagoogiline kaitse-võte.
Õige tähelepanek. Seda on märgata just viimasel ajal.



Kui ikka mõni isik päevast päeva, kuust kuusse foorumis möllib ja peamine eesmärk näikse olema Vene armee ülistamine sel moel et meil polegi niiöelda pointi vastu hakata. Ja samal ajal Eesti Vabariiki mutta tampida. Siis kuidas selliseid isikuid nimetada? Kasulikud idioodid? Ma kahtlen.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Illike »

Seda nimetatakse selektiivseks skeptikuks
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Avatar »

Sarnaselt võib käituda ka inimene, kelle usk kõigub ja kes otsib abi oma hirmude vastu: Tõestage et mu skepsis on ekslik; veenge mind, et on lootust/mõtet!
See oli nüüd juba väga OT.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:lõpetaks ka sarkastilised vihjed justkui oponent (kujuteldav oponent?) oleks trolliks nimetanud (juhul kui seda ei tehtud). See on tegelikult samuti trollimine ja demagoogiline kaitse-võte.
Nagu tegelikult ka muud postitused, mille ainuke iva on sarkasm. Ma olen neid vahel kustutanud, aga hoiatuseni pole asi läinud.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Z03 »

Kriku kirjutas:Nagu tegelikult ka muud postitused, mille ainuke iva on sarkasm. Ma olen neid vahel kustutanud, aga hoiatuseni pole asi läinud.
Mispärast ei tohi sarkastiline olla? Sarkasm on inimsuhtluse kõrgem pilotaaž.
http://forte.delfi.ee/news/teadus/sarka ... d=10454365

Aga tõsi on, et keegi ei taha lugeda sarkasmi- ja sapipritsimist. Või vähemalt mitte sarkasmi sihtmärgiks saada. Minu arvates kõlab internetis "hääl" nagunii vaenulikumana, kui on tegelikult kavatsetud. Teist inimest on keeruline tajuda, kui ei ole näost-näkku suhtlus, vaid tuleb silmitseda ekraani. Abiks siin peaks olema emotikonid oma emotsioonide väljendamiseks, aga kõik ei valda emotikonide kasutamise kunsti. Lisaks puudub irooniat märkiv emotikon. Olen täheldanud, et irooniat internetis ei mõisteta, vaid võetakse enamasti sõna-sõnalt.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39986
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Rail Baltic

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Air Balticu kohta on kuulda olnud kõlakat, et Lätis toetati seda läbi Riia lennujaama tasude, eestlased olid aga liiga ausad ja said nagu vanasõna ütleb, ka kirikus peksa. Allikas NSR.

Mis puudutab RB vastaste sildistamist vene trollideks, siis võib-olla ei teeks natuke paha ka peeglisse korra piiluda. Ka siin on selline kenake "peavoolu" traditsioon, et kes ametlikku seisukohta ei toeta, tuleb otse või ümbernurga sildistada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Rail Baltic

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas:Air Balticu kohta on kuulda olnud kõlakat, et Lätis toetati seda läbi Riia lennujaama tasude, eestlased olid aga liiga ausad ja said nagu vanasõna ütleb, ka kirikus peksa. Allikas NSR.

Mis puudutab RB vastaste sildistamist vene trollideks, siis võib-olla ei teeks natuke paha ka peeglisse korra piiluda. Ka siin on selline kenake "peavoolu" traditsioon, et kes ametlikku seisukohta ei toeta, tuleb otse või ümbernurga sildistada.
Esiteks peaks muidugi mainima, et Sinu postituse mõlemad pooled on teemast absoluutselt mööda.

Kuna see vene trollide teema sind aga nii väga erutab, siis siiski vastan.

Viimasel ajal nimetab siin foorumil kapten trummi vene trolliks kõige rohkem kapten trumm ise. See on mingi teatud poos, mille sa omale võtnud oled. Eks ela siis sellega.

Minu mäletamist mööda oli meil tõesti üks mõttevahetus, kus ma sinu avaldatud seisukohti kritiseerisin. Kuidas see oligi? Et näeb välja nagu... Lõhnab nagu... Maitseb nagu... Järelikult ongi.

Midagi sisukat sa selle peale kosta ei osanud, hakkaski see trollimäng.

Mis puutub aga EPL artiklisse, siis seal käis arutelu täpselt vastupidi. Kõigepealt "tõestati" fotomaterjalidega, kuidas vene trollid osalevad RB vastastel üritustel. Ja järelikult on RB vastasus venelaste jaoks pro. Ning pärast artikli lõpus ka mõne sõnaga, et kõik RB vastased ei olegi tegelikult RB vastu. Ja ka need, kes on vastu, on vastu eri põhjustel ja eri asjadele. jne...

Ja BTW - ma ei ole käinud ühelgi RB vastasel üritusel ega ka kusagil mujal selle vastu "meelt avaldanud". Ja nagu juba eelnevalt mainitud - tegelikult olen poolt, aga pole nõus praeguse trassivalikuga.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Vedisin 2 postitust RB teemast siia, sest see haakub eelmise lehekülje postitustega.

Mina soovitaks KT-l soojalt nüüd trolliks kutsumise jutt ära lõpetada. Käesoleva teema eelmisel leheküljel keelasin ma sellise niigi foorumi reeglitega kokkusobimatu tegevuse veelkord ära ja sellega on küsimus lahendatud. Ei ole mitte mingit põhjust selle juurde ikka ja jälle tagasi pöörduda.
2korda2
Liige
Postitusi: 1580
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas 2korda2 »

Polnud mitu kuud teemat jälginud. Vahepeal päris häid postitusi tulnud!
Sarkasmi keelamist või kritiseerimist ma õigeks ei pea. Sarkasm on eneseväljendusviis, mille heaks sooritamiseks (ja arusaamiseks) on vaja evida keskmisest kõrgemat keeletehnilist ja temaatilist arusaamist. Hakata vastavale postitusele lisama "/sarcasm" vms tag-e rikuks aga vähemalt poole postituse meelelahutuslikust väärtusest. Ma tõepoolest leian, et sarkasm võib olla meelelahutuslik. No on ju ilusti öeldud:
“You can see elements of reality in what he said, but I think he may have spoken without having all of the information in front of him.”
Tegelikult tulin siia teemasse hoopis selleks, et öelda - Kriku, sa teed head tööd! Aitäh!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Tänan heade sõnade eest. Katsun nii hoida.

---

Aga kirjutada tahtsin hoopis muust.

NB! Palun mitte kasutada aadressite lühendamiseks lehekülge quainator, sest see adblockiga ei tööta ja toimib mingisuguse viitajale senditiksutamise skeemina. Tinyurl'i või teisi reklaamivabasid teenuseid võib.
zzz-petz
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 10 Veebr, 2009 16:49
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas zzz-petz »

Soovin avaldada pahameelt ja nördimust moderaatori Kriku tegevuse üle ning palun foorumi haldajal ta oma ülesannetest vabastada. Kriku jagab hoiatusi erapoolikult ning foorumi reegleid eirates jätab kasutajaid, kes talle tunduvad südamelähedasemad, hoiatuseta. Mõnikord juhtub selliseid asju ka heade inimestega, et ei tehta enam vahet, mis on õige ja mis on vale, nii et oleks aeg edasi liikuda muude ülesannete juurde.

Praegune juhtum puudutab siis kasutaja Borja sellist sõnavõttu (teemas, mis kohe kuidagi ei puuduta seda, millest Borja siin räägib):
Borja kirjutas: Vau - jälle üks lapsuke andis möödaminnes hinnangu kogu foorumile :mrgreen:
See oli seesama lapsuke, kes pani foorumisse pildi rahulikult käsi taskus seisvast kaitseväelasest ning üritas sellest olematut keissi rebima hakata :lol: :lol:

Mnjahh - eks igaüks ongi foorumis see, mida ta siin kirjutab (ja üle oma varju ei hüppa ju ka).
millele vastasin selliselt:
zzz-petz kirjutas:ära vingu. kusagil väeosa suitsunurgas võid oma mune sügada palju tahad, aga avalikus kohas vormis olles hoiad oma õrnad ja loodusjõudude meelevallale tundlikud käed ilusasti taskutest väljas, said aru?
Pärast leidsin oma postkastist Kriku poolt saadetud kirja:
Kriku kirjutas:Järgnev on hoiatus, mille on sulle andnud administraator või moderaator siit foorumist.
Sina siin korraldusi ei jaga.

Kriku


See on hoiatus sinu tehtud postituse eest: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 83#p534083 .
Mida see tähendab, "sina siin korraldusi ei jaga"? Sellist punkti ei ole foorumi reeglites. Küll on aga foorumi reeglites kirjas, et "Sobimatud ning koheselt kustutatavad on järgmised postitused:
- isiklikud solvangud (mittesoovitavad on üldse igasugused mõtteavaldused kaasfoorumlaste isikuomaduste osas) "

Minu hinnangul on Borja sõnavõtt:
a) isiklik solvang (või on foorumis normaalne teisi kutsuda "lapsukeseks"?)
b) teemaväline

Miks Borja oma väga otsese reeglite rikkumise eest ei saa hoiatust, aga mulle väänati mingil veidra põhjusega (viitamata isegi, millise reeglite punkti vastu ma täpselt eksisin), jääb segaseks. Üleskutse vormikandmise ajal väärikale käitumisele ei saa olla kuidagi hoiatuse vääriline.
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas asiootus »

Nõustun eelpool postitajaga.
Lisaks veel omalt poolt, et antud foorumis tundub olema negatiivses kontekstis IRL-i mainimine keelatud sest antud tegevusele järgnevad administraatori, moderaatori poolt ühtelugu suhteliselt kergekäeliselt antud hoiatused või bännimine.
Kas antud foorumi administreerimine-modereerimine ei peaks siiski toimuma vähemalt näiliseltki poliitiliselt erapooletult või ongi militaar.net varjamatult vaikimisi miski IRL-i propagandakanal?
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas toomas tyrk »

asiootus kirjutas:Nõustun eelpool postitajaga.
Lisaks veel omalt poolt, et antud foorumis tundub olema negatiivses kontekstis IRL-i mainimine keelatud sest antud tegevusele järgnevad administraatori, moderaatori poolt ühtelugu suhteliselt kergekäeliselt antud hoiatused või bännimine.
Kas antud foorumi administreerimine-modereerimine ei peaks siiski toimuma vähemalt näiliseltki poliitiliselt erapooletult või ongi militaar.net varjamatult vaikimisi miski IRL-i propagandakanal?
Hm, mis mure sul küll selle IRLiga on? Üldiselt ma erakirjavahetust ei avalda, aga kuna tegu minu kirjaga teisele isikule, ja sobib antud kohal hästi siis
Asiootus on vaieldamatult poliitiline troll ning IRL kottimine üks tema lemmiktegevusi. Miks ta seda teeb - hea kui isegi teab.
Seal foorumi reeglites on muuhulgas kirjas ka see, et militaar.net ei ole poliitika tegemise koht. Mina irise IRLi kallal kusagil mujal. Ka edaspidi läheb su poliitiline trollimine kustutamisele!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

zzz-petz kirjutas:Üleskutse vormikandmise ajal väärikale käitumisele ei saa olla kuidagi hoiatuse vääriline.
Palun sõnasta oma üleskutsed edaspidi viisakas vormis.

Kui sa leiad, et keegi on mõne postitusega sind solvanud, kasuta hüüumärgiga nuppu, mitte ära hakka talle ebaviisakalt vastama. Samuti on keelatud avaliku arutelu avamine moderaatori tegevuse suhtes.

Foorumi reeglid:
moderaatorite tegevuse avalik arutelu on keelatud. Kui leiate postituse mis teie arust ei sobi teemasse või foorumile, siis tuleb sellest teada anda privaatsõnumiga moderaatorile või administraatorile
Edaspidine suhtlus sel teemal palun lahkesti privaatsõnumi teel.

Tänan tähelepanu eest.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas toomas tyrk »

Tehtud muudatus foorumi reeglites.

oli
kui leiate, et postitus on sobimatu või mingil viisil solvav, siis tuleb sellest anda privaatsõnumiga märku moderaatorile või administraatorile
uus sõnastus
kui leiate, et postitus on sobimatu või mingil viisil solvav, siis tuleb sellest anda postituse juures asuvat hüüumärgiga nuppu kasutades märku moderaatorile või administraatorile
Reeglite see punkt pärines veel ajast, mil seda hüümärgiga nuppu ei eksisteerinudki. Nüüd see ammu olemas. Ning leiab ka aeg-ajalt kasutamist. Muudatuse eesmärk on, et see saaks esimeseks ning põhiliseks seda sorti reeglite rikkumistest raporteerimise vahendiks.

Privaatsõnumid ei ole ka edaspidi keelatud, lihtsalt arvestage asjaoluga, et minu privaatsõnumite kaust on pidevalt täis ning enne iga järgmise lugemist pean enne välja mõtlema millised olemasolevad võin juba ära kustutada. Ja tundub, et Kriku on samasse seisu jõudnud...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist