Foorumi reeglid

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ei loe ma kellegi privaatsõnumeid, ja ei jälita ka kellegi tausta.

Küll aga võib olla foorumiliikmetel kasulik teada, et see kõik on võimalik. Ja kui tuleb õigusnõue, ükskõik kas kripo, kapo või tsiiviilkohtupidamise korras, siis ma loomulikult sellist infot ka väljastan.

Ja olen selle foorumi ajaloo jooksul ka korduvalt teinud. Tsiviilkohtupidamise jaoks siiski vaid korra, mitte korduvalt.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ja veel - neile närvilistele, kes arvavad, et ma nende isiklikku kirjavahetust loen.

Igast liigutusest jääb lõpuks ikka mingi jälg maha. Kui ma käiksin mingi eraldi rakendusega seal MySQL baasi kallal privaatposte lugemas - ka sellest jääb jälg maha.

Kes iganes tunneb oma õiguseid riivatud olevat - tuleb lihtsalt avaldus teha. Järgneb õigusnõue juba teenusepakkujale, see siis oma logidest vaatab. jne.

Kui aga keegi teine vastava põhjendatud õigusnõudega esineb, siis väga võimalik, et ma vaatan...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

PhpBB ei ole mitte mingist otsast tarkvara salajase kirjavahetuse pidamiseks, mida mitte keegi peale adressaadi lugeda ei või. Mitte ükski platvorm, milles sõnumeid ilmutatud kujul hoitakse, pole seda. Mind paneb ausalt öelda natuke üllatuma, et küsimus sellisel kujul üldse üles kerkis.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:Milles küssa, Kriku :?:
Miks pean mina sulle pidevalt ette näitama siin jõhkraid poliitilisi jm isikuvastaseid rünnakuid - mida sa siis küll kustutad aga mingeid karistusi ei ole :?: :?:
Mis krd karistamatus teil tyrkiga siin ruulib - ei taha "omadele" liiga teha vä :?: :?: :?:
Lükkan ümber - ei kustuta häbelikult. Häbeneda pole midagi.
Poliitpropagandat on täna kahjuks tulnud igast suunast.
Ma jään selle juurde mida ütlesin - siin foorumis vaid poliitagendat järgivaid EKREvastaseid tatipritse (ja nende sodi) kustutatakse foorumist enamasti vaid minu tungiva meeldetuletuse peale ning mingeid sanktsioone-karistusi neile kroonilistele tatipritsidele ei ole järgnenud.

Seda nimetatakse igas keeles topeltstandarditeks - ning algab see muidugi administraatori isikust.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Võtame sinu seisukoha arvesse.
vtl
Liige
Postitusi: 1313
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas vtl »

Borja kirjutas:
Kriku kirjutas:...Toomal on nagunii andmebaasile ligipääs olemas, nii et tema saab kõike teha...
..assaraisk - alles nüüd sain siis teada, et adminn loeb kogu aeg minu privaatpostindust :shock:
Tra - too on ju küll sitasti :twisted:
Aga nohh - see seletab ka nii mõndagi :mrgreen:
Kriku kirjutas:Ei öelnud, et loeb. Ütlesin, et see on tehniliselt võimalik.
Lemet kirjutas:Hea teada... :mrgreen:
Ma teeks nüüd ka suu lahti. Ei ole küll selle foorumi adminnimise ega modereerimisega kuidagi seotud, aga põhiameti tõttu teemaga vägagi sügavalt kursis.

JAH. Administraatoritel, kes serveritega tegelevad, ON reeglina alati ligipääs andmetele ning võimalus neid lugeda ja manipuleerida. Olenevalt süsteemi ülesehitusest võib, aga ei pruugi sellest jääda jälg. Ja ka seda jälge saab teatud juhtudel manipuleerida. Seega tuleks pea alati arvestada, et tehniliselt ON see võimalus olemas. Absoluutset anonüümsust ja salajasust ei ole, eriti kui tegu internetis leiduva suhtlustarkvaraga.

AGA. Administraatoritööga kaasneb vastutus, usaldus ja teatav ametieetika. Ehk ükski täie mõistusega admin EI HAKKA seda võimalust kasutama.
Seda eetika-asja mõistavad kõige paremini need, kes ise sarnase teemaga kokku on puutunud. Mh. arstid, juristid, advokaadid. Ega asjata ei öelda, et "ma olen juba piisavalt vana, et mitte kliendi andmete (sh. arvuti sisu jms. saladuste ning privaatasjade) vastu huvi tunda".

PS. Ja kui mingisugune andmete kuritarvitamine peaks ilmsiks tulema, siis tähendab see sisuliselt karjääri lõppu. Tööd selline mees enam ei saa.

PPS. On üks seltskond, kelle TÖÖKS on andmetes sorimine ja info otsimine. Selleks on kriminalistid ja luure. Aga see on juba teine teema.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Dr.Sci »

vtl kirjutas:JAH. Administraatoritel, kes serveritega tegelevad, ON reeglina alati ligipääs andmetele ning võimalus neid lugeda ja manipuleerida. Olenevalt süsteemi ülesehitusest võib, aga ei pruugi sellest jääda jälg. Ja ka seda jälge saab teatud juhtudel manipuleerida. Seega tuleks pea alati arvestada, et tehniliselt ON see võimalus olemas. Absoluutset anonüümsust ja salajasust ei ole, eriti kui tegu internetis leiduva suhtlustarkvaraga.

AGA. Administraatoritööga kaasneb vastutus, usaldus ja teatav ametieetika. Ehk ükski täie mõistusega admin EI HAKKA seda võimalust kasutama.
Seda eetika-asja mõistavad kõige paremini need, kes ise sarnase teemaga kokku on puutunud. Mh. arstid, juristid, advokaadid. Ega asjata ei öelda, et "ma olen juba piisavalt vana, et mitte kliendi andmete (sh. arvuti sisu jms. saladuste ning privaatasjade) vastu huvi tunda".

PS. Ja kui mingisugune andmete kuritarvitamine peaks ilmsiks tulema, siis tähendab see sisuliselt karjääri lõppu. Tööd selline mees enam ei saa.

PPS. On üks seltskond, kelle TÖÖKS on andmetes sorimine ja info otsimine. Selleks on kriminalistid ja luure. Aga see on juba teine teema.
Kirjutan kahel käel alla. Tavainimene ehk ei taju, milline võim on IT spetsialistil või kasvõi raamatupidajal... Aga selleks et tekiks miskit eluolu ohustav andmeleke, pole vaja karta et Toomas või Kriku või keegi kolmas loeb pidevalt niigi avalikus foorumis ja suht turvamata - ilmselt hea tahtmise korral ka väljastpoolt häkitava foorumi privaatsõnumeid, tegelikult võib juhtuda ja on tõenäolisem, et kõik need sõnumid ja palju muudki loeb läbi kodune teinepool kui ise õndsat und magad... juhtus just jälle ühe tuttavaga...

ps. Miski poliitteema võiks avada. See mis käib ajakirjanduse kohta on küll adekvaatne, kuid ajakirjandus on muutunud pigem neljanda, teiste võimude kõrval võrdse võimu asemel türanniks, kus eksisteerib nende tõlgendatud arvamus ja siis vale arvamus. See hetkeline hala siis sellest, kuidas tõlgendatakse maaeluministri käitumist, ja hetkel jääb mulje, et põhimõtteliselt peab olema minister nukuks nurgas, kes ei tohi istuda, astuda ega küsida. Või jälgin ma valet ajakirjandust.

Sinisega toodud teksti, kui teemas OT võib vabalt kustutada. Või siis avada miski teema kus saaks mõningate asjakohatse juhtumuste üle, mis on ka kaudselt seotud julgeolekuga, näiteks kasvõi poliitiline stabiilsus, arutada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Kriku »

Mina isiklikult ei näe põllumajandusministri ümber toimuval seost foorumi temaatikaga.
Walter2
Liige
Postitusi: 3955
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Walter2 »

Foorumi reeglitest:
"Isemodereerimine (teiste foorumi liikmete postituste sobilikkuse üle arutelu avamine) ning moderaatorite tegevuse avalik arutelu on keelatud"

otseselt ei viita kellegile aga kes aru saab see saab..vot tak.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Hea näide, milliseid teemasid teha üldse ei tohiks: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 32#p616732

Olukord teabe organiseerimisega foorumis on möödunud 15 aastaga kõvasti paranenud nagu Eesti riigikaitsegi, aga vahel ikka tuleb veel juhtumeid ette - ülalviidatust küll leebemaid.
vtl
Liige
Postitusi: 1313
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

militaar.net foorumist

Postitus Postitas vtl »

Ma ei tea, kas siin on sobiv koht ja teema küsida, aga...
kas on ikka OK, kui üks noorukist foorumikasutaja hakkab süstemaatiliselt KÕIGILE oma müügikuulutustele lisama isiklikke märkusi kaasfoorumlaste kohta, kellega ta äri ei kavatse teha. Ma saan aru, et üks kord võib "nalja" teha, aga pidevalt?

Konkteetsed näited siis
"BORJALE EI MÜÜ ega ARUTLE :!: "
"BORJALE ei müü ega lasku diskussioonidesse :!: "
"Huvitatu kirjutab postkasti, BORJALE EI MÜÜ EGA ARUTLE :!: "
"Borjale EI MÜÜ ja ei arutle millegi üle :!:"
"BORJALE ei MÜÜ ega MINGIT "KONSULTATSIOONI" KA EI VAJA :evil:"
...
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Hea toon see muidugi pole, aga kõnealune persoon on rohkem nagu Brežnevi aegne analoogtelefon, et üldse mingi toon kas on või ei ole... Kategooriatel nagu hea/halb, ilus/inetu jne. pole seadme väljundite projekteeritud vahemikega ilmselgelt mitte midagi pistmist.

Ma arvan, et igaühel on siiski õigus oma kraami müüa, kellele tahab, ja ostjate hulgast ka välistusi teha. Juriidiliselt annab selle üle vaielda, aga mis mõtet sel ikka on... Las ütleb parem ausalt ära, et Borjale ei müü, selle asemel, et rusikat taskus hoida ja kunagi siis suure mõnuga teatada, et kahju, küll, aga näed, mul varastati see asi eile autost ära, mis sa endale broneerisid. EBays on selle üle lõputuseni vaieldud ja kuigi müüjal justkui oleks kohustus oksjoni tulemusi austada, on ammendamatu hulk võimalusi vastupidist force majeur'ina esitada.

Kolmandaks, internetist ostmise puhul on üks olulisemaid asju, mida teada tahetakse, müüja maine ning kõnealuse persooni avameelsus laiemas mõttes igati ostjate huvides.
vtl
Liige
Postitusi: 1313
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

militaar.net foorumist

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Hea toon see muidugi pole [...] igaühel on siiski õigus oma kraami müüa, kellele tahab [...] EBays on selle üle lõputuseni vaieldud...
Eks ta selline hall ala ole, aga minu jaoks paistab siit kaks halba märki:

Esiteks korduv isiklikuks minemine. Tegu pole ühekordse ütlemisega, vaid regulaarseks ja igapäevaseks saanud näpuga näitamisega oma antipaatia suunas. Analoogia koolikiusamisega. Selle tolereerimine annab justkui teistele foorumikasutajatele signaali, et säärane suhtumine on lubatud ja OK.

Teiseks liigse müra tekitamine, et mitte kohe öelda spämmimine. Niipalju kui mina avalikust postidest olen aru saanud ei ole akf Borja vähimatki soovi avaldanud pakutavat vanakraami osta, seega on selle pidev meeldetuletamine iga postituse all üleliigne.

Kui mõni müüja ebasoosingusse sattunud isik peakski ostusoovi avaldama, siis saab alati privas keelduda.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 818
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Sam Beaver »

Kui hea toon juba jutuks tuli - suurtähtedega kirjutamine (kui just ei ole tegu akronüümiga) tähendab võrgusuhtluses üldiselt sama mis tavaelus täiest kõrist karjumine.
Kui on vaja midagi rõhutada, siis saab sõnale alati kas joone alla tõmmata või kasutada paksemat kirja.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

NATO "dokumendistiilis" kirjutatakse suurtähtedega üldiselt kõik geograafilised kohanimed ja isikute perenimed - aitab konkretiseerida texti.
Seos pubekate "võrgusuhtlusstiili" ja/või karjumisega puudub :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline