

Öine Vahtkond tegi avalduse, mille kohaselt Kosovo iseseisvuse väljakuulutamine ja selle tunnustamine teiste riikide poolt annab Eesti venelastele võimaluse kuulutada välja sõltumatu riik Kirde-Eestis.
Kosovo pretsedendi kohaselt on Öise Vahtkonna hinnangul Kirde-Eestis iseseisva riigi väljakuulutamiseks järgmised alused: venelased on Kirde-Eestis enamusrahvus; erinevalt Kosovo albaanlastest, kellel on õigus territoriaalsele omavalitsusele, emakeelsele haridusele jne, on venelased Eestis ilmajäetud kõigist poliitilistest ja kodanikuõigustest; Kosovo alale, mis on muistne Serbia maa, tulid albaanlased alles 20. sajandi keskel, kuid Narva jõe ja Peipsi järve ääres on venelased elanud sajandeid, kirjutab Delfi.
Kuigi Vahtkond tunnistab oma avalduses, et lähiajal Eestis selliseid arenguid ette näha ei ole, sest siinsete venelaste eneseteadvus ei ole nii kõrge, märgitakse: “Kuid muutub elu, muutuvad Euroopa kaardid ja ei ole teada, kuhu viib see kiirelt käest karanud protsess.”
http://www.epl.ee/?uudised=419060