Mart Laar kõneleb ajaloo laupäevakul Eesti Leegionist!

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Mart Laar kõneleb ajaloo laupäevakul Eesti Leegionist!

Postitus Postitas USP »

Kallid ajaloohuvilised,
Olete lahkesti palutud laupäeval muuseumisse!

MART LAAR KÕNELEB AJALOO LAUPÄEVAKUL EESTI LEEGIONIST

Laupäeval, 24. jaanuaril kell 13 esineb Eesti Ajaloomuuseumis, Maarjamäe lossis ajaloolane MART LAAR, kes kõneleb oma ettekandes Eesti Leegioni saatusest Teise maailmasõja päevil.

Sel ajaloo laupäevakul kõneletakse eestlaste valikutest Teises maailmasõjas, keskendudes Eesti Leegionis teeninud Eesti sõjameeste tegevusele, leegioni rollile ja tähendusele nii maailmasõjas kui ka hilisemas ajalookirjutuses. Arvestuslikult osales sõja jooksul leegioni ridades kokku umbes 20-30 000 Eesti meest, kelle saatus kujunes tollase traagilise poliitilise olukorra kujukaks metafooriks.

Alates 2008.aasta oktoobrist toimuvad Eesti Ajaloomuuseumis, Maarjamäe lossis AJALOO LAUPÄEVAKUD, kus tuntud ajaloolased avavad huvitavaid ja intrigeerivaid teemasid Eesti ajaloos. Kõikide ettekannete sisu on seotud Eesti 20. sajandil toimunud poliitiliste ja ideoloogiliste murrangutega, toetades Maarjamäe lossis avatud suurnäitust “Iseolemise tahe. 90 aastat Eesti Vabariiki”. Ettekanded on suunatud kõikidele ajaloohuvilistele, keda huvitab, milline on ajaloos tuntud faktide taga olev taustsüsteem ning miks ja kuidas ajaloolised protsessid toimuvad.

Ettekanded toimuvad laupäeviti kell 13.00 Maarjamäe lossi kinosaalis.
Sissepääs muuseumi piletiga (45.-/25.-).

PS

Lisan omaltpoolt ka ühe isikliku palve: riietus olgu korrektne :wink: -ja mis peamine -ilma igasuguse skinheadisümboolikata! :evil:
Pigem tõmmake selga linane särk ja jalga vanad viisud. Ka kasetohust pasun on igati omal kohal... :roll:
[/b]
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Ma oletan, et seda leegioni-raamatut saab seal soodsalt osta. Ja kuna Mart on kohe käepärast, võib ka autogrammi sisse küsida -see tõstab hilisemat raamatu müügiväärtust! :wink:

Ma usun, et ega Mart ei pane ka seda pahaks, kui teda niisama tunnustavalt õlale patsutada või selle põllumajanduse põhjalaskmise kohta küsida :roll:

Või et kas kosmosel on lõpp?


:shock:
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Ja-jaa, küsida võib kõike. Kosmose kohta võib ja selle kohta, kas atman on ikka brahman või hoopis vastupidi. Et brahman on atman?Ja miks hobusel sarvi pole? Peaasi, et küsijana ei käiks vastu sellele vanale heale Boethiuse mõtteterale: si tacuisses, philosophus mansisses... Et vaikimine võimaldanuks sul näida filosoofina.

Põllumajanduse põhjalaskmine pole küll militaarteema, aga siiski mälu värskenduseks ja ühe legendi lõpetuseks küsiksin: millised olid need sotsialistliku suurpõllunduse alustalad ENSVs? Ja vastaksin: imeodav kütus(nafta, süsi) ja samuti odav mineraalväetis(mida meeletus koguses põldudele uhati). Ning odav põllumajandustehnika japõhjatu kurguga idaturg.
Millised neist neljast alussambast pärast NL kokkuvarisemist siis alles jäid? Vastus - ei mitte ükski. Ja nüüd peamine küsimus - mis puutub siia Mart Laari isik?
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

:D Ma pole seda põllumajanduse-teemat kunagi Mardile süüks pannud. Lihtsalt on olemas mingi seltskond inimesi, kes seda küsimust ikka uuesti ja uuesti küsivad. See oli mul selline peenike iroonia -ei muud.

Üks tuttav maamees rääkis, et see oli väga hea, et 90ndate alguses pidid maamehed hakkama ISE mõtlema ja linnadest tööd otsima -see lõi segi väljakujunenud suhted ja paljud said seetõttu paremale järjele.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Ähh kurat tegelt võiks ka nii arutleda et ühest äärmusest teise pole ka kunagi ega iial hea, vaid, mis krdi kasu sest siis ikka oli et üks kadus, et siis kolhoos...nimi paljudele ei meeldi :lol:

Täna näete mahemajandust ja potimajandust ja mida iganes, taas samad ajad, kuigi mitte 100 %, aga ikka, tulevad, kasu sest ainult on...Rahvale on vaja tööd, mitte ainult ühele seltskonnale! Ja põld peab olema küntud ja mets istutatud, muud teemat ka siis juba!

V tahate Hispaaniast tomateid :shock: :x Maitse päris hea v mes...
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Suurtootja tomatil pole küll vahet on nad eestist või hispaaniast,pritsitakse neid mõlemilpool vastavalt euronõuetele mürgiga üle.Laarilt tuleks pärida hoopis teemal: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=16389
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

Lootsin siit leida kommentaare toimunud üritusest, aga leidsin vaid põllumajanduse- teemalisi heietusi :roll: . Kas keegi käis ka sellel üritusel? Võiks siin väikse kokkuvõtte teha!
Prinz Eugen
Liige
Postitusi: 400
Liitunud: 26 Aug, 2005 19:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Prinz Eugen »

Olin kohal, rahvast oli väga palju. Lisatoolidest ei piisanud, seisti ja istuti lausa põrandal. Paraku rääkis doktor Laar kõige vähem leegionist, rohkem Eestist II maailmasõjas.
Midagi eriti uut teada ei saanud, kui välja arvata seda, et Laar oli ühte meelt Magnus Ilmjärvega 1939.a suhtes - Eesti abi ei palunud ja alistus hääletult. See teema jäigi kõige rohkem kõlama , sest publiku hulgast esitas kaks korda küsimuse sel teemal pr Heli Susi ja Laar vastas talle pikalt ja põhjalikult.
Peale selle rääkis Laar pikalt pataljon "Narva" meeste kähmlustest sakslastega Tallinnas märtsis 1944 - tundusid rahvaluule valdkonda kuuluvat, kuigi tõepõhi on igal sellisel jutul kindlasti.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Prinz Eugen kirjutas:Peale selle rääkis Laar pikalt pataljon "Narva" meeste kähmlustest sakslastega Tallinnas märtsis 1944 - tundusid rahvaluule valdkonda kuuluvat, kuigi tõepõhi on igal sellisel jutul kindlasti.
Jutt on teada-tuntud "Laine" löömingust, mis reaalselt toimus ja mille tulemusena(kuna sakslasi kõvasti nüpeldati) "Narva" sõjameeste puhkust tublisti kärbiti ja nad kiiresti rindele minekuks ettevalmistusi tegema saadeti.

Selle Laar'i ürituse juures oli kurb see, et ta ei arvestanud, et samal päeval ja samal kellaajal istusid piduliku laua taga ka Eesti 20. Relvagrenaderide Diviisi veteranid ja tähistasid koosviibimisega Diviisi 65. aastast juubelit. See ei võimaldanud vanadel rindehuntidel neile pühendatud üritusest osa võtta, neid isegi polnud sinna kutsutud.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Kas 20.diviisi meestel on mingi oma ühendus, millele oleks saanud kutsed edastada? Ma arvan kusjuures, et Ajaloomuuseumi ürituste korralduskomitee ei oma ega valda infot, mis võimaldaks neil oma ettevõtmisi 20nda diviisiga sünkroniseerida :wink:

Ma olen nii aru saanud, et neil on täitsa oma programm :shock:
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

kelguga poiss kirjutas:Kas 20.diviisi meestel on mingi oma ühendus, millele oleks saanud kutsed edastada?
Loomulikult, et on ja sellega oli(ja on) loengu korraldaja väga hästi kursis.

Mina leian küll, et olnuks viisakas kutsuda ka selle päeva peakangelased oma loengule. Aga see on minu arvamus. Tõde on aga see, et sõjamehed polnud Laar'i üritusest midagi kuulnudki.

Et Eesti 20. Relvagrenaderide Diviis oma 65.aastast juubelit tähistas, sellest meediasuu vaikis. Eks vaikiv ajastu on vaikiv ajastu.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

See kukkus siis küll pisut magedalt välja... :roll:
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Et Eesti 20. Relvagrenaderide Diviis oma 65.aastast juubelit tähistas, sellest meediasuu vaikis. Eks vaikiv ajastu on vaikiv ajastu.
Kas pressiteade üldse läks laiali?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Loomulikult läks! Pressiteade on pealegi esmaklassiline (tegelikult ongi ülalolev tekst pressiteate tekst). Juhin tähelepanu imekaunile lausekonstruktsioonile "...kelle saatus kujunes tollase traagilise poliitilise olukorra kujukaks metafooriks. "

Raske on seda veel paremini öelda :idea:
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Pidasin silmas pressiteadet 65. juubeli tähistamisest.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline