Hjalmar Nelk kirjutas:Millest siis selline arusaam? Rahvaarv? Aga kuidas SKP arvutus peaks näitama? Praegu on vahe umbes 10-kordne (sealjuures per capita kahekordne).meie võimekus oleks pidada üleval mitte enam sõjatehnikat, kui u 1/3 soomlaste omast
Ei saa ma aru sellisest lihtsast aritmeetilisest arusaamast, ja muidugi kõik peab kohe nüüd olemas olema .
Seda enam tekivad küsimused ajuvaba ostukäitumise ning mereväele kolmandajärguliste võimekuste maailma tippu arendamise kohta.
Soome rikkama riigina teeb palju ratsionaalsemaid otsuseid (vaene peaks selles selles suhtes eriti püüdlik olema), samas see on näha ka mujal riigi poolt arendatavates valdkondades ja seega on minu personaalne arvamus, et SKP Soome vs Eesti suhe meie jaoks eriti ei parane.