Mis Ukrainas toimub? vol.3

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Svejk »

Avatar kirjutas:Vabandan, kui olnud, aga see on lihtsalt nii hea video mitmes mõttes. 21a tüüp tuli Ukrainasse mardikaks. Istub siis augus tule all ja filosofeerib paarimehega. Et kuidas internetis kõik ukrainlaste hirmuteod üleval ja... Tuli ise on selline häiriva iseloomuga hajus (algul vist paar Gradi lühikest seeriat ja hiljem mõned miinid). Ma ei saa küll hästi aru, miks too paarimees nii õel on ja poisi usku proovile paneb:). Küsib ikka väga teravaid küsimusi. Annab vist ajule tegevust, et paanikasse ei läheks. Üksi läheks. Surmahirm mõjub tõeseerumina - tegelikult ei saa noor putukas ise ka aru miks Ukrainasse tuli. Poolteist kuud taktikalaagrit tule all istumiseks ette ei valmista. Lõpus on hea kontrast - kuti närvid läbi ja iga pauk on Gradid meie pihta. Loeb siis klaasistunud pilguga sekundeid - et juba lendavad. Järgmisel hetkel koopa kõrval külma närviga vanamees (ikka mardikas samuti) istub rahulikult lagedal ja peab sidet. Kontrast.
Ei ole mingite propaelementidega klip - soovitan võtta see 17 min ja rahulikult nautida.
https://www.youtube.com/watch?v=NBm3zh-edqo#t=190
Vaatasin lõpuni - hea puänt tõesti, kontrastne. Tuleb meelde Marquezi "100 aastat üksildust"
Tatt oli kah lahedalt ninast väljas.
Mind isiklikult häiris tugevalt see, et kutt oma uhiuue automaadiga hõõrus vastu kaevikuseina pidevalt mulda toru otsast sisse.
Tütarlaps oli küll koju jäänud, aga kondoomid võiks ikka kaasas olla.
Larry kirjutas:Ma sattusin ka lugema seda 93. brigaadi ülema asetäitja "Topoli" intervjuud - väga hea ülevaade vanast terminalist ja selle ümber toimunust/ toimuvast. Selle täies mahus äratõlkimine aitaks tõesti lõpetada igasuguseid spekulatsioone vana terminali teemal. Paar kaasfoorumlast on juba suutnud mu mõtteid lugeda ja tõlkimisega alustada, aga seni suht katkendlikult. Panen siis kah õla alla, kuigi pole keele vabaltvaldaja
Minu palvetele on vastatud!
Sellise meeskonnaga võib minna kasvõi propagandasõtta!
Täna just mõtlesin, et kas hakkan seda pikalt ja põhjalikult tõlkima, keegi võiks seda minu eest teha - ja Larry saabus 8)
Ole sa meheks!
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Avatar »

Täna toimus järjekordne ukrainlaste rotatsioon 36 uut meest Uude terminali ja 30 välja. Numbrid veidi erinevad/segased.
93 brigaadi Kupli asemel on teine Ukraina ohvitser vastutavaks - tõrjuv ja ei vennastu.
Motorolla väidab, et kaasa lubati ukrainlastel võtta vaid üks salvetäis padruneid relva kohta. Kinnitab, et kõik kokkulepped moona kaasavõtmise osas on täidetud. Ometigi on ukrainlaste rakmed salvedest ja granaatidest punnis, ning kuigi salvi loetakse, siis keegi probleemi ei näe.
Reporter algul väidab üldse, et ukrainlased pidid tulema ilma relvadeta.
Veatakse ka vett kankudega kaasa ja magamiskotte. Paistab, et nii palju, kui käe otsas kanda jõuavad.
Kui lugeda video alt komme, siis on näha, et mardikate diivanivägedele ei ole see rotatsioon teps mitte mokka mööda. Nii et külvab lahkhelisid ka vastaspoolel.
Video on mõõdukas mardikapropa - suhtuda kriitiliselt. Esimese rotatsiooniga võrreldes vähem möla.
https://www.youtube.com/watch?v=LtnPhgcozUM
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Larry »

Minu palvetele on vastatud!
Sellise meeskonnaga võib minna kasvõi propagandasõtta!
Täna just mõtlesin, et kas hakkan seda pikalt ja põhjalikult tõlkima, keegi võiks seda minu eest teha - ja Larry saabus 8)
Ole sa meheks!
Võta heaks, kamraad! Ma tõlkimise ajal värisesin, et keegi jõuab tõlkimisega ette ja siis on kõik mu vaev asjata :lol: ! Niiet lõpp hea - kõik hea!

Vanast terminalist jäi minul sellest intervjuust küll mulje, et see on nii puruks, et sinna ei ole ka bojevikkudel mõtet positsioone sisse võtta - kui just teise ilma kiire ei ole. Jääb selliseks eikellegimaal asuvaks rusuhunnikuks, mida mõlema poole luurajad aeg- ajalt külastavad ja lõksmiine panevad vmt.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7869
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

http://censor.net.ua/news/316463/terror ... dam_tyurmy
Siuke lugu siis-mehike oli palgasõdur seal"vabariikide poolel",saabus koju Kasasthani-krõpsti rauad ümber käte ja türmi 5 aastaks.
Eeskuju meite korrakaitsejõududele missugune:)
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7869
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

See Girkin-Strelkin on avaldanud arvamust,et kui Putja jätkab samas vaimus ja majanduslik olukord halveneb järsult Venemaal,siis Putjake võib lõpetada nagu Milosevics-Haagi kohtus.
Huvitav,et ta ise ei adu-istub ta ju siis sama saatuse otsas-kohtus kas Haagis või Kiievis:)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Svejk »

Veel lennujaamast, Ukraina Sinimägedest -
Vene noori kutte aetakse lihtsalt tapale, nad lastakse tükkideks:

Российских пацанов просто гонят на убой, где их разрывает на куски
http://nr2.com.ua/blogs/Ksenija_Kirillo ... 86737.html
Как сообщил нам Антон, сепаратистов и российских солдат погибло действительно много. Россия посылала (и продолжает посылать) на штурм аэропорта 18-20-ти-летних пацанов-срочников, которых безжалостно «крошат в мясо». «Когда «киборги» видят, что на них надвигаются враги, они просто вызывают на них огонь артиллерии – у них ведь все позиции пристреляны за столько времени. При этом сами говорят, что им это напоминает Великую Отечественную, когда солдат бросали в атаку с одной винтовкой на пятерых. А потом они смотрят в тепловизоры, как безмозглых русских пацанов просто рвет на куски, и по-мужски их жалеют. Но у них действительно нет выхода – это идет враг, и идет их убивать», – рассказвает Антон.
«Потом через пару часов с ними связывается российское командование и просит перемирия. Два часа никто не стреляет, а по взлётке ездит грузовик и собирает тела».
При этом Антон отмечает – разница между регулярными российскими войсками и местными боевиками порой довольно существенна: «Военные наших пленных донбасянам и лугандонам не выдают. Почему? Потому что уже, видать, начали разбираться, что у нас тут не хунта и не фашисты, а люди, защищающие свою землю. А боевики Лугандонии ни чести не имеют, ни даже понятий о человечности».
Antoni sõnul on venelasi tõesti palju surma saanud. Emake Vene saadab noori 18 -20 aastaseid kutte - ajateenijaid, kellest halastamatult hakkliha tehakse. Kui küborgid näevad, et "jälle nad tulevad", siis lihtsalt tellitakse haubitsatuli. Suurtükimeestel on kõik sektorid juba ammu kenasti sisse lastud. Teemal käib jutt, et see kõik meenutab "Suurt Isamaalist", kus mehed saadeti rünnakule, üks vintohvka viie peale. Ja pärast neid jutte vaatavadki soojuskaamerast, kuidas ajudeta vene poisse rebitakse tükkideks.
Inimlikult on loomulikult kahju - aga sealt tuleb vaenlane peale, ja see vaenlane tuleb tappa.

No ja siis paari tunni pärast võtavad vene komandörid ühendust, et vaherahu paluda. Kaks tundi keegi ei tulista, aga mööda lennuvälja sõidab veokas ja korjab laipu.
Aga vahe regulaaride ja mutukate vahel on märgatav, - ütleb Anton.
Regulaarid vangisattunud ukrainlasi enam kohalikele välja ei anna - hakkavad juba aru saama, kes neil vastas on.
Mitte hunta ja fashistid, vaid inimesed, kes kaitsevad oma kodumaad.
Aga kahjurputukad Lugandonni omad - ei au ega häbi, ei arusaamist inimlikkusest.

Lõpp
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1030
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas ermot »

Harkovi jm vahepeal suletud lenuväljad jälle avatud.
http://society.lb.ua/accidents/2014/12/ ... rkove.html
Julgeolekustruktuuride andmetel viidud sealkandis läbi profülaktilisi ettevõtmisi terroristliku ohu vähendamiseks ( мероприятия, направленные на профилактику террористической угрозы.)
Eh, nõuka aeg tuleb meelde sellise sõnakasutuse peale. :)

Vangistatud U. naislendur ja nüüdne Raada liigne Savtshenko kuulutas välja näljastreigi, kuna ei saa vene vanglas vajalikku arstiabi.
http://lb.ua/news/2014/12/15/289362_sav ... dovku.html

Cheron loobus ühepoolselt Janukovitshiga sõlmitud leppest Olessa gaasiväljal põjusel, et U. Rahandusministeerium ei ole seaduseandlusesse sisse viinud kokkulepitud muudatusi.
http://economics.lb.ua/business/2014/12 ... _gaza.html
Huvitav, mis see Jänku siis kokku lubas? Tuleb välja, et hoopis Jänku parseldas U. Ameerikamaale maha? A nam shto?

Mogherin lubab uut sanktsioonide lainet EL-i poolt seoses Krimmiga neljapeävaks.
http://lb.ua/news/2014/12/16/289416_san ... krima.html

Surve Krimmi suunaliste sanktsioonide kohta tuleneb ilmselt U. lobigrupilt, kes väisas Brüsselit.
http://lb.ua/news/2014/12/15/289412_ukr ... ssiyu.html

Vene väejuhatus Tõmtshuki andmetel pettunud Lugandoni ja Donbasstani gängarites- ei tahtvat sõdida ega ühineda ühtse juhtimise alla, selmet kaklevad omavahel, deserteeruvad ja marodöörisevad
http://glavnoe.ua/news/n204901

Luka otsustas Valgevene turu Venemaa sõltuvusest lahti ühendada
http://www.echo.msk.ru/blog/echomsk/1456534-echo/
"Мы не можем все время молиться на одну Россию, хоть это и братская нам страна. Потому что видите, один этот рынок обвалился, и мы следом полетели. Да, у нас когда-то 85% продавалось на российский рынок, сегодня уже 40-45%. Да, мы уменьшили зависимость от одного рынка, но, как видно, это еще мало. Плюс добавилась Украина. Не думаю, что лучшая обстановка и в Казахстане. Поэтому любой ценой мы должны выходить на новые рынки. И это можно
Et siis ei saa enam palvetada Venemaa poole, ehkki tegu vennaliku maaga. Näete, see ainuke turg kukkus ja meie järgi. Jah, kunagi oli meie turuosa Venemaaga 85%, täna juba 40...45%. Jah, sõltuvus on vähenenud, aga sellest ikka vähe. Lisandus ka Ukraina. Ei usu, et Kasahstanis olukord parem oleks. Seetõtu iga hinna eest uutele turgudele! See on võimalik!
No one said survival was fun.
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas soul »

Selline väitlus siis. "КРЫМНАШ / НАМКРЫШ"
https://www.youtube.com/watch?v=aScGX_RWb20
Премьера программы "Полит-Ринг" Игорь Стрелков vs Борис Миронов. Бескомпромиссные политические дебаты. "КРЫМНАШ / НАМКРЫШ". 5 раундов по 16 минут прямого спора на политические темы.
võhik
Liige
Postitusi: 1172
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas võhik »

Pean tunnistama, et suhtusin suure skepsisega kaasfoorumlaste arvamustesse selle kohta, et Putin kardab Venemaal oma naha pärast. Tema võim tundus tsementeerituna.

Aga nüüd olen seisukohti muutmas. Tundub, et mingi võimuvõitlus Kremlis käib reaalselt. Ja jutt pole enam selles, et kes Putini peamisteks lähikondlasteks jäävad - kas Surkov või ... jne?

Tegelikult - ei oska veel hinnata - kui suures ulatuses Vene internetikeskkondades jne on levinud otsesed Putini režiimi ähvardamised, aga... asi sai vist alguse sellisest kirjutisest (pidevalt viiteid sellele) - http://ros-sea-ru.livejournal.com/1261380.html

Ühesõnaga;
*nüüd see uus tulevahetuse rahu (õigemini Minski jätkamine)
*ja siis Putini sõnavõtt 6. detsembril (https://www.youtube.com/watch?v=vcJ2ahEEEqs - ei jõudnud kommentaare sealt lugeda, aga neid on hulgaliselt...), kus ta näeb DNR-LNR-i Ukrainaga föderatsioonis.
* Bojevikud-mardikad-tõsised jõud Venemaal jne olid mingi hetk nendest asjadest algul jahmunult vait,
* siis Strelkov hoiatas - et U. pool kindlustab vaherahu ajal ja kevadel - saades signaali - et Venemaalt "puhkajad" Donbassi ei tõtta - alustab lõplikku rünnakut http://iks2010.org/?p=74882
* aga nüüd ähvardused - kui Putin reedab DNR-LNR - siis kandub sõjategevus Venemaale, algab kodusõda.

Ähvardustest veel:
http://iryale.livejournal.com/58076.html
http://escapistus.livejournal.com/1581102.html

Kuskil oli juttu (ei leia enam linki), et Venemaal levivad kuuldused selle kohta - et nende linnades on organiseerumas löömameeste grupid, kes esinevad vene rahvuslastena jne - et oodata on Venemaa enda Maidane.

Aga kultuurihuvilistele link heast vene luulest (aastast 2013) - "Tunnimees" - eelneva jutuga otsene seos nüüd küll puudub, aga selline pessimistlik kurb lugu
https://www.youtube.com/watch?v=7YrXex0hpl0
võhik
Liige
Postitusi: 1172
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas võhik »

ermot kirjutas:Harkovi jm vahepeal suletud lenuväljad jälle avatud.
http://society.lb.ua/accidents/2014/12/ ... rkove.html
Julgeolekustruktuuride andmetel viidud sealkandis läbi profülaktilisi ettevõtmisi terroristliku ohu vähendamiseks ( мероприятия, направленные на профилактику террористической угрозы.)
Eh, nõuka aeg tuleb meelde sellise sõnakasutuse peale.
Tundub päris hästi salastatud operatsioon, aga oletatava tehnika veo arvamuste vastukaaluks lihtsalt lingin puht sportlikust huvist ühe arvatavasti ülijama kõlaka;
http://www.segodnia.ru/news/153611

et siis, et lennukites ei olnud mitte tehnika, vaid - USA; Nato sõjamehed - kes siis...kappadi-kappadi Donetski lennuväljale (vahetavad sealt välja ukrainlased). Et nüüd Nato teeb Venemaale tagasi - Venemaa tegi Natot üllatava äkkmarsi Priština lennuväljale (Bosnia, Kosova sündmuste aegu).
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2390
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Otto K »

võhik kirjutas:...et siis, et lennukites ei olnud mitte tehnika, vaid - USA; Nato sõjamehed - kes siis...kappadi-kappadi Donetski lennuväljale (vahetavad sealt välja ukrainlased). Et nüüd Nato teeb Venemaale tagasi - Venemaa tegi Natot üllatava äkkmarsi Priština lennuväljale (Bosnia, Kosova sündmuste aegu).
Kuulujutte on veel:
Kramatorskis olla raudtee platvormidelt maha laetud 30+ Kanada soomukit M1126 Stryker.
Luganski oblastis olla nähtud Abramseid koos Humeritega.
mart2
Liige
Postitusi: 6450
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas mart2 »

Südamlik ja kurb lugu Mariupolist:
http://nr2.com.ua/News/world_and_russia ... 84934.html - minu pisteline vabatõlge.
... Можно конечно, прослыв неисправимым циником, прятаться за формулой «моя изба с краю, ничего не знаю», но, что на самом деле происходит с душой человека, который, зная страшную правду, не только не выходит на митинги, не стоит в одиночных пикетах, как это делают те россияне, для которых честь и достоинство не стали абстрактным понятием, но даже боится (или не желает) обсуждать эту тему?...
Võib muidugi parandamatu küünikuna peita ennast ütluse "minu onn on äärmine ja mina midagi ei tea" taha (meil on võrreldavaks väljendiks "ah, see pole minu asi"), aga mis siiski tegelikult toimub selle inimese hinges, kes teab küll kohutavat tõde, kuid mitte ainult et ei lähe miitingule, ei seisa üksikult pikettis - nagu teevad need venemaalased, kelle jaoks au ja väärikus ei ole muutunud abstraktseks sõnakõlksuks - vaid isegi kardavad (või ei taha) sellel teemal arutleda?
...Российские танки на подступах к Мариуполю!!! Проговорите вслух эту фразу те, кто еще верит в сказку про «ополченцев», ДНР и ЛНР. Вы понимаете, эти бетонные ежи были изготовлены на днях там, в Мариуполе. Их сделали и установили мирные жители. Не хунта, не западенские бандеровцы, а русскоговорящие жители Мариуполя, русскоговорящие украинцы!...
Venemaa tankid on Mariupoli lähistel!!! Öelge seda iseendale kõva häälega, need kes te usute veel muinasjutte maakaitseväelastest, DNR-st ja LNR-st. Saage aru, et need betoonsiilid valmistati Mariupolis alles hiljuti. Neid valmistasid ja paigutasid omale kohale rahumeelsed inimesed. Mitte hunta, mitte läänelikud bandeeralased, vaid venekeelsed Mariupoli elanikud, venekeelt kõnelevad ukrainlased!
... P.S. Вот прямо сейчас, в 1:30 ночи, погибают мариупольцы! Их убивают российские солдаты, обстреливая артиллерией. КАК ВАМ СПИТСЯ, РОССИЯНЕ?
P.S. Just preagu, 1:30 öösel hukkuvad mariupovlased! Neid tapavad suurtükkidest tulistades vene sõdurid. KUIDAS TE SAATE MAGADA, VENEMAALASED?
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2390
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Otto K »

Rubla kukkudes ilmub järjest rohkem igasuguseid fantastilisi teooriaid ja kuulujutte.
Nüüd on NATO "rünnakuplaan" välja kaevatud :wall:
Manused
Nato ründab.jpg
Nato ründab.jpg (52.49 KiB) Vaadatud 6428 korda
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2390
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Otto K »

soul kirjutas:Selline väitlus siis. "КРЫМНАШ / НАМКРЫШ"
https://www.youtube.com/watch?v=aScGX_RWb20
Премьера программы "Полит-Ринг" Игорь Стрелков vs Борис Миронов. Бескомпромиссные политические дебаты. "КРЫМНАШ / НАМКРЫШ". 5 раундов по 16 минут прямого спора на политические темы.
Soovitan vaadata / kuulata. Strelkin ajab oma rida, et venemaal on vaid üks valik - SÕDA!
Lõppeb prohvetlike sõnadega - "Saade Poliit-ring tuleb veel eetrisse, te kuulete veel palju palju huvitavat, kõik alles algab..."
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas wudu »

kaugeltuuriv kirjutas:See Girkin-Strelkin on avaldanud arvamust,et kui Putja jätkab samas vaimus ja majanduslik olukord halveneb järsult Venemaal,siis Putjake võib lõpetada nagu Milosevics-Haagi kohtus.
Huvitav,et ta ise ei adu-istub ta ju siis sama saatuse otsas-kohtus kas Haagis või Kiievis:)
Ta saab aru küll
«Kui Putin jätkab samas vaimus nagu praegu, saavad meist naabrid Haagi vangikongides,» kõlanud Girkini prognoos. «Kui nad suudavad meid muidugi elusalt kätte saada.»
http://www.postimees.ee/3027047/girkin- ... unali-ette
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: maxi ja 4 külalist