Mis Ukrainas toimub? vol.3

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

Svejk kirjutas:
Yks kirjutas:Ilmale rõhuti juba suvel. Et sügisel ei saa, porine. Sai. Et talvel ei saa, külm ja lumine. Saab. Usun, et ka kevad ei too mingit muutust sellest aspektist. 21.sajand ikkagi.
Võibolla tood täpsemalt välja, milliseid suuremaid operatsioone sügisel läbi viidi ja kus?
Talve koha pealt peab ütlema,
Et talvel ei saa, külm ja lumine.
et pole seda külma eriti olnud ja lund samuti mitte.
32.blokkposti saaga meenub esimesena. Donetski lennujaama alailma ründamisest rääkimata.
Jah, külma ja lund pole olnud. Oleks olnud, kas sõjategevus oleks soikunud? Mida ei tea, seda ei tea! Tean, et nois oludes ta ei lõppenud (ajutiselt).
Küll aga julgen oletada, et kevadel ei soiku midagi. See aga, kas pori ja vett on piisavalt, et kõik tardub mõne kuu pärast on iseküsimus. Pakun, et olulises koguses suurvett ja pori ei teki, sest ise juba vastasid kaudselt küsimusele, miks pori ja vett eriti pole tulemas!
Pealegi, venelaste puhul ei hakkaks ma mitte kunagi panustama ilmale ennetavalt! Kõik kes emakest loodust enda päästjaks või kaitsjaks on pidanud, sest nende arust normaalne inimene ei roni kevadel sisuliselt sohhu või talvel 40 kraadise pakasega väljale, on seda hiljem rängalt kahetsenud.
Viimati muutis Yks, 27 Jaan, 2015 11:20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Svejk »

Mina tänan. Korrektne vastus :)
Aga nüüd teeme nii, et kui miskit veel meenub linnast väljas või maanteelt maas, siis anna teada.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9311
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Kilo Tango »

Yks kirjutas:... See aga, kas pori ja vett on mõne kuu pärast on iseküsimus. Pakun, et eriti pole, sest ise juba vastasid kaudselt küsimusele, miks teda pole!
Selleks, et pori tekiks ei ole kuigi palju lund vaja. Pinnas hakkab sualam pealtpoolt ja veel pole kusagile minna, mistõttu tekibki selline kevadine lödiaeg nagu meilgi.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3949
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kevadvihmad võivad siiski stepi mõneks ajaks raskemale tehnikale halvasti läbitavaks muuta. Teine asi on see, et seni on mõlemale poolele meeldinud enamasti mööda teid kulgeda ja maastikule ei ole eriti kiputud.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

Ok. Teeme siis panuse kliimale. Aga, ma pakun et te peaksid minema ka sepakaid valgustama, et ei tohi ja ei saa, sest teie arvates on pinnas lödi. Muidu nad raisad tõmbavad kummikud jalga, ropendavad räigelt, kaotavad osa tehnikast teedele, aga ikka otsustavad peale suruda...
Ning ma parem osas stepis eksisteerivast (parasvöötmelisest)kontinentaalsest kliimast ei räägigi. Hakate veel "teaduslikult" tõestama, et õhuniiskus talvel võib seal kohati sarnaneda meie omale... Muideks, paljud teist stepis talvel on käinud? Olete märganud, et kui lund pole, maapind paljas, siis pinnas polegi külmunud nagu meil. I wonder why?
2korda2
Liige
Postitusi: 1647
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas 2korda2 »

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 31#p405031
Mulle läks kirjeldus korda. Tõlkisin. Küsitavad kohad tähistatud (?).
Tankisti lahingu kirjeldus.

Kõik algas enne päikesetõusu. Kuni kella 12-ni põletasid VF suurtükid, SAU-d, miinipildujad, Gradid tükikese maast läbimurde jaoks Санжаровка lähedal, Luganka lisajõe orus niidul, kus asus jalaväe vastupanupunkt(?). Pärast seda tuli soomus. Pärast seitsmetunnist suurtükituld tuli tanki ja BMP-ga tugevdatud jalaväerühma vastu 8 tanki ja mõned BMP-d. Ei tea, millised olid meie poole kaotused selleks hetkeks aga neid oli. Mehed tulistasid, kuidas suutsid. Kolm Vene tanki ja BMP-d ei pidanud vastu ja taandusid. 5 tanki läksid täispangale. Täiskäigul lennati meie kaevikute peale ja hakati lintide abil meie võitlejaid maha suruma.

Ma ei suuda ette kujutada nende tundeid. Nende BMP plahvatus otsetabamusest, tank langes rivist. Põles kõik, mis võis põleda. Meie lendasime appi kahe tankiga ja olime juba 2-3 kilomeetri kaugusel. Kolm vastase tanki õnnestus jalaväel peatada sisuliselt käsivõitluses. Mehed tagusid automaatidega sihikuid ja tehnikat. Tankid "pimedateks" muudetud, loobiti neid granaatidega. Üks T64 põlev tugevalt, teine kergelt. Surnud T80 seisis töötava mootoriga. Allesjäänud 2 tanki pidid taanduma meie meeste mehisuse ja kahe läheneva meie tanki ees. Rünnak ebaõnnestus. Rinne jäi pidama.

Ma ei oska ja isegi kardan edasi anda neid tundeid ja seal nähtut. Pilt oli karjuvalt õudne. Positsioonile oli jäänud 1 võitleja. Trofeetank millel me võitleme põhjustas lähenedes talle kahjuks veelgi halle juukseid - tal ei olnud enam jõudu võidelda veel ühe vaenlase tankiga. Veel mõned jalaväelased olid hajutatult tee ääres(?).

Lahing jätkus. Taas alustasid vaenlase suurtükid, gradid, miinipildujad.
Allesjäänud võitleja näitas meile raskelt haavatut, kes oli surutud kaevikusse, hävitatud tanki lintide alla. Meil õnnestus tank meetri jagu kõrvale tõmmata, mees välja tõmmata ja saata med.üksusesse. Loodetavasti ta paraneb. ma võtsin ühe tapetud tankisti dokumendid. VF kodaniku pass, tööraamat, sõjaväe pilet, VF pensionikindlustuse tunnistus, mobiiltelefon, Novorussia väeüksuse tunnistus 16.10.14 kuupäevaga ja tema nimega pilet rongile Орск-Краснодар 15.11.14 kuupäevaga (kuupäevad ei klapi - võimalik, et "возможно описка в удостоверении" - (?)). Kes hakkab nüüd kasvatamata tema kaht alaealist last? Putin?

Tulid abijõud - dessant BTR-del ja veel kolm meie tanki. Tõmbasime hävitatud tehnika kaevikutest ja ajasime tulega ära ühe päris nahhaalse BMP. Meist 15 meetri kaugusel põlevas tankis plahvatasid regulaarselt mürsud. Mürskude ja tanki killud kujutasid laiali lennates teatud ohtu.
Pimenedes anti meile käsk liikuda tagasi oma positsioonidele. Jätsime paigale jäänutega hüvasti ja lahkusime kahe tankiga öhe. Me sisuliselt ei osalenud selles lahingus, jäime hiljaks 30-40 minutit.
Viimati muutis 2korda2, 27 Jaan, 2015 15:38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9311
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Kilo Tango »

Keegi ei tee sellele mingit panust. Pigem on jutt selles, et tõenäoliselt kohalikud siiski arvestavad sellega, et kevadel rünnates võidakse kusagil põlla peal seisvateks märklaudadeks muutuda ja hulganisti tehnikat kaotada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 37446
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Kriku »

Jaanus2 kirjutas:Venelased täie jõuga sisse ei tule, see ei käi lugulauluga "Meie pole seotud, see Ukraina siseasi" kokku. Vabariiklased võiksid Obamat veidi tagant sudida, et mardikad terroristideks kuulutataks (tunnuseid on juba piisavalt) ja siis mardikatõrjeks näit. tankitõrjerakette saaks anda. Venemaaga sõttasattumist, mida Obama pelgab, tegelikult karta ei ole - ukrainlased saavad tööga ise hakkama ja lisaks ei ole Ukrainas Vene vägesid (Lavrov ja Putin pidevalt kordavad seda).
Tulevad. Siin on jõud valla pääsenud, mida ei anna enam taltsutada. Sellest on juba palju juttu olnud, aga kordan üle.

Esiteks, venelaste, ka intelligentsi, põhimass ei ole mitte kunagi aru saanud sellest, et ukrainlased võiksid olla omaette rahvus, kellel on omad eesmärgid. Hoholl on alati olnud niisugune natuke ohmu väiksem vend, kes kuulub ühte venelastega.

See on ka täiesti loomulik, sest vene keel on suur ja üllas keel, Pushkini, Lermontovi ja Dostojevski keel. Iga vähegi mõtlev ja ajalugu tundev inimene saab sellest aru, et ei ole mingit Ukrainat ilma Venemaata. Tegelikult ei olegi mingit Ukrainat kunagi olemas olnud, sest ajalooliselt oli Vene riigi iidne pealinn Kiiev ning ainult mongoli-tatari sissetungi ja ikke tõttu ei saanud Kiievi-Venest juba 13. sajandil Euroopa suurriiki. Järelikult laiutavad ukropid praegu kõige põlisematel vene aladel üldse, mis maailmas olemas, olles ise unustanud, kes nad on, kus nad on ja kust nad pärit on.

Vene inimene on suuremeelne ja ei teeks ju sellest numbrit, kui teda kogu aeg tema oma kõige põlisemal maal ei ahistataks ja peedistataks. II maailmasõjas veristasid Ukraina bandeeralased venelasi fashistidest hullemini, aga ikkagi soositi Nõukogude Liidus pärast Stalinit ukrainlasi (Hrushtshov oli ukrainlane, Brezhnev oli ukrainlane, Andropov oli Ukraina juut, Tshernenko oli ukrainlane) ja kingiti neile Krimm, mis oli sajandeid olnud Vene ala. Nüüd, kui Kiievis toimus riigipööre, tulid USA rahaga uuesti võimule needsamad bandeeralased ja fashistid ja kohe hakati rääkima vene keele ärakeelamisest ja Krimmist Vene laevastiku välja ajamisest. Ukrainat okupeerima taheti tuua USA väed.

Muidugi ei olnud suur osa lihtsat töörahvast - kaevureid, töölisi, tavalisi korralikke inimesi - sellega nõus. On üldse raske ette kujutada ausat inimest, keda niisugune "poliitika" ükskõikseks jätaks. On vene rahva traagika, et just venelased on need, kes iga kord, kui fashism jälle pead tõstab, peavad selle oma vere hinnaga maha suruma, aga selline on kord juba Venemaa ajalugu. Ei ole Venemaad keegi tänanud selle eest, et Venemaa kaitses Euroopat mongolite eest ja seda kiputakse ka unustama, et Venemaa oli see, kes purustas hitlerlased. Nüüd on siis uus ring. Mis seal ikka, elame üle...

See, mis ma ülal kirja panin, ei ole lihtsalt mardikasirin. Mingeid elemente sellest usub üle saja miljoni inimese. Kombinatsioonid võivad olla erinevad, aga mingis osas nad mõtlevadki niimoodi ja on täiesti kurdid igasugustele muudele maailmanägemise viisidele. Sellega ei ole võimalik vaielda või seda ratsionaalsete argumentidega ümber lükata. Ja niisuguse mõtteviisi kütkes olevale inimesele ei ole hullemat välispoliitilist stsenaariumi kui Ukraina tegelik iseseisvumine ning ühinemine EL-i ja NATO-ga. Kui NSVL-i lagunemine oli ebamugav, tüütu ja vastik, aga selles osas lähevad arvamused siiski lahku - valgekaartlasi fännavad ka paljud ja õigeusu kirik elab üle suurt taassündi - siis Ukraina osas on valdav enamus ühel meelel. Küsi Albatrossi käest, kui mind ei usu.

Mulle näib, et selle meeleseisundi jõudu alahinnatakse. Ülalkirjeldatud veendumustega inimesed on absoluutselt kõigeks valmis (tuumarelva kasutamise suhtes ma ei ole kindel, aga kui Krimm kipuks jälle ära minema, siis ei saaks sedagi välistada), et lõpetada Ukrainas praegused korratused ja taastada asjade loomulik seis.

Teiseks, diktatuurid tõusevad tüüpiliselt võimule sõjalise edu laineharjal ja ei ela üle kaotatud sõdu. Putin teab seda suurepäraselt. Putin ei elaks kaotust Ukrainas isiklikult üle ja majanduslikult on rezhiim hiljemalt kahe aasta jooksul käpuli. Selle aja sees peab ta võidu saavutama või lõpetab halvasti (ei tule järgmist meest, kes talle kingiks muretu pensionipõlve nagu Jeltsinile pärast Tshetsheenia sõja kaotust). Ukraina praegusele rezhiimile ja kõigile, kes on ennast sellega sidunud, on tegu võitlusega oma olemasolu eest. Aga tihti kiputakse unustama või ei mõisteta, et ka Putinile on see võitlus oma olemasolu eest.

Enne Krimmi okupeerimist, kui keegi Vene kõrge riigiametnik sellest rääkis, siis ma olin kindel, et on tabletid võtmata ja tegemist lihtsalt sonimisega. Avaldasin arvamust, et sõda Ukrainaga ohustab ka Venemaa olemasolu praegusel kujul, sest:
1) see saab olema idaslaavi kodusõda koos kõigi julmuste ja vihkamisega, mida nägime lõunaslaavi kodusõjas;
2) Ukraina on ikkagi 40+M suurriik, mitte 1M Tshetsheenia (meenutagem, et kaotus Tshetsheenias likvideeris Jeltsini Venemaa).

Seni olen sellele arvamusele vaid toetust leidnud ja ei kavatse seda ümber hinnata. See ei pruugi tingimata lagunemist tähendada - mõneks ajaks võidakse ka kruvid päris kinni keerata nagu Valgevenes ja hambad ristis, niimoodi istuda. Aga rezhiim oma praegusel kujul ei ela seda sõda üle.
Viimati muutis Kriku, 27 Jaan, 2015 12:02, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Yks kirjutas:Ülal olevat lahingu kirjeldust lugedes, tundub nagu oleks Ukrainal hädasti vaja Javeline või midagi sarnast. Tundub, et see fagottide ja metiste ja muude Vene analoogide kasutamine ei taga suurt efektiivsust. Stugnast ei tea ma hetkel miskit arvata. Neid vist eriti polegi kasutusel.
..otsetabamisega traatilohistavad tt-raketid on selgelt tankitõrje eilne päev ei saagi olla nii efektiivsed, kui pealttabavad ja traadita.. pääle selle on otsetabamisega ja traadiga rakettidel veel hulka muidki, primitiivsevõitu tehnoloogiast tulenevaid piiranguid ja pidureid..
JAVELINe on seal IdaUkrainas tõesti hädasti vaja :|
Vabariiklased võiksid Obamat veidi tagant sudida, et mardikad terroristideks kuulutataks (tunnuseid on juba piisavalt) ja siis mardikatõrjeks näit. tankitõrjerakette saaks anda.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Raubritter
Liige
Postitusi: 328
Liitunud: 03 Mai, 2014 21:01
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Raubritter »

Ilma pärast on jäänud sõdu võitmata, aga ei tea ajaloost, et päris pidamata
Kuidagi roosa on see porijutt tõesti
"Venemaa on tanklakett, mis mängib riiki." -John McCain
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kuna rinnetel praegu loodetavasti murdelisi sündmusi ei ole, sest U kaitse praegu enam-vähem püsib, siis kutsun kaasfoorumlasi pöörama tähelepanu ja avaldama arvamust meie oma riigi kaitsmise teemal: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused. Erakonnad on oma vastused andnud ja seal on paar üsna jumekat ideed.

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... &start=150

OT loomulikult.
Dona nobis pacem!
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

Ühest eelnevast lahingust, kust saadi trofeeks tank, mis siis 25.01.2015 juba Ukraina värvides lahingut pidas, leiti tankikomandöri kohta piisavalt infot, nii et Ukraina tankist Aleksei Tšaban kirjutas kena avaliku kirja. Peaks see lääne pressi kuidagi jõudma!
Так сложилась судьба, что в танковом бою 22 января 2015, в моей стране, нашему экипажу повезло на секунду раньше, чем экипажу Вашего сына (он на фото). Их танк мы подбили, механика контузило, а Ваш сын (командир танка) и наводчик не пострадали. Когда они все выбрались из подбитой машины нам оставалось просто нажать на кнопку в своем танке и от них троих остались бы только воспоминания в этом грешном мире. Мы не стали их убивать, мы позволили им уйти. Ваш сын забыл в танке свой телефон с Вашим номером и я решил написать Вам это письмо.

В нашей стране много проблем, возможно, Вы о них знаете или догадываетесь. Коррупция, беззаконие, преступность, бедность, безработица поразили Украину, как раковая опухоль.

Народ устал терпеть. Мы начали бороться за лучшую жизнь для нас и наших детей. Мы выгнали президента-урку Януковича и хотим построить правовое государство, хотим просто лучше жить. У нас нет фашистов, нам все равно, на каком языке говорят наши граждане, мы не едим младенцев и снигирей, не насилуем кормящих пенсионерок инвалидов. Мы совершенно обычные люди. Мы любим свою землю, своих детей и свою жизнь. Мы мирные люди. Мы ни на кого, никогда не нападали.

Прошу Вас. Лучше поздно, чем никогда. Скажите своему сыну, зарабатывать на свою жизнь лишая жизни других людей это НЕ хорошо. Пусть он едет домой и там найдет себе другую работу. Пусть он заберет с собой еще одного-двух сослуживцев и нам уже станет легче. Пусть он мирно проживет свою жизнь и не берет греха на свою душу.

Мирного Вам неба над головой.

С уважением, Алексей.

Прошу Вас, читающих эти строки в Facebook, донесите это письмо маме этого танкиста.

У меня есть только ее телефон +79525529550

Так же пусть прочтут это письмо другие женщины из этого забытого телефона:

Марина +79202115317, Ю Ю 89202193864 и Голубятникова Татьяна проживающая на ул. Героев себеряков д14 кв104 неизвестно в каком городе
http://rus.newsru.ua/ukraine/26jan2015/dobro.html
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15680
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Fucs »

27.01.2015b.JPG
27.01.2015b.JPG (84.51 KiB) Vaadatud 16313 korda

Debaltsevo all ründasid gängarid UKR üksuste baaslaagrit. Rünnak löödi tagasi.
Под Дебальцево террористы напали на лагерь сил АТО (ВИДЕО)
Написал Reporter в Январь 27, 2015
Под Дебальцево боевики осуществили нападение на базовый лагерь сил АТО, атака отражена. Об этом в эфире телеканала «112 Украина» заявил пресс-офицер сектора «Ц» в зоне АТО Дмитрий. Он сообщил, что за минувшую ночь по их позициям было совершено 37 обстрелов и нападение на лагерь. Подробности смотрите в сюжете.

http://10minut.info/2015/01/pod-debalce ... ato-video/

Olenevka (Volnovaha) all käib pikemalt juba äge lahing.
Kesköö paiku oli kokkupõrge Stanitsa Luganskaja all.
Сьогодні, 11:38
Страшний бій в Оленівці
В Оленевке Донецкой области идет бой сил АТО с боевиками, сообщает на своей странице в Facebook боец Александр Гладкий. "Третьи сутки горит земля под ногами оккупантов и полицаев в нп Оленевка." Тени "и арта 28-й гладят врага. Первые корректируют, вторые насыпают", - пишет он.

Напомним, около полуночи вблизи станицы Луганской произошло боестолкновение. Также террористы атаковали Дебальцево. Наши военные дали отпор.

Источник: fakty.ictv.ua
http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1540810
Украинские бойцы «утюжат» врага под Волновахой
27 Янв 2015
http://www.ipnews.in.ua/index.php/2015/ ... olnovahoy/
2korda2
Liige
Postitusi: 1647
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas 2korda2 »

Fucsi toodud raportis Санжаровка kohta märkus, et vigastatud 3 ühikut soomustehnikat. Tankisti jutustuse järgi 3 ühikut hävitati ja jäid UKR positsioonidele. Arvud klapivad aga "vigastatud" ja "hävitatud" on ju ikka eri asjad...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15680
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Fucs »

Gängarite rindeteateid:
"Anti suurtükilöök Avdeevkale, kus hävitati 4 UKR tanki.
Majorskis löödi puruks kaks tule(suurtüki ja GRAD)patareid.
Lisaks hävitati UKR blokkpost Lastotškinos. "
Террористы ударили по Авдеевке, уничтожен блокпост в Ласточкино
27/01/2015 - 11:29
Обзор от террористического отряда “Шайтана”:

“В Авдеевке сегодня силы ополчения ДНР накрыли артиллерийским огнём скопление танков. Четыре машины уничтожено, остальные – под вопросом. Также было осуществлено успешное уничтожение блокпоста в Ласточнико и большого лагеря украинцев. В Майорске ликвидированы две огневые батареи – ствольная и РСЗО. К обеду на Павлоград проследовали девять тягачей с платформами. Вывозили сгоревшие танки”.
http://www.informator.su/terrorystyi-ud ... stochkyno/

Dommbasstaani "kaitseministri asetäitja" Eduard basurin: "UKR armee purustas Mariupoli all Vinogradovi rajoonis oma enda 28. meh.brigaadi 18.pataljoni kolonni."
Українська армія розгромила власну бригаду під Маріуполем
27.01.15, 11:12
Заместитель министра обороны ДНР Эдуард Басурин рассказал, что Вооруженные силы Украины обстреляли собственную колонну 28 мехбригады под Мариуполем.

Об этом сообщает информагентство «Новороссия».

«Около 14 часов, приняв колонну 18 батальона 28 украинского механизированной бригады, передвигается в районе Виноградного, на восточной окраине Мариуполя, за подразделение армии ДНР, артиллерией противника по ней был нанесен огневой удар», - рассказал Басурин.

Отметим, что, как передает издание, по данным разведки самопровозглашенной Донецкой Народной Республики, в результате потери украинской армии составили 115 человек. По словам заместителя министра обороны ДНР, оказалась уничтоженной одна боевая машина, пехота и грузовой автомобиль.

Добавим, что, как сообщил Басурин, в результате ошибочной целеуказания украинских корректировщиков огня, реактивные снаряды ВСУ попали в жилой сектор микрорайона Восточный, в результате чего погибли 10 мирных жителей.

Также отметим, что, как подчеркнул заместитель министра обороны ДНР, обстрел велся со стороны Бердинских, на западной окраине Мариуполя, где в районе городского аэропорта сосредоточена крупная группировка украинской армии, в том числе дивизионные системы залпового огня «Град».
http://naspravdi.com.ua/news/ukrainska- ... mariupolem
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: k6rsik22, ruger ja 0 külalist