Mis Ukrainas toimub? vol.4

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
mumuu
Liige
Postitusi: 490
Liitunud: 29 Aug, 2014 20:44
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas mumuu »

http://maailm.postimees.ee/3096763/kiie ... turvaliini

Noh, vähemalt mõte on hea. Aga mulle kohe meeldib järgmine AJ tsitaat, ilus:
Peaminister rõhutas: «Riigipiir saab välja ehitatud. Kellele see ei meeldi, sellele anname võimaluse saada tuusiku teisele poole piiri.»
Suudaks nad vaid realiseerida seda :cry:
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas soul »

Butusov kirjutab, kui raskelt Debaltsevost taandumise otsus tuli ja mille käsu lõpuks Poroshenko andis.
https://www.facebook.com/butusov.yuriy/ ... 5586851738
Все руководство Генерального штаба, включая Геннадия Воробьева, все СНБО, командование АТО, сектора "С" требовали вовремя отвести войска или организовать немедленно деблокаду трассы М-103. Но начальник Генштаба Муженко наотрез отказался это сделать. С одним министром, который обвинил начальника Генштаба во лжи, у Муженко едва не дошло до рукопашной. Он категорически требовал продолжать удерживать плацдарм, и докладывал, что плацдарм надо держать и дальше.

Вывести войска Муженко приказал лично Главнокомандующий Петр Порошенко.

Пока не буду писать анализ обстановки - подожду, когда выйдут все наши части.

Пришло сообщение от офицера Генерального штаба:
"С понедельника Муженко приказал во всем ГШ и МО отключить интернет! наверное, чтобы не читали какой он ...".
Ja veelkord tõestus.... aga milleks, kui meid seal ei ole.
https://www.youtube.com/watch?v=kLQvKmw ... e=youtu.be
О ВИДЕО. Фото и видео-факты, поддтверждающие участие в войне на Донбассе 136-ой мотострелковой бригады вооруженных сил РФ и использование танков Т-72Б3, состоящих лишь на вооружении РФ.
Manused
pp.jpg
pp.jpg (99.8 KiB) Vaadatud 8284 korda
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2388
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Otto K »

mumuu kirjutas:Noh, vähemalt mõte on hea. Aga mulle kohe meeldib järgmine AJ tsitaat, ilus:
Peaminister rõhutas: «Riigipiir saab välja ehitatud. Kellele see ei meeldi, sellele anname võimaluse saada tuusiku teisele poole piiri.»
Ütlen siis oma arvamuse. Jatsenjuk on ennast hästi sisse seadnud (nagu ütlesid Odessa juudid oma huumorietendusel) ja võib isegi öelda, et ta on hästi üle tulnud Janukovitshi valitsusest.... ning Timoshenko on tema poolt osavalt auti mängitud.

Julgen väita, et Jatsenjuk on rikkam kui Poroshenko.... aga see rikkus ei ole tööga saadud.
Jatsenjuk oli enne Julja klannis number 2-3..... aga hetkel on ta võtnud selles klannis juhtohjad.

Lükake ümber või kinnitage aga minu arvamuse kohaselt on Jatsenjuk üks suurimaid reformide ja ka sõjaväe edenemise pidureid.
Viimati muutis Otto K, 19 Veebr, 2015 3:43, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2388
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Otto K »

Soul`i galeriile tahaksin lisada...
Soul`ile 12 punkti!!!

Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna!!!
Manused
Kodusõda.png
Kodusõda.png (221.89 KiB) Vaadatud 8280 korda
maksipoiss
Liige
Postitusi: 2323
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas maksipoiss »

Pigem tõmmati pättidele müts silmini pähe selle väljatulekuga, sellest ka see suht koht vaikus selle võidupropa koha pealt. Ilmselt olid vatid ikka kardinaalselt teistsuguseks sündmuste käiguks valmis ( ilovaiski sugune värk). Eks taandumise katjad kindlasti pidid väljuma tule all ja kandsid kaotusi, aga suuremalt jaolt üllatati vatte kka tõsiselt.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 4567
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Jaanus2 »

Porošenko on varasemalt diplomaatiaga kokku puutunud ja peaks teadma, mis loomad need ÜRO rahuvalvajad on (need päris, siniste kiivritega). Need on hästi rahumeelsed tegelased, tulistavad ainult enesekaitseks ja lähevad kohale ainult siis, kui mõlemad pooled on sellega nõus ja annavad garantii. Mardikad on seda nägu, et on valmis garanteerima julgeolekut ainult vene rahuvalvajatele, isegi vanad rahuvalvajad soomlased ei julgeks sinna vist praegu minna. Porošenkole on see lihtsalt jutt - või mõtles tõesti tõsiselt, et tulevad rahuvalvajad vahele, jätavad sitikariigid omas mahlas hauduma ja Ukraina saab hakata rahus oma majandust arendama ja Euroopa joont ajama? Selge, et Putinit see ei rahulda kohe üldse.
laikar
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 28 Apr, 2014 9:48
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas laikar »

Ära muretse, mardikad juba teatasid, et rahuvalvajate tulek oleks Minsk 2 lepingu rahule viiva mõtte rikkumine :)
http://www.interfax.ru/world/425121
EDIT: tshurkin on sama meelt
http://inforesist.org/rossiya-zayavila- ... ennostyam/
Viimati muutis laikar, 19 Veebr, 2015 9:45, muudetud 1 kord kokku.
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas soul »

U poole purukslastud plokkpost Miuses.
https://www.youtube.com/watch?v=cxiRAbkL-44

FV Riigiduuma hääletas esimesel lugemisel ühehäälselt 100 tuhande vangi enneaegse vabastamise poolt. :shock: :evil:
Kommentaariumist, nüüd siis saab olema mardikate, kaevurite ja traktoristide mobilisatsioon, 10 diviisi kahuriliha zaherchenkole novorossia armee loomise jaoks.
http://top.rbc.ru/politics/18/02/2015/5 ... 51701327a6
Госдума единогласно одобрила законопроект, по которому один день в СИЗО засчитывается за полтора дня в колонии общего режима и два дня в колонии-поселении. Благодаря этому могут быть освобождены около 100 тыс. человек
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Yks »

ÜRO rahuvalve missiooniga saadakse piirkonnale peale ÜRO JN resolutsioon, mis ilmselgelt fikseerib olukorra, paneb paika ka eesmärgid ja nõudmised. Sel juhul on väga raske ühel osapoolel hakata tegelema lepingute tõlgendamisega a la Debaltsevo.
Kui asi läheb ÜRO liinis nii kaugele, et JN hakataksegi tõsimeelselt arutlema milline resolutsioon sõnastuses välja peaks nägema, teistesõnadega otsustatakse et sinikiivrid tuleb sisseviia, siis on Venemaa võimalused resolutsioonile vetot panna üsnagi halvad. Lihtsalt, peale Jugoslaavias toimunud Srebrenica massimõrvu hakkas üha enam tuult tiibadesse saama nn mitte ÜRO rahuvalvamine (Non-United Nations peacekeeping), mis ometigi enamasti toimub ÜRO kõrgemate funktsionäride nö heakskiidul. Tavaliselt on mõni ÜRO liiga aga olnud jalgade ja sõrgadega seljuhul ÜRO enda missiooni vastu (ka JN liikmeid on vastuolijatena märgata). See on selline keeruline kassi-hiire mäng, kuid põhimõte on üsna ühene, et selgelt autokraatlike ja mitte eriti demokraatlike (suur)riike kotitakse selliste ümbernurga minekutega rahuvalve missioonidele Aafrikas, Euroopas ja ka mujal. Lisaks võeti 2005.aastal ÜRO's kasutusele nn United Nations Peacebuilding Commission'i nimeline suurus.
Põhimõtteliselt eksisteerib täiesti reaalne võimalus, et kui Venemaa hakkab vastu sõdima juba ÜRO kõrgemates ešelonides heakskiidetud mõttele, et ÜRO peab Ukrainas sekkuma nö sinikiivrite liinis, siis selle vastupunnimise ta ühes või teises võtmes kaotab. Seega peab Venemaa tegema kõik endast oleneva, et sellist arusaama ÜRO kõrgemas ešelonis ei tekiks!
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Martin Peeter »

Otto K kirjutas:
mumuu kirjutas: Julgen väita, et Jatsenjuk on rikkam kui Poroshenko.... aga see rikkus ei ole tööga saadud.
Jatsenjuk oli enne Julja klannis number 2-3..... aga hetkel on ta võtnud selles klannis juhtohjad.

Lükake ümber või kinnitage aga minu arvamuse kohaselt on Jatsenjuk üks suurimaid reformide ja ka sõjaväe edenemise pidureid.

Ma pigem peaks piduriks rohkem Porošenkoga seotud meeskonda, kellest paljud on vanad Regioonidepartei tegelased. Nende hulka kuulub ka Muženko.
Jatsenjuk ja Turtšõnov kallutasid ülikriitilise olukorra eelmise aasta kevadel ikka vastupanule. Oli variant olemas, et U ei hakkagi vastu. Kogu ülejäänud maailm oleks sellega üsna rahul olnud, sest siis saanuks ju Venemaaga edasi rahus bisnest ajada ja sõprussidemeid tugevdada. Praegugi on Venemaa peamised vaenlased U-s Jatsenjuk ja Turtšõnov, sest erinevalt rahu vahel laveerivast ja seetõttu rindel suuri kaotusi põhjustavast Porošenkost on nad ühemõtteliselt vastupanu ja jäigema liini poolt.
Varastamise koha pealt ma ei oska midagi öelda - nii palju, kui mina lugenud olen, ei heida U avalikkus seda Jatsenjukile nüüd eriti ette. Aga Julka kõrvalelükkamine oli üks õige samm: selline varjamatu populism ja koostöövõime puudumine keerulises olukorras, ei olnud õige.
Dona nobis pacem!
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Martin Peeter »

Yks kirjutas:ÜRO rahuvalve missiooniga saadakse piirkonnale peale ÜRO JN resolutsioon, mis ilmselgelt fikseerib olukorra, paneb paika ka eesmärgid ja nõudmised. Sel juhul on väga raske ühel osapoolel hakata tegelema lepingute tõlgendamisega a la Debaltsevo.
Põhimõtteliselt eksisteerib täiesti reaalne võimalus, et kui Venemaa hakkab vastu sõdima juba ÜRO kõrgemates ešelonides heakskiidetud mõttele, et ÜRO peab Ukrainas sekkuma nö sinikiivrite liinis, siis selle vastupunnimise ta ühes või teises võtmes kaotab. Seega peab Venemaa tegema kõik endast oleneva, et sellist arusaama ÜRO kõrgemas ešelonis ei tekiks!
Kas keegi on nõus saatma oma olematu jõu kasutamise õigusega "sinikiivreid" Ukrainasse Vene vägede vastu? Varsti oleksid nad terroristide mõnitada nagu U vangidki. Mina ei oleks nõus eestlasi saatma. Vaevalt, et keegi on - ÜRO rahuvalve mandaadiga saab valvata vaid seda rahu, mida pooled tahavad pidada või on sunnitud pidama. Sinikiivrite teema on püstitatud ainult Venemaale sõjardi ja konflikti peasüüdlase maine kinnistamiseks.
Dona nobis pacem!
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Yks »

soul kirjutas:U poole purukslastud plokkpost Miuses.
https://www.youtube.com/watch?v=cxiRAbkL-44
Seal käisid ägedad lahingu. Sõda nagu sõda ikka. Loomulikult on langenuid. Purustatud tehnikat tundub olevat mõlema osapoole oma. Antud juhul nagu tavaks presenteeritakse kõike vastaste oma pähe... Väga punnitatud on see ühe osapoole propa viimastel päevadel. Ikka pole veel kuskilt võtta augustikuiseid või isegi lennujaamaga sarnaseid kaadreid.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Yks »

Martin Peeter kirjutas:Kas keegi on nõus saatma oma olematu jõu kasutamise õigusega "sinikiivreid" Ukrainasse Vene vägede vastu? Varsti oleksid nad terroristide mõnitada nagu U vangidki. Mina ei oleks nõus eestlasi saatma. Vaevalt, et keegi on - ÜRO rahuvalve mandaadiga saab valvata vaid seda rahu, mida pooled tahavad pidada või on sunnitud pidama. Sinikiivrite teema on püstitatud ainult Venemaale sõjardi ja konflikti peasüüdlase maine kinnistamiseks.
Vaata, kes on kõige suurema arvuga "sinikiivreid" produtseerivad riigid maailmas. Loomulikult leidub seal piisavalt minejaid, see on ju nende jaoks ainus viis mõistlikku palka saada ja kogu oma küla ja suguselt järjel hoida. Ka peale surma..Osad ei tea isegi kus kohas Ukraina asub.
Pakistan, India ja Bangladesh on maailma suurimad sinikiivrite inkubaatorid.
http://www.un.org/en/peacekeeping/contr ... ec13_1.pdf

Selle müüdi võiksime nüüd küll enda jaoks purustada, et Soome on sinikiivrite alustala maailmas :) Sümboolne on ka Russia ja Rwanda võrdlemine kõrvuti 103 versus 4751 meest nagu ka USA ja Uruguay 118 versus 2165 meest. Rääkimkata Estonia ja Ethiopia võrdlusest. Sellega peaks vist kõik öeldud olema.
richard
Liige
Postitusi: 1101
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas richard »

Otto K kirjutas: Julgen väita, et Jatsenjuk on rikkam kui Poroshenko....
Ma päris nii ei julgeks väita. Mees otseselt eriti nagu midagi ei varja. Lasi ajakirjanikud oma Kiievi korterisse. https://www.youtube.com/watch?v=C6meKgTr_yo

Porošenko villale vist vastu ei saa: https://www.youtube.com/watch?v=ksIEMK6BUPI

Porošenkole kuulub hulgaliselt erinevaid tööstusi ja meediaväljaandeid. Ka TV kanal 5 on Porošenko oma. Varandust väidetavalt 1.3 miljardit USD.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Yks »

40.territoriaalpataljoni esialgsed kaotused. Muust jamast, eriti suhtumisest sõdivatesse poistesse nende enda elukohas KOVi poolt, võite ise lugeda sama mehe jagatud postitusest tema FB kontol.
Nikolay Kolesnik
9 tundi · Muudetud ·
Оказывается мы сегодня победили. Супер спланированная операция. Выяснение АП (с пристрастием), кто такой Колесник Н.. По версии банды вилкула, это пиздец мерзавец(поверьте ещё будут очень профессиональные троллинг вбросы), по версии просто нормальных людей, непонятный, достаточно обеспеченный человек, имеющий возможность пару лет патриотически настальгировать, где нибудь в Таиланде, но занимающийся проблемами криворожских батальонов, по поручению Днепропетровской ОГА, и без поручения тоже. Ладно, с эмоциями заканчиваем, батальон совсем скоро вернётся домой, вернётся не весь, данные на сейчас, 21 погибший, 91 в плену, дай Бог, чтобы эти цифры не менялись. Завтра к 14.00 у меня будут списки пленных, они будут сразу в ОБСЕ, 100%. Завтра сообщу всё более подробно. Машину, с гуманитаркой, к ребятам отправили, Оля, наш волонтёр-хранитель из Днепра, тоже отправляет помощь.Жаль, что тех, кто прошёл Дебальцево, во всей красе, встретили стихийным расселением, тремя палатками и голой землёй без спальников. Ребята, простите, я завтра всё исправлю. Вы Герои! Слава Кривбассу! P.S. Обоюдный троллинг с Верховным, это наверное круто, только повод, пиздец, печальный. И это только у 40-ки. Я не против Президента, я против 3-го майдана, я за честность и любовь к Украине! Просто я общаюсь с родными и близкими ребят, которые уже полгода в плену(Иловайск), а мы всё врём и врём, пацаны после "ебатьспланированного" выхода, таких интервью надают, ютуб загорится. Народ Украины, сегодняшняя речь "Первого", это дорога в ад.
https://www.facebook.com/NikolayKolesnyk
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline