Süüria (kodusõda)

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
tympsa
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas tympsa »

Kui vaadata, mida Venemaa Süürias saavutanud on, siis tulemused on tõesti lahjad. Ma ei usu, et nad tõsimeeli lootsid sealt sanktsioonide tühistamist, kuid mingit rohkem aktsepteeritavust maailma vägevate hulgas ehk tõesti.Osaliselt seda ka saadi, kuid kaugeltki mitte sel tasemel kui enne Ukraina kriisi.

Kaotatud on aga palju. Suhted on rikutud nii Egiptuse kui Türgiga. Just viimast loodeti veel pool aastakest tagasi kasutada ära vägikaikaveos Euroopa Liiduga, seda nii toidukaupade sisseveos kui gaasitarnete möödasuunamisel Ukrainast. Nüüd läks see kõik kassi saba alla.Eks ka raha on hulgaliselt kaduma länud, nii sõja peale kui uue enesepeksmise/ enesepiirangute vooru peale

Mida on võidetud ? See, et Assad püsib ja Venemaal on Süürias endiselt "käsi sees", on Kremlile kahtlemata positiivne.Iga muu Süüria valitsuse puhul seda vist ei oleks.

Öeldakse, et hädaga sööb vanapagan kasvõi kärbseid. No vaat hädaga kõlbab Venemaale ka praegune status quo Süürias.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43808
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Предупреждаем, что все цели, представляющие для нас потенциальную опасность, будут уничтожаться.
Siin pole kirjas, mida väitsid:
Lubadus oli Süüria kohal alla lasta kõik "vrazeskie" lennukid (seega NATO)
Nende kahe lause tähendus on ikka väga erinev.
Õpi võõrkeeli.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
virguja
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 17 Sept, 2013 11:46
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas virguja »

tympsa kirjutas:On mingi teade, et Türgi on peatanud oma sõjalennukite lennud Süüria kohal, viitega Türgi ajalehele Hürriyet Daily News .

http://lenta.ru/news/2015/11/27/syria/

Ei tea kui usaldusväärne see on., kuid targem annab järele ?

Võib-olla tehti ka NATO poolt Türgile selgeks, et ei maksa pilli lõhki puhuda, võiks nati tagasi tõmmata.Erdogan oma islamismiga ja Türgi natsionalismiga pole kunagi olnud USA lemmik, pigem selline tüüp, keda tuleb vastutahtmist taluda ja vajaduse korral ka taltsutada.
Ksf Gideonic viitab The Aviationist samal teemal.

Lähme avalike algallikate juurde:
Turkey suspends Syria flights after crisis with Russia
http://www.hurriyetdailynews.com/turkey ... sCatID=352
Sources, speaking on condition of anonymity, stressed that the suspension of the Turkish jetfighters’ participation in the U.S.-led military operations against ISIL was in fact a mutual decision taken with Russia, which also halted its aerial campaigns near the Turkish border.

## et siis vastastikune kokkulepe;
## võmalik, et see on sõjameeste (ahh, mulle meeldib see lüüriline väljend) omavaheliste arutelude tulemus;
Eile, neljapäeval, toimus pikem aruetelu Türgi kindralstaabis koos VF saatkonna kaitse- ja sõjaväeatasheedega (vabandust, siin on definits segadus, jutt oli kahest erinevast).
* Beduiinile räägiti, et on koht, kus on niisama palju vett nagu on kõrbes liiva. Ta pidas kõnelejat valetajaks ... ta polnud kunagi merd näinud.
* Olla valmis vägivallaks. Võimetust ei tohi maskeerida vägivallatuse rüüsse. Mahatma Gandhi
tommy
Liige
Postitusi: 3643
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas tommy »

kaur3 kirjutas:tommy:
Mm, oled kindel Tartuse osas? Oled käinud, oled näinud?
Ise käinud ei ole... :)
Aga põhjalikke meediakajastusi on sealt toodetud piisavalt, et väita just nii nagu ma väitsin.
Loomulikult, on vägagi reaalne, et seoses viimase aasta/poole jooksul, on olukord teatavatel põhjustel muutunud...
clarus
Liige
Postitusi: 265
Liitunud: 16 Veebr, 2015 8:29

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas clarus »

clarus kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Предупреждаем, что все цели, представляющие для нас потенциальную опасность, будут уничтожаться.
Siin pole kirjas, mida väitsid:
Lubadus oli Süüria kohal alla lasta kõik "vrazeskie" lennukid (seega NATO)
Nende kahe lause tähendus on ikka väga erinev.
Õpi võõrkeeli.
Ära vääna asju ja too ka oma sõnad : "dlja zashitõ rossiskih samoljotov ot vrazeskih atak"
Väga kehv tõlgendus orginaalist, tüüpiline demagoogitsemine.Mingitest "samaljottidest" pole midagi piiksutud !
Kalakala
Liige
Postitusi: 586
Liitunud: 25 Aug, 2014 7:33
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas Kalakala »

tympsa kirjutas:Kaotatud on aga palju. Suhted on rikutud nii Egiptuse kui Türgiga. Just viimast loodeti veel pool aastakest tagasi kasutada ära vägikaikaveos Euroopa Liiduga, seda nii toidukaupade sisseveos kui gaasitarnete möödasuunamisel Ukrainast. Nüüd läks see kõik kassi saba alla.Eks ka raha on hulgaliselt kaduma länud, nii sõja peale kui uue enesepeksmise/ enesepiirangute vooru peale
Türgi oli üks väheseid arvestatavaid riike, kes vaatamata laialdastele sanktsioonidele kauples otse Krimmiga. Samuti olid Türgil plaanis arvestatavad investeeringud Krimmi. Suuresti oli see seotud hõimuvendade, Krimmi tatarlaste, toetamisega, kuid ikkagi üks väheseid praokil aknaid Euroopasse, mis nüüd ilmselt sulgub. Peale South Streami kollapsit topiti gaasitoru otsa Türgi poole. See läks niikuinii poolvägisi, kuid ka sellele tõmmatakse nüüd pidur. Türgi oli peale Saksamaa suurim Vene gaasi tarbija. Lootus on Nord Stream 2-l ja Gerhard Schröderi mõjujõul surumaks Euroopat selle süstla otsa.

Vene Türgi kaubandusbilanss 2014
Vene eksport Türki 12,4 miljardit USD
Türgi eksport Venesse 3,4 miljardit USD
Kui see korraga ära lõpetada jääb Venemaale 9 miljardi suurune auk.

Rosatomi ehitatav tuumajaam maksab 22 miljardit dollarit. See on üks väheseid Vene kõrge lisaväärtusega ekspordiartikleid ja Rosatomi suurim tehing. Konks on selles, et seda finatseerib Venemaa ise ja tulevasest jaamast kuuluks neile 51%.

Ükskõik kust nurga alt seda vaadata Venemaa laseb ikka ise omale jalga.
tommy
Liige
Postitusi: 3643
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas tommy »

Täna sõber-homme vaenlane....seda lülitatakse Venemaal ikka täiesti suvaliselt sisse/välja.... :)
Lollid, Vremjat vahtivad vatnikud on muutunud täielikuks biomassiks... :roll:
Alles olid türklased suured sõbrad.....
Pilt
Pilt
Pilt
tympsa
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas tympsa »

Mulle on jäänud mulje, et Türgi ise ei kipu väga mingit majandussõda Venemaaga aretama . Tema poolest võiks intsident juba ammendatud olla, sai natuke kõvatatud ja vastastikku pröögatud, võiks tavapärase eluga edasi minna. Lõpuks ikka minnakse. Palju grusiinid neid Vene lennukeid alla lasid, 4 või 5 vähemasti ? Oli ka kindlasti alandav derzava -uhkusele .Läks veidi aega edasi ja pole häda midagi, polegi maailma lõpp, harjusid ära, kõik möödub.Ning Türgi on tillukese Gruusia kõrval ikka hoopis suurem tegija .

Just Venemaa säriseb ja tõmbleb nagu ärritatud elektrijänes ja patarei ei taha kuidagi maha käia.

Ma arvan, et kogu see show on suunatud kodutarbijale, macho ei taha näida pehmona ja seepärast tänitabki.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43808
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Antud intsidendi ja Gruusia vahe on päris suur.
Gruusia puhul olid osapooled de facto omavahelises sõjategevuses (kuigi sõda polnud keegi kuulutanud). Et sõjas on kaotused, saab iga loll aru.
Türklased lihtsalt suutsid ilmutada võimet mitte mõelda 2 sammu ette. Venelased panid nad paika (no oma arust vähemalt), kuid seepeale ei mõelnud, et seda ei jäeta niisama, liialtigi oli venelaste kaugmaa õhutõrje toomise teema juba enne õhus rippunud. Nüüd nad lihtsalt saavutasid seisu, et kui nad soovivad näiteks mõnda endale sobivat osapoolt õhust toetada, pole see enam niisama lihtne, vaid see toob kaasa konfrontatsiooni venelastega. Ei ole mõtet eeldada, et kui türklased nt asuvad venelasi õhus ründama, siis venelased jätavad nupule vajutamata.

Mis seda Türgit ja kärbsesitta puudutab, siis mitte mina ei pea Türgit või tema armeed kärbsesitaks, väis keskmine t***la mõtleb sedasi - no mida kuradit, mingi kärbsesita suurune Türgi tuleb meie velikaja rassija lennukuid laskma. Sellises meelestatuses rahva või vatnike hulgas, nagu mõni mees siin nimetab, ei jäägi Putleril muud üle, kui mingi popp samm teha. Türgi tuumajaam või tomatid on selles mängus peenraha.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas Martin Peeter »

Üks Putini vähestest saavutustest.

http://www.theguardian.com/world/2015/n ... are_btn_tw

Fabius:
Troops loyal to Bashar al-Assad could be used to fight Islamic State, but only in the framework of a political transition without the Syrian president, the French foreign minister said on Friday.
Ma ei näe sellel plaanil küll mingit seost praeguse reaalsusega:
“Troops on the ground cannot be ours, but [there can be] Syrian soldiers from the Free Syrian Army, Sunni Arab states, and why not regime troops,” Fabius told RTL radio without specifying whether he meant immediately or in the long-term.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 5589
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas Gideonic »

Kapten Trumm kirjutas:Türklased lihtsalt suutsid ilmutada võimet mitte mõelda 2 sammu ette. Venelased panid nad paika (no oma arust vähemalt)
Milles see paikapanemine reaalselt seisneb ? Kui nüüd Türgi tõesti enam üldse Süüria kohal ei lenda ja Venemaa tõepoolest jätkab põhja pommitamist, siis vast võib seda tõesti öelda, aga minumeelest on vara seda veel 100% reaalsuseks pidada. Üks räägib ühte juttu, teine teist.

Ning mis S-400 puutub, siis millest tuleb arvamus, et see nüüd mingi hüper-super ületamatu takistus on millega NATO suuruselt teine armee on kapitaalselt võimetu hakkama saama ?
Selle kompleksi võimekust minumeelest kahandab oluliselt fakt, et ta on siiski üsna lähedal Türgi piirile (Latakia on alla 50km). Seetõttu on võimalik tema radarite efektiivsust käripda ka muuga, kui ainult ameeriklaste Growler'itega.

Türgi õhujõudude SEAD võimekusest:
Turkish Air Force(TuRAF) operates four Boeing 737 Peace Eagle AEW aircraft with ESM capability and supports Turkish( and coalition) air operations in the area. TuRAF also operates couple of CN-235 and C-160 based SIGINT and ELINT aircrafts. Turkish F-16s and F-4E/2020s have EW suits or pods. F-4E use Elta's EL/L-8222 jamming pods, I am not sure if they are delivered or not but TuRAF placed an order of 21 units of ALQ-211V9 EW pods for F-16s. These pods can be used under wings in adition to internal EW suits. Regarding SEAD/DEAD capabilities of TuRAF, 151. Tunc squadron is the sole SEAD sq. and uses HARM missiles. Also, TuRAF operates land based Harpy anti-radar UAVs.
Lisaks siis õhujõudude väljapanekule on selle "võitlusvõimetul kärpsemusta" maaväel ühed uusimad ja võimsamad NATO EW riistad:
KORAL ECM
Pilt
KORAL ESM
Pilt
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas Martin Peeter »

Gideonic kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Türklased lihtsalt suutsid ilmutada võimet mitte mõelda 2 sammu ette. Venelased panid nad paika (no oma arust vähemalt)
Milles see paikapanemine reaalselt seisneb ? Kui nüüd Türgi tõesti enam üldse Süüria kohal ei lenda ja Venemaa tõepoolest jätkab põhja pommitamist, siis vast võib seda tõesti öelda, aga minumeelest on vara seda veel 100% reaalsuseks pidada. Üks räägib ühte juttu, teine teist.
Pealegi on Põhja-Süüria "no-fly zone" olnud Türgi nõudmine. Pigem tundub see Türgile oluline võit ja võib viia Aleppo täieliku võtmiseni ülestõusnute poolt ja valel hetkel kaklema hakanud kurdi rühmitused saavad türgi ja araabia militantidelt paraja ketuka. Muidugi on võimalik, et lepiti kokku veel milleski, mida me ei tea.

Kurdid taganevad:

https://twitter.com/markito0171/status/ ... 2766128128
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Põhja-Süüria turkomanid..
Manused
1642284_-_main.jpg
1642284_-_main.jpg (109.31 KiB) Vaadatud 5891 korda
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kalakala
Liige
Postitusi: 586
Liitunud: 25 Aug, 2014 7:33
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas Kalakala »

Vene Välisministeerium teatas, et alates 1 jaanuarist 2016 katkestatakse Türgiga viisavaba režiim.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline