Mis Ukrainas toimub? vol.4

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42816
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:See pealinna jutt ei puutu asjasse.
Et tänased UKR president ja peaminister kuulavad usinalt Brüsselit ja Washingtoni, on avalik saladus (selle asemel võiks ise rohkem mõelda ja tegutseda).
Kumba siis? Miks peaks grusiinid just Brüsseli lemmikud olema?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43808
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ära trolla. Sa saad suurepäraselt aru, mida ma öelda tahan.
Miks peaks grusiinid just Brüsseli lemmikud olema?
Oo taevas, Saka populaarsusele Brüsselis ja Washingtonis vastu saavat poliitikut Eestis te ei leia. Võib-olla THI natuke pretendeeriks.
Meenuta näiteks seda riigijuhtide "ühislaulmist" Tbilisis sõja viimasel päeval mingi lava peal....
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
sinisinine
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas sinisinine »

Kapten Trumm kirjutas:Millest selline arvamus, et muidu "tsurkade" arvatavad grusiinid on loomult väga ausad ja põhimõttekindlad, kui asi puudutab nende endi ninaesist ja raha on mängus?
Meil on ka see "välismaa ekspertide" etapp riigi ajaloos läbi elatud ja midagi märkimisväärset nende abiga ei juhtunudki.
Meie õnneks oli meil Presidendiks Lennard Meri - kelle väärtus eesti riigile ja rahvale tuleb esile aastaid hiljem (mina temast algul lugu ei pidanud, aga ajapikku olen hakanud mõistma tema tegelikku väärtust nii riiklikul tasandil kui indiviidina)

Mihhei lõpp gruusias oli jah kuulusetu, lugedes Laari raamatut joonistub traagika eriti ehedalt välja, samas see oleks ka võinud lõppeda vägagi revolutsiooniliselt kui oleks õnnestunud tema plaan rahulepe Osseetiaga, aga see oli vägagi vastukarva Sinu ülistatud "Moskva polkovnikutele"
Moskva polkovnikute taseme eriti ehedad näited on lasud Maidanil ja Moldava riigist rahade pihtapanemisel
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43808
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma pidasin silmas neid nõuka armee taustaga polkovnikuid, kelle suurem lahkumine just Saka ajal algas.
Mina nt ei leia, et Einseln, Kõuts või veel keegi tollest perioodist oleks kvalitatiivselt palju parem kui nt Laaneots oli. Või lojaalsemad näiteks.
Meil algas vähemalt Laaneotsa tulekuga nii mõndagi positiivses suunas liikuma, mis Kõutsi luure-operettide ajal puha stagneerus.
Vähemalt täna on teada, et "õige kuuluvusega" tegelased ka lahinguväljal suuremat pole saavutanud ning Saka väejuhivõimed kehvad olid.
Kuigi jõudude tasakaal oli igati piisav, et oleks võinud saavutada.
Viimati muutis Kapten Trumm, 16 Nov, 2016 13:53, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42816
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Ära trolla. Sa saad suurepäraselt aru, mida ma öelda tahan.
Ei saa. See meem, et Saakašvili on just Brüsseli suur lemmik, on mulle uus. Temast kui USA käpikust on teatud portaalides kirjutatud Ševardnadze kukutamisest saadik ja teatud määral võib seda ju mõista - haridus sealt, Gruusia sai päris suures mahus USA abi jne. Aga Brüssel...?
sinisinine
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas sinisinine »

Kapten Trumm kirjutas:Ma pidasin silmas neid nõuka armee taustaga polkovnikuid, kelle suurem lahkumine just Saka ajal algas.
Mina nt ei leia, et Einseln, Kõuts või veel keegi tollest perioodist oleks kvalitatiivselt palju parem kui nt Laaneots oli.
Meil algas vähemalt Laaneotsa tulekuga nii mõndagi positiivses suunas liikuma, mis Kõutsi luure-operettide ajal puha stagneerus.
Vähemalt täna on teada, et "õige kuuluvusega" tegelased ka lahinguväljal suuremat pole saavutanud ning Saka väejuhivõimed kehvad olid.
pigem sõnastaks ikka sedasi: ühed ootasid taevamannat Moskvast ja teised olid võimelised mõtlema ise, hindama erinevusi moskva ja edumeelse lääne vahel
Lähtuvalt liidri ettenägemisvõimest, silmaringi ulatusest tehti valikud ja langetati otsused, valitud suuna õigsust ning tulemust võrrelda saame vaadates kuhu riik oma arengu tasemelt on jõudnud.

Siin oleks asjakohane nimekiri riikidest kes ÜRO peaassambleel olid vastu Ukraina poolt esitatud resolutsioonile, kus nimetati asju oma õige nimega:
Krimm - okupeeritud territoorium.
Venemaa - okupeeriv riik.
Vastu olid siis:
Аngoola
Armeenia
Valgevene
Kasahstan
Usbekistan
Boliivia
Burundi
Kambodža
Hiina
Kuuba
Korea RV
India
Iraan
Venemaa
Nikaraagua
Serbia
ei viitsigi kõiki loetleda aga neid oli 23. Kui palju endisi liiduvabariike on esindatud ja kes on puudu võite ise hinnata põhiliselt vastu olid need kus on nõunikena moskva endised polkovnikud kes nüüd vist juba kindralid?

Muidugi Eesti riigina ei ole täiuslik, on palju puudusi ja tegemata veel väga palju, kuid see on tingitud meie väiksuset ja oma osa on ka igati kaikaid kodaratesse loopivatest putinoididest
Viimati muutis sinisinine, 16 Nov, 2016 16:40, muudetud 2 korda kokku.
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1730
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas ambur123 »

ICC teema jätkuks: Venemaa ütles lahti Rahvusvahelisest Kriminaalkohtust
Venemaa president Vladimir Putin kirjutas alla seadlusele, mille kohaselt ütleb Moskva lahti Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) aluseks olevast rahvusvahelisest lepingust.

Dokumendi tekst avaldati kolmapäeval Venemaa õigusaktide ametlikus veebiportaalis.

Seadluse kohaselt ei hakka Venemaa Föderatsioon osalema ICC aluseks olevas Rooma statuudis ning Putin andis välisministeeriumile korralduse teavitada sellest otsusest ka ÜRO peasekretäri. Otsus jõustub selle allkirjastamise hetkest.

Rahvusvaheline Kriminaalkohus asutati Rooma statuudiga 17. juulil 1998 ning Venemaa kirjutas statuudile alla 2000. aastal.

ICC hinnangul on Krimmi anneksioon rahvusvaheline relvakonflikt

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) prokuratuuri sekretariaat teatas teisipäeval, et Krimmi annekteerimine 2014. aasta kevadel Venemaa poolt kujutab endast Ukraina ja Venemaa vahelist rahvusvahelist relvakonflikti.

ICC võrgulehel avaldatud raporti Ukrainale pühendatud lõik sisaldab enam kui 20 Krimmi ja Ida-Ukrainat puudutavat kaebust vahemikus 2013. aasta novembrist 2014. aasta veebruarini ning 48 kaebust, mis puudutavad pärast 2014. aasta 20. veebruari toime pandud kuritegusid.

"Olemasolev info viitab, et olukord Krimmis ja Sevastopolis kujutab endast rahvusvahelist relvakonflikti Ukraina ja Venemaa vahel, mis algas hiljemalt 26. veebruaril, kui Vene Föderatsiooon saatis oma relvajõudude liikmed Ukraina valitsuse nõusolekuta hõivama Ukraina territooriumi osi," märgitakse raportis.

ICC raportis sisalduvail andmeil kehtib rahvusvahelist relvakonflikti käsitlev seadusandlus ka pärast 2014. aasta 18. märtsi sellises ulatuses, et olukord Krimmi territooriumil ja Sevastopolis on faktipõhiselt käimasolev okupatsioon.

Rooma statuudi seisukohast võib relvakonfliktil olla rahvusvaheline iseloom, kui üks või mitu riiki okupeerivad teise riigi territooriumi osaliselt või täielikult, olenemata sellest, kas okupeerijatele osutatakse relvastatud vastupanu või mitte, kirjutatakse raportis.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 16611
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

Täna on Ukrainas merejalaväelaste päev.

Viimasel ööpäeval 37 tümitamist, peamiselt endiselt Mariupoli suunal.
UKR poolel 2WIA.
Venest tilgub modru vaikselt juurde....




UKR pool võttis kinni Ponomarjovi ihukaitsja
Поліція затримала Пономарьова
Події Сьогодні, 16:08
На Донбассе правоохранители задержали сообщника главы самопровозглашенной ДНР - Вячеслава Пономарева. Произошло это в Славянске.

Сегодня об этом сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Украины по вопросам АТО полковник Андрей Лысенко. Задержали мужчину за когда вернулся из оккупированного Донбасса на итрну территорию Украины.
http://7dniv.info/events/83180-polcia-z ... arova.html
Полиция задержала охранника "народного мэра" Славянска Пономарева
http://news.meta.ua/ua/cluster:51576016 ... onomareva/


EU võib anda homme rohelise tee läbirääkimisteks viisavabaduse (või viisarežiimi lihtsustamise) teemadel Ukrainaga
Послы ЕС завтра дадут "зеленый свет" безвизовому режиму с Украиной, - журналист Новости › Политика 16.11.2016 - 16:38
https://www.rbc.ua/rus/news/posly-es-za ... 07157.html


VF-s kisa lahti seoses Haagi kohtu otsusega
16.11.16 15:04
Спикер Совета Федерации РФ Матвиенко о резолюции Генассамблеи ООН по Крыму: "Это решение носит предвзятый характер"
http://censor.net.ua/news/415254/spiker ... edvzyatyyi

Оккупационные власти Крыма ответили на резолюцию ООН
14:22 16.11.2016
http://www.blackseanews.net/read/123140


...ja samal teemal vastukaja mujalt...


Геращенко назвала "ножом в спину" отказ Беларуси признать в ООН аннексию Крыма
13:11, 16 ноября 2016
http://strana.ua/news/40798-gerashenko- ... kryma.html

Реакция украинских политиков на резолюцию ООН по Крыму
16 ноября 2016, 13:41
https://politeka.net/364430-reaktsiya-u ... -po-krymu/

Что означает для Украины принятие резолюции ООН по Крыму: мнение дипломатов и политиков
Сегодня, 13:05
http://www.segodnya.ua/politics/opinion ... 70614.html

Дипломат объяснил, как резолюция ООН ударила по России
16 ноября 2016, 12:54
http://obozrevatel.com/politics/25396-p ... kryimu.htm

Teine suur teema täna UKR meedias - Porošenko pidas telefonivestluse Trumpiga

Диалог Порошенко с Трампом: в Украине назвали позитивный момент
16 ноября 2016, 15:04
http://obozrevatel.com/politics/60953-d ... moment.htm

Огрызко: Телефонный разговор Трампа с Порошенко подтвердил, что республиканец всерьез займется Украиной
Сегодня, 12:27
http://replyua.net/news/45525-ogryzko-t ... ainoy.html

Порошенко и Трамп договорились о встрече
16.11.2016
http://vse.media/poroshenko-i-tramp-dog ... -vstreche/

Разговор Порошенко с Трампом: "пиррова победа"?
16 ноября 2016, 13:32
http://obozrevatel.com/blogs/69470-poro ... pobeda.htm


ATO argipäevad.....

Донбасский фронт: экскурсия в поселок-призрак (ВИДЕО)
16.11.2016 15:44
Pilt
https://www.youtube.com/watch?v=f6IOpFq3MHA

http://donbass.ua/news/region/2016/11/1 ... video.html
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 16611
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

Kuna internetis on olemas täpselt sama, või peaaegu sama sisu tootvad ressursid, mida ma siin toodan, siis ma leian hetkel, et mul ei ole mõtet teha n.ö. topelttööd ja dubleerida olemasolevaid toimivaid asju....
..pannes selle alla pidevalt magama tohutu aja....

Varsti (25 Jaan, 2017 kell 14:24) saaks 3 aastat kah juba 8)
Selle ajaga oleks võinud ülikooli lõpetada, või NA-s mereväes teenistuse :mrgreen:

TÄNUD heale kaasfoorumlasele Svejk, kes otsis välja paar FB lehte, kus jookseb põhimõtteliselt kogu see inf, mida ma siia nii, nagu aeg on lubanud, kokku kogunud ja vahendanud olen.

Eesti keeles.
https://www.facebook.com/uudisedukrainast/posts/

Vene keeles.
https://www.facebook.com/groups/303653703132801/

:write:

Seega ma panen UKR teemasse sisu tootmise omalt poolt pausile praegu.

Ärge siis surnuks kuulutage ja päästeameti ning politseiga taga otsima hakake :D

KUI peaks Ukrainas lahti minema suurem möll (ja me kõik loodame, et nii ei lähe eksole), siis olen tagasi ja püüan uuesti operatiivselt siia (eriti militaar) infot kokku otsida, ning koondada mõlemalt poolelt....
UKR.jpg
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42816
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kriku »

Täna olevat kah mõni tuhat inimest protesteerinud.

BBC tegi minireportaaži. Politsei on suurte jõududega väljas; võimalik, et suurematega kui protestijad. Alates 1:45 on Saakašvili etteaste. Lõpus näitab metallidetektoreid, kust meeleavaldajad peavad läbi minema.
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas soul »

Porošenko rääkis telefoni teel justkui Kõrgõzstani presidendiga, kuid tegelikult osutus president hoopis vene telefonizulikuks (пранкер) :)
https://www.youtube.com/watch?v=PgrCUSQOhYc
https://tvrain.ru/news/poroshenko-421269/
Пресс-секретарь президента Украины Святослав Цеголко подтвердил, что Петр Порошенко говорил по телефону с пранкерами, представившимися президентом Киргизии Алмазбеком Атамбаевым. Об этом он написал на своей странице в фейсбуке.

По его словам, пранкеры Алексей Столяров (Лексус) и Владимир Кузнецов (Вован) «трусливо смонтировали разговор, изъяв оттуда все то, что может нанести вред российской власти».
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Svejk »

Trumpi administratsioon kinnitas kõnelusi Poroshenkoga:

Админстрация Трампа подтвердила беседу с Порошенко
http://rusjev.net/2016/11/17/adminstrat ... oroshenko/
Администрация нового президента США Дональда Трампа подтвердила телефонный разговор с президентом Украины Петром Порошенко. Разговор, который имел место 16 ноября касался в основном двухстороннего сотрудничества, а также ситуации ан Донбассе и в Крыму.

Также президент Порошенко пригласил Дональда Трампа посетить Украину при удобном случае
USAs plaanivad ikka sanssoonidele laiendid külge kruvida:

В США готовится новый законопроект о значительном расширении санкций против России
http://rusjev.net/2016/11/18/v-ssha-got ... iv-rossii/
Россия демонстрирует неуважение к устоявшимся международным нормам, хельсинским ценностям и принципам обращения с собственным народом, – сказал Кардин. – Правозащитников оттесняют на обочину. Оппозиционные партии исключаются из участия в политическом процессе и становятся бледной тенью самих себя. Гражданское общество подвергается притеснением. Независимая пресса подвергается притеснениям. НКО с трудом выживают в современной России. Все это – объекты преследований российского правительства, и все это напоминает нам о темных временах в истории России и Советского Союза»


Ja kuna AKF Fucs on mängust väljas, siis kerge järelehüüe:

https://www.facebook.com/pg/uudisedukrainast/posts/
Viimase ööpäeva jooksul toimus ATO liinidel 40 rünnakut.
Šõrokine liinil tegutses vaenlase 152 ja 120 mm suurtükipatarei, samuti ründas samas rindelõigus tank. Gnutovot rünnati miinipildujatulega. Ka Mariupoli rindejoonel pommitati miinipildujatest punkte nagu Krasnogorivka, Berdjansk, Vodjane, Novotroitsk. Marjinka liini tulistati granaadiheitjatest.
Luganski rindejoonel rünnati 122 mm suurtükkidest Troitsket, miinipildujatega Novoaleksandrivkat, Zolotojet, Orehovot, Malinoved, Novozvanovkat ja Krõmskojet, soomukite ja käsirelvadega Stanõtsja-Luganskat
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Zuslik
Liige
Postitusi: 528
Liitunud: 14 Mär, 2008 23:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Zuslik »

https://osce.usmission.gov/response-chi ... tement-pc/ OSCE: 30,000 soldiers in military uniform crossed into Ukraine from Russia at two monitored border checkpoints
Karta on et Fucsi puhkus jääb lühikeseks :evil:

Vabandan ! Minu viga sest lõunapausil polnud kahjuks aega rohkem süveneda ja egmatas mindki see liveuamap-i sõnum . Aga Fucs-ile head väljateenitud puhkust ja suurimad tänud minupoolt selle gigantliku töö eest mis ta rahva "valgustamisel" teinud on !
Viimati muutis Zuslik, 18 Nov, 2016 14:58, muudetud 1 kord kokku.
Tahad joosta õpi kõigepealt käima !
rallikas
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 02 Dets, 2014 15:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas rallikas »

Zuslik kirjutas:https://osce.usmission.gov/response-chi ... tement-pc/ OSCE: 30,000 soldiers in military uniform crossed into Ukraine from Russia at two monitored border checkpoints
Karta on et Fucsi puhkus jääb lühikeseks :evil:
Ehmatasid mindki korra ära, kuid ei. See 30000 on kokku loetud alates hetkest, kui OSCE oma missiooniga alustas - 31 oktoober 2014.
sinisinine
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas sinisinine »

sinisinine kirjutas:endine FSB ohvitser, kes läks üle ukraina poolele, on kadunud...
Esimesel korral, veebruaris 2015 palgati "killer", aga see jäi vahele ja istub 8,5 aastat.
kas nüüd siis rööviti ja viidi idanaabri juurde või lõppes tema maine teekond FSB keldri katlamaja ahjus?

http://censor.net.ua/photo_news/414865/ ... tsiya_foto
Ukraina jõustruktuurid ikka hoolivad oma uutest kodanikest, kes on uue kodumaa eest võidelnud.
otsiti üles ja tõmmati rattale organiseeritud grupp kes röövis endise FSB ohvitseri nüüdse ukraina kodaniku, enne venemaa piiri saadi kätte
see asi siis nüüd klaar

http://censor.net.ua/news/415553/sbu_pr ... nu_ukrainy
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline