www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 15 Juun, 2021 15:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1856 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 124  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2021 9:46 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24751
Asukoht: Viljandimaa
krizz kirjutas:
kui võtame mingi rahva keskmise näitaja, siis saamegi selle rahva tüüpilise esindaja profiili. Need kes sinna ei sobitu, need ei ole ka selle rahva osa.
Väga õige, kui oled 2.05 pikk, ei ole eestlane.

Nüüd palun lahkesti teema juurde tagasi.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2021 12:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Mär, 2019 14:27
Postitusi: 486
AndresTy kirjutas:
Tavaline ajuvaba (seekord siis patriotismi ettekäändena kasutav) rassism ja ksenofoobia....

Seetõttu kirjutasingi "ajuvaba", et teada on, et kui mingit arendust või tõendust sellisele kodukootud rassipuhtuse teooriale hakatakse kokku heegeldama, läheb asi kähku jaburaks. Ja näe - polnud vaja pikalt oodata - tuligi kohe ära!

_________________
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2021 17:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Mär, 2006 22:40
Postitusi: 674
Huvitav, kas krizz julgeks geeniuuringu teha, mis siis saab kui temas rootsi saksa või vene päritolu võiks olla? Siis küll eestlasega tegu pole.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2021 18:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Dets, 2019 14:30
Postitusi: 949
Päris mitmeid aastaid tagasi läksid kaks t1bla kallale bikerile kes ülekäiguraja ees ootas. Lükkasid pikali koos rattaga ja peksid visiiriaugust näkku. Rahvas kogunes ja läks laiali, mina ei läinud laiali ja üritasin paari möödajalutajat "värvata" et lõpetame selle pulli ära. Üksi nagu ei tahtnud, hand-to-hand combat ei ole mul just primary-skill ;)
Ainuke vend kes seisma jäi oli üks venelane. Kaks ahvi said aru et midagi toimub ja hakkasid kiirel sammul "sündmuspaigast eemalduma". Käisime neil järgi, helistasime politseisse, patrull toppis ahvid puuri ja viis jaoskonda. Meie kaks ja kannatanu - (peale kiivri eemaldamist selgus et krt, mingi koolivend) - läksime tunnistust kirjutama jaoskonda. Ja siis see venelane valjuhäälselt teatas protokollijale - EI MA EI JOLE VJENELANE MJA OLEN EESTIMAALANE.

Kuidas nüüd siis see jama sellest "põliseestlase" filtrist läbi läheb - ainuke kes tuleb teist eestlast päästma, on hoopis venekeelne. Ja põlis-eestlased jalutavad mööda ja teevad nägu et ei näe.

Minu arvates enne peaks olema inimene ja siis eestlane. Ja mingit kuradi inkubaatorit pole vaja, meil pole siin vabaõhumuuseum ega invakodu.
Võta naine ja saa 10 eesti last kui muretsed iibe pärast !

P.S. Isoleeritud rahvakild ei ole just kõige ideaalsem lugu, Soomes ja Iirimaal pidi olema palju geneetilise tõbesid, kuna sinna on ajaloos vähesed vallutajad viitsinud aerutada..

P.S.S. Palun võtke see t1bla-venelane autocorrect maha, see on sisuliselt ebakorrektne. T1bla pole rahvus vaid maailmavaade !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2021 19:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Juun, 2004 16:02
Postitusi: 971
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kõik on õige ,mis saa Madis kirjutada ja kõik meie võime lugusid kirjutada heast ja kurjast venelasest . Aga siis Narva kandis muutub asi järest venemeelsemaks ja Eesti riiki jääb siin järest ja järest vähemaks . Vot see on juba kurb lugu . :rip:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2021 19:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Dets, 2019 14:30
Postitusi: 949
Narvas ju päris eestlane linnapeaks praegu ? Tundub nagu liikumine paremuse poole.

Õudne fakt pidi olema selles et Narvas pole peale okupatsiooni lõppu ehitatud praktiliselt mitte mingeid uusi elamispindu. Pankade laenupoliitika jms...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2021 19:50 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Juun, 2004 16:02
Postitusi: 971
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Nime poolest jahh ,kuid see ka kõik , hea karjääri nimel kõigeks valmis . Minu meelest on meie kõige suurem mure kuidas saaks Narvast eesti linn ja seda realselt . Mitte nagu mõni tegelane käis 3 korda Narvas ja ütles ,et tehtud .


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2021 0:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9685
Asukoht: Siilis
Tsiteeri:
PÄEVA TEEMA | Hendrik Agur: eraldi eesti ja vene koolide pidamine on häbiväärne nõukaaegne jäänuk

"Ühtne eesti kool toob eestlased ja venelased samasse väärtusruumi."
Äärmiselt sümpaatne, et president oma aastapäevakõnes tõstatas julgelt ühtse Eesti kooli teema. Selle järele on täna vajadus Ida-Virumaal, Tallinnas ja mujal, kus rahva seas on suur venelaste oskaal.


Hendrik Agur
Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktor


Kui ma suhtlen Ida-Virumaal vene põhikoolide juhtidega ja küsin, et kas teie koolis on varajane keelekümblus, siis vaid mõni üksik koolijuht kirjeldab entusiastlikult, kuidas nad seda edendavad. Tavaliselt aga kehitatakse ükskõikselt õlgu või vastatakse: “Ei ole!“ See on ka üks põhjustest, miks vene põhikoolide lõpetajad ei oska riigikeelt.

Tavalise venekeelse õppekava järgi, ilma keelekümbluse ja kodu toetuseta, ei õpi vene põhikooli õppur eesti keelt selgeks. Lihtsalt ei õpi, sest puudub toetav mentaalne ja keeleline keskkond. Nii läheb ta edasi gümnaasiumisse, püüdes leida mõned viimastest gümnaasiumidest, mis on oma sisult samuti venekeelsed, ehkki seaduse järgi peavad gümnaasiumid võimaldama vähemalt 60 protsenti õpet eesti keeles.

Nõukaaegne jäänuk

Seda, et Ida-Virumaa vene keelsete koolide kvaliteedi küsimus on täna olulisem isegi keele, õppekeele ja rahvuse küsimusest, tõendavad nii koolide lõpetamise tulemused kui ka PISA testid. Vene koolide õppurid on eesti koolide õpilastest aastajagu maas.

Hariduse ebaühtlane tase Ida-Virumaal – meie Kohtla-Järve uues riigigümnaasiumis näeme seda iga päev. Kuidas tagada, et riiklik õppekava ei oleks ainult suuniseks? Praegune kahe erineva, vene ja eesti kooli paralleelselt pidamine on häbiväärne nõukogude aja jäänuk, mis suurendab ebavõrdsust ja mitte ainult keelelist ja rahvuslikku lõhestatust, vaid ka tulevikus sotsiaal-majanduslikku ebavõrdsust kogu ühiskonnas.

Kvaliteedi küsimus on täna olulisem pelgalt keele ja rahvuse küsimusest. Selle üle peab kontrolli teostama KOVi koolides koolipidajana KOV. Aga kui ta pole selleks suuteline? Siis peaks sekkuma riik. On nii? Ja siit algab tumehall ala, mis ongi praeguse olukorra kirstunaelaks. Kuidas riigini jõuab signaal ebakompetentse KOVi suutmatusest? Kui jõuabki, mis siis edasi saab? Tavaliselt algatatakse HTMi poolt välishindamine, kui on tõusetunud mingi silmapaistvalt suur rikkumine või anomaalia. Selle põhjal tehakse ettekirjutus KOVile ja algab uus aastaid kestev ring. Aga vahepeal aeg voogab ja kõik jätkub "kohtadel" vanaviisi.

Sekkuma peaks juba märksa tavalisemate ja igapäevaste küsimuste puhul, milleks on kvaliteet, eest keele oskus Eesti Vabariigi põhikooli ja gümnaasiumide lõpetajate seas, aga ka õpetajate kompetents ja samuti eesti keele oskus. Kahjuks me teame ju millisel tasemel ja keda me Ida-Virumaal klasside ees näeme.

Eesti kool kui prioriteet

Ühtne eesti kool on suund, kuhu poole liikumine, võttes arvesse teaduslikel alustel RITA-RÄNNE projekti põhimõtteid ja suundi, võiks olla riigi prioriteediks.

Uus Kohtla-Järve riigigümnaasium, mis avas uksed 2019. aastal, on toimiv mudel ühtsest eesti koolist, kus kõrvuti õpivad eesti ja vene perede õpilased, õppetöö toimub eesti keeles ning toetatud on ka vene emakeelega õpilaste keele areng ja vene kultuuriruumi tunnetus läbi keelekandjast õpetajate.

Ei ole nii, et meil ei või vahetunnis vene keeles rääkida. Võib. Igaüks räägib selles keeles, milles tal on mugavam. Me toetame ja austame erinevaid keeli ja kultuure ning pakume kõikidele õppuritele turvatunnet. Ometi on teatud väärtused ja arusaamad, millest ei taganeta – kui õppetöö on eesti keeles, siis sellest peetakse ka lõpuni kinni. ning seda toetab ka asjaolu, et eesti keelse õppe õpetajateks on keelekandjad.

On vähe usutav, et eesti kooli saaks teha suuremas osakaalus venelastest õpetajatega. Asi, millest ei räägita, aga nii see paraku on. Seepärast tuleb ebaõnnestunuks lugeda ka 60/40 õpe senistes vene keelsetes piirkondades peetud gümnaasiumidega, sest eesti keeles „õpetamine“ vene õpetajate poolt jäigi vaid fiktiivsena paberile...

Seepärast peaks ühtset eesti kooli kriitilisemates piirkondades nagu seda on Ida-Virumaa, toetama riigi selge tugi ja hool. Siia peaks rajama praegu kvartalite kaupu kvaliteetseid õpetajate ridaelamuid ning toetama noori õpetajaid topeltpalga paketi ning riigi selge sõnumiga – meile on oluline venelastele hea ja kvaliteetse hariduse võimaldamine Eestis.

Ärgem häbenegem ka rahvuste nimetusi selgelt välja öelda: „eestlane“ ja „venelane“, öelgem seda vaid uhkuse ja kõrge teadlikkusega nii, et me solvamise ja vastandamise asemel toome inimesi ühtsesse väärtusruumi kokku, läbi mõistmise ja hea läbisaamise, mida toetab ühtne eesti kool.

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2021 1:22 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1806
Madis Reivik kirjutas:
Pragmaatilisemalt - Narvasse tuleks kasvõi poolriiklikult luua pank mis annaks laenu elamuehituseks.


Narvasse ei ehita mitte keegi. Polegi õieti kohta kuhu midagi ehitada. Narva-Jõesuusse aga küll ja vaata sealsete uute korterite hindasid :) Kogu progressiivne üldsus elabki Jõesuus ja käib sealt igapäevaselt Narvas tööl.

(Vene rahvus ja eraomand lahkusid koos viimaste valgekaartlastega.)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2021 13:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Mai, 2007 14:17
Postitusi: 3330
Milleks Narva ehitada? Maju on juba praegu liiga palju nende elanike jaoks. Kesklinnast võiks majad maha lammutada ja vana Narva gaasbetoonist taastada. Eesti õpetajatel äkki kõlbaks seal elada? Aga meil pole ambitsiooni, laseme kõrvad lontis edasi oma vene kooliga 30-ndal iseseisvusaastal. See rikub põhiseadust ka ja diskrimineerib teisi keeli, aga see ei häiri kedagi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 28 Veebr, 2021 17:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1412
Aimar Ventsel: Jaak, Ivan ja EKRE
https://www.err.ee/1608123637/aimar-ventsel-jaak-ivan-ja-ekre
Postimehest Objektiivi edutatud Ivan Makarov jutlustab samuti venelasi magnetina tõmbavast rahvus-konservatiividest. Vene massi laiali löömine eri erakondade vahel on iseenesest hea asi, aga lootused ei pruugi täituda. Kesk võtab ikka oma, kohalikel valimistel koos Vene kodanike ja hallivatimeestega. Kas Ratta võimalik vangerdamine presidenditoolile (mis klapiks ümara jutuga "sildade ehitajale" hästi), lööks kesikud päris auti? Võib-olla, kui erakonna juhtimise võtaks üle kahvatu eestikeelne, siis võiksid rahvus-konservatiivid hea noppe teha küll, aga ka E200 - neid "mittenormaalseid" hõlvates. Kõlvart KE juhina aga koondaks muukeelsed tagasi ühe lipu alla.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 28 Veebr, 2021 18:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1762
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kriku kirjutas:
krizz kirjutas:
kui võtame mingi rahva keskmise näitaja, siis saamegi selle rahva tüüpilise esindaja profiili. Need kes sinna ei sobitu, need ei ole ka selle rahva osa.
Väga õige, kui oled 2.05 pikk, ei ole eestlane.

Nüüd palun lahkesti teema juurde tagasi.

Ok täpsustan - keskmiseD näitajad. Kui üle 50% põhilistest näitajatest kattub - palun väga. Aga sinna juurde kuulub kindlasti ka DNA, geenid ja mitmeid põlvi siin elamist. Ja saamegi defineerida põliseestlase kui etnost. Muidugi on ka lihtsalt nime-eestlai, afroeestlasi jms euferisme. Kuid mingisse etnilisse gruppi kuulumist saabki tõendada vaid seda gruppi valdavalt esindavate joonte kindlaks määramise ja nendega võrdlemise kaudu.

Igaüks ei saa näiteks hakata indiaanlaseks või neegriks ja USA valitsuselt neile gruppidele mõeldud toetusi küsida.
Israelis saad isegi DNA järgi kodakondsust taodelda.

Kui pole rahvusi, siis pole ka etnilist puhastust ega genotsiidi võimalik korraldada. Kõik on üks...

Siin üks eestlase geenietalon:
Manus:
Viis_müüti_eesti_rahva_kujunemisloost_ja_selle_uurimise_köögipoolest_Ajalugu_ERR_-_2021-01-21_17.36.09.png
Viis_müüti_eesti_rahva_kujunemisloost_ja_selle_uurimise_köögipoolest_Ajalugu_ERR_-_2021-01-21_17.36.09.png [ 176.73 KB | Vaadatud 531 korda ]

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 28 Veebr, 2021 18:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2004 12:39
Postitusi: 3717
Tsiteeri:
«Ma olen kerges hämmingus, kui kergekäeliselt Eesti progressiivne meedia ja poliitiline seltskond natsieugeenikasse langeb,» ütles ta. Küsimusele, mida ta täpselt selle all mõtleb, vastas Helme: «Selle all mõtlen ma, et tegeleb mingite rassiteoreetiliste vereliinidega ja rahvusgeneetilise protsendi arvutusega.»
https://www.postimees.ee/3657269/kuidas ... -venelased


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 28 Veebr, 2021 18:39 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24751
Asukoht: Viljandimaa
See on päris omapärane mõte, et eestlasest teevad eestlase stepirahvaste või Lähis-Ida põlluharijate geenid :write:

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 28 Veebr, 2021 20:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Juul, 2013 12:48
Postitusi: 425
Jevgenia Tširikova: sain kultuurišoki, kui Eesti inimesed hakkasid miitingul täiesti siiralt Putinit kaitsma

Aleksei Navalnõi naasmine Venemaale ning tema viivitamatu vahistamine kujunesid võimsaks katalüsaatoriks putinistliku režiimi vastastele liikumistele kogu maailmas. Polnud erandiks ka Eesti, kus toimus mitmeid aktsioone Navalnõi toetuseks.

Nii näiteks tõi 23. jaanuari miiting Vabaduse väljakul kokku enam kui 600 inimest. Sõbrapäeval projitseeriti Venemaa saatkonnale pilt fotost, kus Navalnõi vaatab kätega südant kujutades otsa oma armastatule, ning osavõtjad tekitasid saatkonna treppidele küünaldest südame.

Taolised üritused toimusid kõikjal maailmas. Kuid vaid kahes riigis tekkis vastasseis. Venemaal riigivõimude poolt. Eestis tegid sama provokaatorid.

https://epl.delfi.ee/artikkel/92699675/jevgenia-tsirikova-sain-kultuurisoki-kui-eesti-inimesed-hakkasid-miitingul-taiesti-siiralt-putinit-kaitsma

Täisteksti ei näe...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1856 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 124  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt