Mulle meeldis lausa see video, eriti need allakukkuvad EF-2000'd ja B-52'd.

Huvitav, kuidas see laser siis funkab, kui raketid jms katta mingi peegeldava kihiga? Mingil määral soojust ikka neeldub, aga kas ka piisavalt, et objekt õhkida?Tux kirjutas:Selleks ajaks kui venelased oma moderniseerimisprogrammiga valmis on saanud on Eurofighterite ja teiste NATO lennukite peal juba laserrelvad, millega kõik venelaste õhk-õhk raketid kaugelt maha võetakse. Northrop on nimelt peale aastakümneid aega võtnud katsetamist valmis saanud töökindla 100kW tahke laseri. Selle võimsus ja mõõdus on sobivad, et teda saaks ka lennukitele panna ja edukalt tarvitada.
http://www.spacewar.com/reports/Ray_Gun ... e_999.html
Venelastel midagi sellist vastu panna pole, kuna nad pole kunagi suutnud korralikku optikat ja selle loomiseks vajalikke ülipuhtaid materjale toota.
Teemal spekuleerimast see kedagi ikka ei takista, foorumites eriti. Tahke laser ja F35 paistavad eriti popid olema, laser nt VTOL süsteemi asemele, teistes lennukites polevat nii palju vaba ruumi ( http://www.afa.org/magazine/June2006/0606laser.asp pakutakse, et umbes 2016 võiks midagi taolist aretama hakata).Soobel kirjutas:Selline ikka lennuki peale ei mahu. Sellest mudelist, mis lennuki peale mahuks, ilmselt kõva häälega eriti ei räägita.
Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline