Vene-Ukraina sõda II osa

Kõik käimasolevast sõjast
Suletud
Põldur
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Veebr, 2021 10:54
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Põldur »

Võimalik , et on tõesti. Erinevaid allikaid uurides tundub, et just bahmut-konstantinovka tee juures on nõks venelased tagasi tõrjutud. Mõnedel andmetel toodi sinna 80. õhuründe brigaad või osa sellest. See seletaks võimalust vasturünnakuks. Samas m-03 juures tundub , et pigem pole seis muutunud.
Turist 47
Liige
Postitusi: 5340
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Turist 47 »

Täna, "suht kindlas kõneviisis" on järjekordsed, eri kohtadest uudised, valgevene üksuste kohta, kes valmistuvat sissetungiks Ukrainasse.
https://donbas24.news/news/biloruskii-s ... hho-vidomo +Kanal 24 jutu uudised..
HAT
Liige
Postitusi: 1520
Liitunud: 25 Dets, 2016 10:18
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas HAT »

Lühitõlkes: " Me leidsime " mooduse" koostööks iskutega , kes kuuluvad Putini lähiringi..."
https://censor.net/ru/news/3399862/ukra ... putina_gur
Eeloleva aastapäeva valguses julge avaldus UKR GUR poolt.
mart2
Liige
Postitusi: 6419
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas mart2 »

Väga hea avaldus!
Isegi kui pole tõsi, siiski teeb moskalid närviliseks! 😎
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43807
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kapten Trumm »

ERR uudistest jookseb teist päeva läbi, et VF koondab lennuvahendeid (lennukeid ja koptereid) sõjategevuse piirkonda.
Ilmselt siis nii oligi nagu ennustasin - see raketikampaania UKR infra vastu oli mõeldud peamiselt ÕT väljaselgitamiseks ja välja kurnamiseks, et tulevasel pealetungikampaanial oleks võimalik taas lennuväge kasutada.

Saab siis näha, palju siis UKR õhutõrjel veel laskemoona alles on. :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Miki
Liige
Postitusi: 1499
Liitunud: 28 Jaan, 2015 16:26
Asukoht: puu otsas
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Miki »

Ka Juri Kasjanovi arvates on vaenlasel ettevalmistamisel ulatuslik õhurünnak.
https://focus.ua/opinions/549976-eto-hu ... -napadenie
Xender
Liige
Postitusi: 1797
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Xender »

Need raketirünnakud ja muud droonid on samal ajal ka kõvasti tugevdanud seda sama õhutõrjet mille vastu tuleb sõdima hakkata, just valmisoleku ja oskuste osas + nende samade raketirünnakute tõrjumisest on läänest siiski üht - teist kõvemat ka saadetud.

Üsna sõjast puutumata jäänud venemaa õhujõud saavadki olla ainuke "võluvits" Kremli jaoks.

Kokkuvõttes mulle tundub, et kui see rünnak ka tuleb ja see ka ebaõnnestub on selleks üheks peamiseks põhjuseks tavaline Putini otsustamatus - ilmselgelt on Venemaal võimalik teoreetiliselt veel jõudu üheks suuremaks rünnakuks. Peale seda ei ole võimalik enam massi kokku koguda - suurem osa tehnikat hakkab rindele tilkuma remonditehastest, lahingumoona kogus sõltub rohkem tootmistempost jne. Inimmassi ka järjest raskem saada kokku - lisaks hakkab see juba päriselt majandust mõjutama ning avalik aravamus keerab varem või hiljem sõja vastu.

Seega Putin teab suurepäraselt, et tal on veel üks võimalus nii öelda "rinne liikuma saada" aga samas kardab, et kui ta ebaõnnestub, on ka liisk nii öelda langenud ... faktiliselt ollakse Kurski kaare olukorras. Kus Hitleril olid täpselt samad probleemid.

Kuid minu meelest ollakse selle kõigega lootusetult hiljaks jäänud, mingi edu võimalus oleks sellel olnud detsembris.
urueesel
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2005 0:42
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas urueesel »

@Xender
Vabandust vahelesegamise pärast, aga see on soovunelm või tugineb info faktidel, et avalik aravamus keerab varem või hiljem sõja vastu? Tänan.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43807
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Need raketirünnakud ja muud droonid on samal ajal ka kõvasti tugevdanud seda sama õhutõrjet mille vastu tuleb sõdima hakkata, just valmisoleku ja oskuste osas + nende samade raketirünnakute tõrjumisest on läänest siiski üht - teist kõvemat ka saadetud.
Kui vaadata seda, kuipalju lahinguvarusid oli nõuka õhutõrjel meil 1991 seisuga, siis selle järgi pigem tundub, et rakette on/oli üllatavalt vähe - nii suurusjärgus 4-5 ümberlaadimise korda. Umbes sama oli ka lennukirakettidega. Eks siis logistika pidi tagalast juurde tooma, ainult UKR puhul asuks see "logistika" VF territooriumil. Ise nad ÕT rakette ei tootnud, ainult remontisid aegunuid.

Et UKR ÕT raketivaru võib olla üsna madalseisus, venelased kulutasid seda teadlikult ja UKR ÕT läks selle kõigega kaasa. Need mõned läänest tulnud divisjonid, mis seni saabunud on, suurt pilti ei muuda (UKR õhutõrje on ka madalseisus väga arvukas). Pigem on venelastel karta Manpadse (neid tundub varuks olevat ja neid saadetakse ka juurde, kui olukord kuumaks läheb).

Eespool kirjutasin sellest, UKR oli hirmsas kahvlis, ühest küljest oli vaja moona säästa oodatavaks suurheitluseks, teisalt oli poliitiline surve "teha midagi", et riik päris veeta ja külma ei jääks. 70-st raketist tulistada 50 alla kõlab uudistes küll vahvalt, ainult selle saavutamiseks võis kuluda umbes 100 raketti ja mitte Stingereid, vaid kallihinnalisi kesk- ja kaugmaa omi (Buke ja S-300sid). Kuigi me armastame uskuda, et just lääne abi UKR taeva puhastas, siis nii see pole olnud - 80% VF õhuvahendite kaotustest on tekitatud relvadega, mille valmistajariigiks oli CCCP. On tänaseks üldse mõni kinnitatud võit saadud NASAMS-i, IRISe või Patriotiga?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
NGolf
Liige
Postitusi: 3373
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas NGolf »

Girkin:
Sain lõbusa noomituse:

"Miks te ei usu meie võidusse, kahtlete selles ja ei kõhkle seda avalikult välja tooma, õõnestades sellega teiste inimeste usku võidusse ja aidates sellega vaenlast?"

Ma "kratsisin mõnda aega pead" ja sõnastasin selle vastuse:

"Ma usun vältimatusse võidusse alles siis, kui ülemjuhataja kutsub elanikkonda üles SÕDA VÕITMA (mitte "täitma SSO ülesandeid") ja võtab üle meie armee ja ka valitsuse ülesanded ja vastutuse sõjamajanduse ja kodurinde korraldamisel. Vahepeal on naeruväärne kinnitada endale ja teistele suures sõjas võidu paratamatust, kui isegi riigipea hiilib oma kohustustest selle pidamisel kõrvale ja ei tunnista, et riik on üldse sõjas, samas kui tema kindralid - kes on lubanud raskeid kaotusi - teesklevad, et "nii pidi see olema".
Xender
Liige
Postitusi: 1797
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Xender »

urueesel kirjutas: 15 Veebr, 2023 15:01 @Xender
Vabandust vahelesegamise pärast, aga see on soovunelm või tugineb info faktidel, et avalik aravamus keerab varem või hiljem sõja vastu? Tänan.
Kui venemaa peaks saama kaotuse osaliseks suures pealetungis, millele järgneb lihtsalt positsioonisõda (koos Ukraina siin - seal väikesemate, suuremate võitudega) ning enam vähem kõigile on selge, et mingit suuremat Venemaa poolset pealetungi enam ei tule ... ning järjest igapäevane elu kehveneb ning saad vahel käia tädi või onu või lausa oma lapsi matmas. Tuleneb rahulolematus.

See ei pruugi tulla "rahu" sildi all, vaid ka "totaalsõda" nõudva sildi all. Päeva lõpuks on nad mõlemad sama ohtlikud Kremli jaoks, sest tegemist on rahulolematute inimestega.

Selleks, et Venemaa lennuvägi saaks reaalselt mõjutada lahingutegevust maismaal, peavad nad suht puht lühimaa ÕT laskeulatusse ilmuma. Seda Ukrainal on, ning saab ka juurde.

Mis puutub kesk ja kaugmaa ÕT-d siis väga raske on öelda, mis see seis Ukrainas päriselt nendega on. Palju lääne kraami kohal - palju nõuka aja asju alles jne. Mulle tundub, et need raketilöögid koos droonidega olid rohkem ikka Ukraina terroriseerimiseks ja kodupublikule, kui mingi kavala sõjalise plaaniga. Reaalsuses olid sihtmärgid enamikus suvaline tsiviilinfra, selles osas isegi ei ole üritatud ÕT maha suruda.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43807
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kapten Trumm »

need raketilöögid koos droonidega olid rohkem ikka Ukraina terroriseerimiseks ja kodupublikule, kui mingi kavala sõjalise plaaniga.
Paralleelselt raketilöökidega (kui UKR ÕT oli aktiivseks muutunud) toimus end reetnud ÕT positsioonide ründamine (nii rakettide kui droonidega). Kui siia juurde panna suur raketikulu (tavaliselt 2 raketti ühe sihtmärgi pihta), siis on selge, et primaarne eesmärk oli UKR õhutõrje nõrgestamine ja sekundaarne eesmärk UKR vastupanutahte vähendamine.

Seni oli selle UKR ÕT ründamisel raskusi. Nimelt UKR valis taktika, mida NSVL kasutas Vietnamis ehk nn maa-ala kaitse/õhutõrjevaritsuse. Maapeal oli kõik näiliselt vaikne, vaadati ekraanilt kuskilt eemalt tulevat õhupilti ja oodati võimalust. Kuna vaikne oli igal pool (ka seal, kus ÕT polnud), ei teadnud venelased, kus on ohutu ja kus mitte ning otsustasid üldse mitte lennata.

Sellises olukorras polnudki UKR ÕT kärpimiseks muid võimalusi, kui tekitada piisavalt apetiitne sööt, mille tulistamisest UKR loobuda ei saa ning selle käigus muutub radarjuhitav õhutõrje nähtavaks (ka Patriot muutuks) ja avaneb võimalus neid droonide või rakettidega rünnata, enne kui nad asjad kokku pakivad ja ümber paiknevad.
Viimati muutis Kapten Trumm, 15 Veebr, 2023 16:34, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
karludune
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 24 Veebr, 2022 14:17
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas karludune »

Xender kirjutas: 15 Veebr, 2023 16:11 Reaalsuses olid sihtmärgid enamikus suvaline tsiviilinfra, selles osas isegi ei ole üritatud ÕT maha suruda.
Ma siin ei julge nii vabalt arvata - kui aru saan, on oblaste, kus sisuliselt kõik alajaamad on maha põletatud - kuid taastamine käib kahtlemata kogu aeg.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 2367
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas _dumbuser_ »

karludune kirjutas: 15 Veebr, 2023 16:25
Ma siin ei julge nii vabalt arvata - kui aru saan, on oblaste, kus sisuliselt kõik alajaamad on maha põletatud - kuid taastamine käib kahtlemata kogu aeg.
Ei tahaks rõõmu rikkuda aga selline säuts on olemas. https://mobile.twitter.com/Flash_news_u ... 3438835713

Teiselt poolt kui ongi vähe tarbijaid siis jõuab sama tulemuseni.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 4376
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Asukoht: www
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas PaganHorde »

NGolf kirjutas: 15 Veebr, 2023 15:59 Girkin:
Sain lõbusa noomituse:

"Miks te ei usu meie võidusse, kahtlete selles ja ei kõhkle seda avalikult välja tooma, õõnestades sellega teiste inimeste usku võidusse ja aidates sellega vaenlast?"

Ma "kratsisin mõnda aega pead" ja sõnastasin selle vastuse:

"Ma usun vältimatusse võidusse alles siis, kui ülemjuhataja kutsub elanikkonda üles SÕDA VÕITMA (mitte "täitma SSO ülesandeid") ja võtab üle meie armee ja ka valitsuse ülesanded ja vastutuse sõjamajanduse ja kodurinde korraldamisel. Vahepeal on naeruväärne kinnitada endale ja teistele suures sõjas võidu paratamatust, kui isegi riigipea hiilib oma kohustustest selle pidamisel kõrvale ja ei tunnista, et riik on üldse sõjas, samas kui tema kindralid - kes on lubanud raskeid kaotusi - teesklevad, et "nii pidi see olema".
Imelik et sellel vennal üldse niikaua on kägiseda lastud... paljud teised on ka väiksemate asjade eest aknast alla kukkunud jms.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: hjl85, ugandiklubi ja 11 külalist