Soovitan soojalt ühte ilusat lugemismaterjali (ilukirjanduslikku).
Ilmus 90-ndate algu. "Suur šantaaž". (Autorit ei mäleta.)
Kuna tegu oli nii kuuma teemaga (ja aktuaalne senimaani), siis külakorda lugejate käest läbi käies kuhugile ta kaduski. Ja enam pole ma seda raamatut enam kusagil näinud.
Annab (küll väga ulmelises vormis) vastuse hilismigrantidest vabanemise probleemile.
Tegevus toimub justkui Eesti Vabariigis ca. 1992-93.
Väga kaasahaaravalt ja asjalikult kirjutatud pônevusjutt, kus KL eriüksus vallutab Paldiskis tuumarakettidega allveelaeva ja esitab Venemaale ultimaatumi kogu migrantide kogukond nädala jooksul EV territooriumilt eemaldada. Ja kuidas siis Narva jôe sillad raskuse all ragisesid ning need kes juba üle said sealt jälle elu eest tagasi tahtsid jne., jne. Isegi prototüübid tegelaskonnas on tolleaegsest eestist äratuntavad (valitsusliikmed, KL ja KV ülemuskond jne.).
Meeldivat lugemist!!!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)
Paljud räägivad kuidas oleks õigem olnud seda jama lahendada, igasugused Juhan Kivirähad ja muud vennikesed. Huvitav oleks teada kuidas need vennad ise oleks seda lahendanud, ma arvan et kindlasti mitte nii nagu nad räägivad.
Pole tähtis kas see möll läks(läheb) meile maksma 50 või 100 miljonit, tähtis on see et kohalikele venelastele sai koht kätte näidatud.Tehti enam-vähem viisakalt selgeks et nad ei ole enam peremehed. Tõenäoliselt ei kujuta need sotsioloogid ja muud pudrulõuad ette kui palju tähendas see eesti rahvale. Orjarahvas julges ennast viimaks omal maal peremeheks tunnistada, siiamaani on igasugused vallutajad tulnud ja kamandanud, meie pidime kõrvad norus kuuletuma. Küllap sellest ka sellised meeleolud ja suhtumised, et äkki oleks saanud ikka vaiksemalt ja rahulikumalt see läsu sealt minema viia. Uskuge või mitte aga selline suhtumine tuleb ajaloost, umbes:"ahh mis meie nüüd" "las teevad mis tahavad" "ei meie vene vastu saa" jne. See sündmus näitas et selline mentaliteet hakkab kaduma ja asendub tõenäoliselt millegi uhkuse sarnasega.Omade pättidega ajame asjad ise jonksu, aga võõrad ärgu tulgu meile näkku kargama, ja kui tulevadki siis kasvõi tükk küljest aga järgi ei anna.
Väga loogiline tundub praegu mõte, et sõduri äraviimisega õnnestus miski suurem venelaste plaan (9. maiks nt) peapeale keerata - Venemaa on igatahes (suurest vihast?) vindi täiesti üle keeranud.
Mis siin kummalist vahepeal juhtunud on? 20-25 kg lõhkeainet ja omanik saadi kätte, mis veel?
Eriti kui lood nii on, siis au ja kiitus EV valitsusele ja kõigile neile, kes selle taga seisavad.
Me muidugi siin ei tea kõike seda mis KAPO-l teada oli ja seepärast kobame oma oletustega veidi pimeduses.
Ansip oma Riigikogu esinemises igatahes ütles kuidagi nii, et asi tuli kohe ära teha, sest peale 9. maid oleks veel hullemaks läinud ja see mis meil praegu juhtus on pisiasi võrreldes sellega mis oleks võinud tulla. Sellest pean järeldama, et 9 maiks oli ikkagi midagi ettevalmistamisel. Loodetavalt saame kunagi kellegi memuaaridest kogu tõde kuulda.
Ma kinnitan teile – pikk ootamine ja venitamine ei olnud võimalik ja oleks võinud kaasa tuua tagajärjed, mille kõrval eelmise nädala öised sündmused oleksid tõenäoliselt paistnud süütu hullamisena.
Viimati muutis Tux, 04 Mai, 2007 8:46, muudetud 1 kord kokku.
Eh, tahaks ka midagi öelda, näiteks denis23-le. Kas on mingi vahe venelasel ja "nõukogude inimesel"?? Näiteks see sama denis23 on märksa targem kui nii mõnigi siin meie foorumil osaleja. Aga esitaks sellise küsimuse - kas denis23 osaleks abipolitseinikuna koos politseiga märatsejate-lõhkujate-varastajate kinnipidamises? Siis kui lõhutakse aknaid ja poodidest varastatakse kaupa? Siin samas, linnas, kus me kõik koos elame ja jäämegi elama?
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Tux kirjutas:Me muidugi siin ei tea kõike seda mis KAPO-l teada oli ja seepärast kobame oma oletustega veidi pimeduses.
Ansip oma Riigikogu esinemises igatahes ütles kuidagi nii, et asi tuli kohe ära teha, sest peale 9. maid oleks veel hullemaks läinud ja see mis meil praegu juhtus on pisiasi võrreldes sellega mis oleks võinud tulla. Sellest pean järeldama, et 9 maiks oli ikkagi midagi ettevalmistamisel. Loodetavalt saame kunagi kellegi memuaaridest kogu tõde kuulda.
Selleks ei pea omama just suurt hulka infot/fantaasiat teadmaks, et 9.05 oleks asi hullem olnud. Laamendamine oleks sama aga lisaks oleksid seal laiali aetavate hulgas olnud sellised 80 aastased ätid kes tulid lihtsalt viina üheskoos võtma… ja need oleksid juba Eesti riigile piinlikud tele kaadrid. Pluss muidugi eesti „rahvuslased” kes praegu on õnneks väga vaoshoitult käitunud aga siis oleks olnud enam kui tõenäolised „rahvuslikud” kaklemised. Ühesõnaga kogu stsenaarium mis oli üsna hoolikalt ette valmistatud rikuti ära ajaplaani muutmisega. Vaadake kuidas Venemaa ei suutnud sellele reageerida ja jätkas inertsist väljatöötatud plaani järgi. Kõigepealt hoiatada Soomet NATO`sse astumise eest ja siis nõuda saadiku poolt Venelastele seal vähemusrahvuse staatust (mis Soomes tähendaks Vene keelele riigi keele staatust).
Tänases Päevalehes s...reporter Rein Siku üllitis - Peipsiäärsed venelased nördinud pronkssõduri ümberpaigutamise pärast. Siingi kirjutatud, et need on väga toredad ja eestimeelsed inimesed. Tuletaks siiski meelde, et neist peipsiäärsetest venelastest moodustatud Põhja-Tartumaa hävituspataljon 1941 oli kõige verisem, inimesi tapeti lihtsalt selle pärast, et oli eesti nimi. Pärast sõda saatsid kommunistid ise kohaliku hävituspataljoni laiali, kuna need jõid, märatsesid ja terroriseerisid eestlasi. AGA sellest hoolimata, kordan - kõik venelased ei ole pätid!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kapral Karu kirjutas:
Pole ta ju mingi "Aljoša", vaid pigem Kristjan -- mitteametlikuks "modelliks" olevat olnud meie Kristjan Palusalu. Miks teda üldse Aljošaks kutsutakse? Ka skulptor oli eestlane, arhitekt oli eestlane. Nii et puhas eesti asi... Päris kummaline, et nad just selle oma sõjakuulutamise ettekäändeks valisid.
Minu meelest pole sellel küll mingit tähtsust, kes modell oli. Modell võis ju Kristjan olla, aga kuju on Aljosha.
hillart kirjutas: Väga kaasahaaravalt ja asjalikult kirjutatud pônevusjutt, kus KL eriüksus vallutab Paldiskis tuumarakettidega allveelaeva
Natuke teemaväline, aga KL tundub olevat Venemaal sellise mainega, mis vist kaugel ees tegelikkusest käib. Olen vene sõjandusajakirjadest lugenud, kuidas baasõppekursuse hulka käib mööda Türisalu panka ülesronimine ja üleüldse on tegemist mingi ekstremistliku spetsnaaziga. Taustaks siis pilt, kuidas üks rohelise näoga seltsimees ronis köit mööda üles, 30 cm pussnuga hambus
Eks ta ole seal riigis raskesti hoomatav ettevõtmine - vabatahtlik rahvas, relvad käes, sõjaväeline........ühesõnaga peab ta peipsitaguste arvamuse kohaselt olema midagi Hezbollah ja Navy Seal'i vahepealset
Natuke teemaväline, aga KL tundub olevat Venemaal sellise mainega, mis vist kaugel ees tegelikkusest käib...
Sama asja olen mina ka kuulnud ja kohanud:) Isegi kohalikud venelased, kellest paljud rämpstüübid saadavad politseinikke südamerahuga peesse, tunnevad teatud aukartust Kaitseliidu ees. Umbes nii, et nende meestega ei maksa jamada, nende käest saab kohe vastu tatti... Aga slaavi inimesele on ju omane, et tunnistatakse jõudu, mitte läbirääkimisi. Isiklikke kogemusi vene kroonust küllaga.
Kindlasti avaldas Kaitseliit kui "hirmuäratav" vastane venelastele muljet juba 90ndate alguses, kui Eesti riiki ametlikult veel polnud, aga kaitseliitlased läksid ja püstitasid Kingisepa alla Komarovkasse sümboolse Eesti piiritulba. Kas see poliitilises mõttes mõistlik tegu oli, seda analüüsigu juba ajaloolased, aga venelastele andis see kindlasti ajendi suhtuda Kaitseliitu kui Spetsnazi või OMON-i
Venelased kardavad kaitseliitu sest need on RELVASTATUD. Jagame püssid laiali, nii loosungiga igasse kodusse automaat ja RPG ning meie autoriteet tõuseb tunduvalt. Iga pere muutuks ohtlikuks, mitte just tankile aga niisama töllerdavale tegelasele küll. Ei tasu OMON`i ja spetsnaz`i ühte patta panna. Esimesed on miilitsa eriüksus (nagu märulipolitsei) ja teised valdavalt dessandi kogemustega kõrilõikajad. Selle piiritulba looga tasuks meenutada kui palju neist meestest oli reaalse dessandi kogemusega nii, et suhtumine väga vale ei olnudki
Kruuda ja Sa arvad, et mässumeelsed venelased ei saa relvi kätte???? See relvade jagamine oleks küll kõige totram asi mida teha. Mõnele ikka kangesti meeldiks ka päriselt linnalahinguid pidada Ma vaatan:)
Ja kas sul on illusioon, et praegu ei saada relvi kätte? Vahe ainult selles, et praegu on enamus „lambad” keda soovi korral karjatada. Ja mitte ükski inimene kes omab veel natukenegi kainet mõistust ei roni kohta kus on võimalik tulevahetus, selle ise organiseerimisest rääkimata! Ma juhin sinu tähelepanu asjaolule, et enamus relvi ongi loodud selleks, et neid MITTE KUNAGI ei kasutataks või siis välistamaks mõne teise relva kasutamist. Kui meil vedelevad ~90 000 vinti kusagil laos siis need relvad on mängust väljas. Kui aga need samad relvad seisavad ühe kaupa kodudes on neid peaaegu võimatu kätte saada ja järelikult on nad teatud tingimustes reaalsed ohu allikad. Vähemalt asjad millega peavad kõik arvestama ja seda ka muide siseriiklikult. Ameerikas on just relvastatud rahvas see kes on läbi aegade (peale kodusõda) taganud õiguskorra. Armee on seal rohkem väljaspool riigi piire opereerimiseks.
Kujutage ette, et on mingi väikelinn nii 10000 elanikuga kellest nii pooled on relvastatud. Kas oleks võimalik, et linna politsei jõud ~20-50 inimest hakkaks toimetama midagi vastu rahva enamuse arvamust? Aga demokraatia ongi enamuse diktatuur, vähemuse huve arvestades (kusagil ei ole öeldud, et neid ka täites vaid ainult arvestades) mitte see mudel mis meil Euroopas on kujunenud ehk siis vähemuse (homod, migrandid, värvilised, jne.) diktatuur enamuse üle.