1. leht 2-st

Tiiger II - sSSPzAbt 501

Postitatud: 17 Aug, 2008 2:27
Postitas Panzergrenadier
Mudel mida kasutan:

Pilt

Tuleb sellest masin mis osales Ardennide lahingus ja nüüd asub Belgias La Glaize'i linnas. Torninumber saab olema ''213''.

Esimese asjana võtsin kätte ja tegin ümber kere eesosa soomusplaatide ühendused. Mulle Dragoni lahendus ei meeldinud ja kuna tegemist kergesti töödeldavate pindadega, siis võtsin asja ette. Torn tahaks muidugi sama töötlust, kuid arvan, et hetkeks piisab.

Pilt

Pilt

Pilt

Postitatud: 18 Aug, 2008 18:27
Postitas Parovoz
Tere-tere!
Meeldiv näha Meistrit n.ö in actionis, tuleb vist vinge traktor.....
Lugupidamisega

Postitatud: 18 Aug, 2008 21:01
Postitas välihall
Mis töötluse osaliseks see übermacsin on ka saanud?

Postitatud: 21 Aug, 2008 10:02
Postitas fossiil
Ohoh, näedsa - Tiiger.... Vähese populaarsuse üle see tank just kurta ei saa... 8)
Kuidas sul muidu originaali piltidega on - jagub? Mul on La Gleize tiigri pilte kusagil 100 ringis, juhul kui peaks vaja olema, anna teada.

Urmas.

Postitatud: 22 Aug, 2008 11:45
Postitas Panzergrenadier
Mis töötluse osaliseks see übermacsin on ka saanud?
Noh peale pahtliga keeviste parandamist tupsutasin kogu mudeli suuremad pinnad liimiga kokku ja siis kohe veel kord et saaks krobelisema pinna. Siis lasin kuivada ja pärast lihvisin peene liivapaberiga suuremad kühmud ära.


Originnali piltide osas saan praegu hakkama.(Siis kui lahingkahjustuste kujutamiseks läheb, siis ehk palun pisult sobivat pildimaterjali.) Masinat on ju kohendatud ja seega erineb pisult sellest mis ta sõja ajal oli. Väga oleks abiks aga selle sõiduki sõjaaegsed fotod, neid olen ainult paar halva kvaliteediga leidnud.

Postitatud: 01 Sept, 2008 9:43
Postitas Panzergrenadier
Nonii, edasiarengud on toimunud.
Ei ole midagi erilist teinud vaid lihtsalt kokku pannud. (Sumpsid on lahti puuritud ja väike pulk sinna lisatud. Nendega oli päris palju jamamist ja läks mul 8 üritust, et neid sinna sisse saada.)
Porilauad on praegu kinnitatud maskoliga ja veermik on eemaldatav. Seekord jätan ma tööriistad põhilise värvimise ajaks külge panemata.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt'


Siim

Postitatud: 01 Sept, 2008 10:08
Postitas vaoinas
see fraktuur soomusel näeb väga kaunis välja... sumpad on ka ilusad. Kas sa porilaudadena mingeid alternatiive ei taha kasutada, sest need karbist võetud dragoni plastmassid näevad välja kergelt öeldes... koledad. Enda tiigril viilisin esimestel plastikutel ääred servast õhukeseks, ja keskele nende pikkade asemele ehitasin vaskplekist ise uued - jäid oluliselt viisakamad kui plastikvariandid.

Kristjan

Postitatud: 01 Sept, 2008 11:50
Postitas Wiking
Kuradi ilus. Ootan suure huviga, mis siin edasi tuleb.

Re: Tiiger II - sSSPzAbt 501

Postitatud: 01 Sept, 2008 12:40
Postitas skeletondude
Liitun kõigi sõnadega, marult vahva on vaadata Sinu töökäiku, kõik nii puhas ja ka hästi koostatud. 8)

Postitatud: 02 Sept, 2008 8:15
Postitas fossiil
Asi liigub, hea vaadata - kõik on tasemel - kui nüüd La Gleize peale jutt läheb, siis mind huvitab, et kas teed samasugused pihtasaamise jäljed kah peale, nagu originaalil?

Urmas.

Postitatud: 08 Sept, 2008 21:42
Postitas Panzergrenadier
Sorry pisult hilise reageeringu eest.

Porilauad jätaks seekord samaks. Nad on talutavad, kuid tahaksid pisult lihvimist saada, eks ma tegelen sellega. Söövituskomplekti kasutamine on hetkel pisult liiale minek ja noh ise olen ma neid minevikus painutada proovinud ja mu katsed ei olnud väga edukad.

Kahjustused jäävad seekord tegemata. Püüan masinat kujutada pisult varasemal ajahetkel.


On toimunud ka progress ning need kes kokkutulekul selle kiisu seisukorda nägid, mõistavad, kui ma ütlen, et tööd on olnud küllalt. :wink:

(Paari piirkonnaga ei ole ma ikka veel rahul....)

Pilt

Pilt

Pilt

Siim

Postitatud: 08 Sept, 2008 21:53
Postitas vaoinas
No need kamo erinevate toonide servad on päris korda läinud - kamo näeb väga hea välja...

Küsin ka, et kas zimmeriidita 213 on reaalselt eksisteerinud masin, või pseudo? Omal ajal, kui sama kolakat tegin, siis leidsin väga vähe pilte zimmeriidita Tiiger 2'tedest ja need, mis olid, nende kamo jälle ei sobinud pintsliga tegemiseks - lõpuks lõin käega, panin ainult ristid peale ja jätsin ilma numbrita.

Väga vahvalt edeneb!

Kristjan

Postitatud: 28 Sept, 2008 20:59
Postitas Panzergrenadier
Tervitus!

Kõigepealt likvideerin vana võla...
Küsin ka, et kas zimmeriidita 213 on reaalselt eksisteerinud masin, või pseudo?
#213 oli tõesti ilma zimmeriidita. Nimelt zimmeriidi pealkandmine lõpetati septembris 1944 ja #213 on aga oktoobris toodetud.


AGA, masina loeks ma hetkel valminuks. Ei oskagi nagu protsessi kirjeldada, suhteliselt standard...pesud, pastellid ja lisaks kuulipilduja Tamiya Tiiger I karbist.

Pilt


Tänane valgustuse ja tausta kombinatsioon ei ole värvidele kõige paremini mõjunud. Kuna nädala sees on kiired ajad ja sügis oma valgusega ei hiilga, siis las üks pilt annab hetkel aimu mis ma teinud olen ja kui ma homme ei ole paremaid pilte saanud, panen üles need mis täna tegin.

Siim

Postitatud: 29 Sept, 2008 8:04
Postitas Joss Metsast
Ilus masin. Mulle meeldib et ei ole suurt porihunnikut ja hirmpirakaid lahingkahjustusi. Selline kena , just platvormvaguni pealt vägedele täienduseks tulnud eksemplar.

Ilmselt foto omapära aga tundub et kiisu on telliskivihunnikus müramas käinud ;)

Postitatud: 29 Sept, 2008 8:37
Postitas Parovoz
Tere-tere!
Päris ilus...parajalt ligane, lahinguvalmis "kiisu".Minule jäi silma ainult lisa- roomikud, kole roostes teised, või pidigi nii olema?
Lugupidamisega