Käelindi konsultatsioon

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Käelindi konsultatsioon

Postitus Postitas stilett »

Täna toodi kaks käelinti.

Üks neist- valge, suurus 9 korda 43 cm, äärtel helesinised triibud.Lindi keskel nähtav (kuid mitte loetav) pitsati/templi jälg.Lindi siseküljel pitsatiga löödud number 072 (võin ka eksida, halvasti loetav).Mingeid linte-paelu ei ole.Asi ka väliselt tundub vana.Ilmselt on tegu omaaegse KL käelindiga.

Teine aga punane, keskel valge ring haakristiga,haakrist valgele ringile värvitud (ilmselt trafaretiga), lindi suurus 24 korda 12 cm.Valge ring haakristiga on nii välis. kui ka sisepoolel.Töö tundub päris robustne ja säilivus kahtlaselt hea.Linte-paelu ei ole.Inimene, kellelt sain on seniajani toonud ainult õigeid ja korralikke asju, pole mingi ärikas, seda enam võltsija-järgitegija.Ta väidab, et sai selle tublit paarkümmend aastat tagasi ühe oma tuttava käest.Ühesõnaga täpset päritolu ei tea.

On kellegil pilte, kuidas üks korralik Saksa side välja nägi, või kas oli ka selliseid sidemeid, mida koha peal valmistati.

Kogu info oleks teretulnud
Epaminondas
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

lindid

Postitus Postitas Epaminondas »

Kui haakrist on lindil mustavärvi, siis on tegemist tavalise Saksa käiselindiga, mida kandsid NSDAP-i liikmed. Ja kaitseliidu märk ka arvatavasti õige.

Samuti ei saa eriti kindel olla, kas tegu originaalidega.

Sa neid müüa ei kavatse?

Tervitades,

Art
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Saksa käelinte on väga palju variante.
Siin üks:
Pilt

Veel üks:
Pilt
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

....lint

Postitus Postitas stilett »

Konsulteerisin veel paari vana tegijaga.KL lint on kindlalt 100% õige. Saksa lindi puhul on ilmselt tegemist nn laualipuga.Sellele viitavad vastavalt läbiõmmeldud servad ja kahepoolne haakrist, samuti suurus.Aga kõva kahtlusepisik närib hinge.Vana asja kohta liiga hästi säilinud.Muidugi vahet pole, kergelt saadud ja KL lint kaalub kordades tehtud kulutused ära.Kui fotokas tagasi tuuakse, riputan ka pildid üles, siis on parem arutada.Praegu aga tegelen hiromantikaga....

Tänud kõigile!
Kasutaja avatar
klaaps
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Apr, 2005 10:25
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas klaaps »

Kui omanik on hoidnud seda korralikult siis võib tõesti välja näha nagu uus.Olen ise sellist näinud ja käes hoidnud,oli lakas koos muude asjadega ja kuivas kohas :) Kuid see mida mina nägin oli käeside koos paeltega.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

...

Postitus Postitas stilett »

Ka mina loodan hingepõhjas, et asi on õige.Ja tõesti on vahel nähtud asju, mis nagu oleks äsja liinilt tulnud.
Aga linte-paelu ei peagi sellel olema, kuna 99% on tegemist nn laualipuga.Mis iseenesest pole ju ka sugugi paha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline