Hersoni suunal: AFU läbimurre Peschanivka suunas
olukord 17. oktoobri 2023. aasta lõpuks

Pärastlõunal jätkasid Ukraina mereväe 35. ja 36. mereväebrigaadi kaks rünnakurühma pärast ümbergrupeerumist rünnakut mööda raudteesilda. Spurdi tulemusel, mida toetasid suurtükivägi ja FPV-droonid, suutsid merejalaväelased hõivata Poima küla.
vaenlase üksused võtsid ringkaitse ja jõudsid pärast tugevduste saabumist Peschanovka põhjapoolsetele äärealadele. Mõnede teadete kohaselt hõivasid Ukraina üksused mitu maja põhjapoolsel äärelinnas.

AFU asukoha pihta töötas intensiivselt suurtükivägi, mille tõttu AFU kandis kaotusi. Osa raskelt haavatuid evakueeriti põhjaossa. Sellest hoolimata jääb olukord Poimas ja Peschanivkas nüüd "sõja udu" tõttu mõistatuseks.
Samal ajal valmistuvad vastaskaldal Sadovoje ja Prõdniprovski lähedal Dneprile tungimiseks 36. OBPM-i 501. ja 1. pataljon (kuni 300 meest), kelle ülesanne on vallutada Peschanivka ja jõuda Podstepnojele.

Samal ajal valmistuvad Kazatski ja Melki saartest põhja pool veel mitu Ukraina mereväe rünnakurühma ründama Kazatšie Lageri - Krynki liini. Kogu 17. oktoobri päeva jooksul viidi Inguletsi piirkonnast üle relvi ja laskemoona.

Тактический 36. suurtükiväebrigaadi ründeüksuste edu loob eeldused Katrani löögirühma aktiivsemaks sisenemiseks lahingutegevusse Hersoni suunal.
Seda kinnitab kaudselt vasturelvade, nagu Cobra ja AN/TPQ-36 radarite, samuti Bukovel REB-jaamade, mida tavaliselt nende väärtuse tõttu hoitakse eemal, liikumine kontaktliinile.
Mis tekitab küsimuse: kuidas lubati selline läbimurre kahele asustatud piirkonnale? Me oleme juba mitu kuud kirjutanud sellest, et saarevööndis ja mõnel pool Dnepri vasakul kaldal on AFU sillapea, kuid mingeid meetmeid ei ole võetud. Tahaks uskuda, et nüüd võetakse ohtu tõsisemalt.