Huvitav oleks teada,milline on tegelik majanduslik mõju sellel Kurski pealetungil.Lipits,kes arutleb 2-3 aasta perspektiivis tavaliselt,mainis,et majandusliku mõju aluseks tuleks arutada,milline on Belgorodi ja Kurski oblastite panus Venemaa majandusse.Eelkõige on tegemist Venemaa mustmulla võõndi oluliste põllumajanduspiirkondadega.Ja otsene sõjaline tegevus seal võib oluliselt tõsta toiduainete hindu kogu Venemaal.Teine mõju on sealt evakueeritutele rahade eraldamine ja kogu see uute eluasemete leidmine.Panen siia juurde Norra Kanal 2 uudise,et laupäevaks oli piirkonnast venelaste poolt evakueeritud 200000 inimest,huvitaval kombel mainiti seal,et evakueerimine on käima läinud ka Belgorodi oblastis.Orkid pidavat kartma sarnast olukorda nagu Kurskis.200000 momendiks on juba päris korralik number ja mu kuklatunne ütleb,et need ei jää viimaseks.Seega tuleb neile leida eluasemed,mingi raha,et nood saaksid süüa ja mingeid kommunaalrahasid maksta.Lipitsi arvates on see selline vähi sarnane suurenev kulu,millest ei saa eemale keerata.
Lisaks sellele tulevad otsesed kaotused palga pealt makstavate maksude osas,kuna paljude töökohad on sealt kadunud.
Ja muidugi suurim kulu,kui läheb uueks mobilisatsiooniks on täielik küsimärk.
Lisaks panen siia Naki ja Milovi kokkuvõtte majandusest.
https://www.youtube.com/watch?v=GWI-hEAZzGA
Paar huvitavat tähelepanekut sealt.
Inflatsiooni ei suudetud selle uue intressimäära tõusuga ohjeldada ja juba ringlevad jutud,et tuleb uus tõstmine 20 prossa peale.
Natukene alanenud taala kurss on tõusnud jälle 93 ruublikuni taala eest ja see on nn.ametlik kurss.Musta turu kurss oleks huvitav ka teada aga seda infot seal ei ole.
Jätkuv probleem kütusega,mure koht olevat diisel.Sisuliselt 100 protsendi ulatuses kaetakse sõda aga elanikonnal tuleb oma ostuharjumusi muuta ja seda tehakse kiirenevate kütusehindade abil.
Venemaal on tekkimas nn.Hiina kinnisvarasündroom,kus maju aetakse üles aga ostjaid ei ole.Huvitav on see,et kinnisvara arendajate võlamaksed peaks pankadele liikuma sügisest aga mida ei ole on kunded ja cash.Nüüdse kaitseministri Belaussovile kuuluva mingi majandusanalüüsi firma on hakanud rääkima vaiksest panganduskriisist,mis Milovi sõnul on tähelepanuväärne,kuna tegemist on Kremli poolt kinnimakstava majandusanalüüsi firmaga.